Як вибрати посівний комплекс

Найголовніше — при виборі сівалки варто орієнтуватися не на популярність бренду або поради сусіда-аграрія, а на технологію обробки грунту, яку ви застосовуєте в своєму підприємстві. Хтось оре землю, хтось практикує поверхневу обробку, хтось здійснює прямий посів, а інші комбінують елементи різних технологій.

Тому рішення про вибір конкретної моделі сівалки повинен приймати керівник підприємства в тандемі з агрономом та інженером.

Найбільш затребувані у російських аграріїв види сівалок-анкерні і дискові. Розглянемо сильні і слабкі сторони цих машин на прикладі техніки, пропонованої elvorti.com.

Анкерні сівалки (в лінійці https://elvorti.com/catalog/sivalki-prosapni/ це моделі шириною захвату 9-18 м) призначені для традиційної та мінімальної технології обробітку ґрунту. Також вони здатні сіяти по стерні, тому багато господарств використовують їх для прямого посіву.

За один прохід сівалка здійснює кілька операцій:

  • посів без попереднього обробітку ґрунту;
  • внесення основної дози сипучих і рідких добрив точно під горизонт посіву і спільно з насінням-стартову дозу;
  • накочування (вирівнює грунт в смузі висіву).

Це виключно надійні, перевірені часом агрегати, прості в Налаштуваннях і обслуговуванні, зносостійкі. А це означає мінімізацію простоїв і економію бюджету підприємства.

Анкерні сівалки відмінно сіють в суху і вологий грунт, поділяють подачу добрив і насіннєвого матеріалу (виключений хімічний опік насіння, що позитивно впливає на схожість і майбутній урожай).

Ці машини забезпечують високу швидкість посіву, а значить-велику продуктивність. При правильному підборі трактора анкерна сівалка забезпечує якісний посів на швидкості до 18 км/год.

Головний мінус-ці сівалки здатні копіювати рельєф грунту тільки в рамках секції рами сівалки, тобто посекційно. Тому, якщо ви використовуєте такий агрегат, поля перед посівом рекомендується вирівняти.

У порівнянні з будь-дисковою сівалкою, анкерна вимагає застосування тракторів в 1,3-1,4 рази більше потужності. Так, 12-метрову анкерну сівалку потрібно агрегатувати з трактором 350-420 к.с. (швидкість до 18 км/год), в той час як аналогічної монодискової досить трактора 280-330 к. с. (швидкість до 10 км/год).

Отже, ми перейшли до дискових сівалок. У лінійці elvorti.com це монодискові сівалки шириною захвату 6-12 м-сучасні агрегати, які найкращим чином підходять для нульової технології (No-Till), а також мінімальної технології обробітку ґрунту.

Дискові сошники мінімально порушують поверхневий шар грунту, що запобігає ерозійні процеси, допомагає утримувати вологу в грунті і позитивно впливає на відновлення родючого шару.

Ще одна перевага дискового посівного комплексу-копіювання рельєфу грунту кожним сошником. За рахунок цього отримуємо рівномірну глибину посіву і закладення насіння. Рослини дружно сходять і розвиваються в одній фазі, що значно підвищує ефективність внесення добрив і застосування ЗЗР.

Через конструктивні особливості дискової сівалки набагато нижче опірність робочих органів в грунті (в порівнянні з анкерною), тому її можна агрегатувати з менш потужними тракторами.

Купуючи цю техніку, треба розуміти, що будуть досить високі вимоги до технічного обслуговування. У такій сівалці багато сошників, підшипників, точок змащення і т.д. у той же час, якщо ГОСПОДАРСТВО дійсно націлене на впровадження ресурсо — і грунтозберігаючої технології No-Till, без застосування дискових посівних комплексів не обійтися. Грамотний і відповідальний інженер з експлуатації техніки легко вирішить всі питання.

Новинка в лінійці elvorti.com — посівний комплекс для суцільного посіву, що володіє всіма перевагами анкерних сівалок. Головна «фішка» такого агрегату – об’єднання функцій культиватора і сівалки, що актуально для невеликих господарств з обмеженими фінансовими можливостями.

Добавить комментарий