Перевага інверторних кондиціонерів

Перші установки даного типу, розроблені корпорацією Toshiba, з’явилися в Країні висхідного сонця ще в першій половині 80-их років двадцятого століття. На даний момент на японському ринку, і ще в Європі і Південній Кореї фактично всі кліматичні пристрої виготовлені за інверторним принципом, а головні компанії-виробники побутової кліматичної техніки Mitsubishi Electric і Daikin припинили поставляти звичайні моделі і на експорт.

Пристрій

Інверторний тип кондиціонера-являє собою пристрій, що виділяється від класичного тим, що в ньому спожита технологія частотного управління двигуном. Система складається з випрямляча, який видозмінює змінну напругу побутової мережі в постійний струм, і електронного пристрою, що формує потрібні в цей момент частоту і амплітуду електроструму. А якщо ви бажаете придбати Інверторні кондиціонери, переходьте на сайт https://climatcenter.com.ua/product-category/invertorni-konditsioneri/.

Аналогічні системи різної потужності використовуються у великій кількості галузей індустрії та побуту:

 • у важкій промисловості і верстатобудуванні — для синхронізації разом працюючих моторів в конвеєрних лініях, прокатних станах;
 • на транспорті — для плавного старту і зупинки трамвая і тролейбуса;
 • у тканинній і целюлозно-паперовій промисловості — для суворого контролю натягу матеріалу;
 • у домашніх приладах — для поступового запуску крутяться вузлів в пральних і мийних машинах;
 • у подібних сферах, де потрібно плавний керований запуск і зупинка електричного двигуна.

Саме у вентиляційних системах і кондиціонування застосування частотної регуляції приводу практично визнано стандартом.

Робочий принцип

Щоб розуміти, що таке перетворювач напруги в кондиціонері, доведеться детальніше розібратися в його дії і знайти пояснення, в чому різниця зі звичайним пристроєм.

Відрізняється Кондиціонер інверторного типу від звичного тим, що мотор нагнітача повітря в ньому управляється системою частотного регулювання. Електронний блок контролює навантаження тепла в кімнаті і температуру повітря з вулиці. За заданим алгоритмом включає нагнітач повітря на всю потужність або повільно знижує її, коли це потрібно.

В результаті такого управління кондиціонер регулярно знаходиться в роботі, але його потужність весь час змінюється, реагуючи на маленькі температурного коливання в приміщенні.

Звичайний кондиціонер, який не має частотного регулювання, може перебувати лише в 2-ух положеннях: включеному і вимкненому. Завдяки цьому при кожному його пуску з’являються перехідні процеси. До повного виходу на режим функціонування потрібно створити великий тиск в магістралі з фреоном, а для розгону мотора споживається стартовий струм, істотно перевищує за величиною середні робочі.

Переваги, і недоліки кондиціонерів інверторного типу

Як будь-який технічно не простий виріб, установки з частотним принципом управління компресором мають плюси і мінуси. Вони визначаються дуже високою складністю елементів електроніки.

Хороші якості подібного роду пристроїв:

 • економія електричної енергії під час роботи системи;
 • немає пускових струмів, що робить менше вимоги до проводки, зменшує ризик перегріву і замикання;
 • режим температур в приміщенні можна налаштовувати з точністю до одного градуса;
 • знижена гучність, немає клацань реле і гулу при пуску нагнітача повітря;
 • службовий термін пристрою відчутно більше, ніж у класичного;
 • швидше ставиться необхідна температура в приміщенні.

Недоліки пристроїв:

 • дуже велика ціна;
 • якщо потужність системи менше, ніж потрібно для приміщення, в якому вона встановлена, Кондиціонер регулярно працює на максимальному режимі, і втрати на інверторі виявляються вище;
 • важче виконувати ремонт, так як запчастини від різноманітних моделей не взаємозамінні (на відміну від класичних систем, де часто можна поставити деталь іншого виробника внаслідок стандартизації вузлів).

Маючи на увазі переваги, і недоліки, неможливо з точністю заявити, що в будь-яких ситуаціях та чи інша конструкція буде єдино вірним вибором.

Види кондиціонерів інверторного типу

Розрізняють такі різновиди кліматичної техніки по виконанню: моноблочні і які складаються з декількох блоків.

Самий звичайний-кондиціонер, собою являє один ящик, що встановлюється в отворі вікна. Називається «моноблок». Дані системи також набувають через невисоку ціну і простоту монтажу.

Також існують моноблочні конструкції, зовсім не потребують установки – — підлогові (Мобільні) кондиціонери. Їх можна перекочувати на колесах в різні приміщення, а обмін із середовищем із зовні проводиться через повітропровід гнучкого типу, який можна вивести назовні через кватирку або будь-який отвір.

Одні з найпопулярніших настінні багатоблочні спліт-системи складаються з зовнішньої і внутрішньої частин, з’єднаних трубками для фреону і електрокабелем. Їх підвид-система «мульти-спліт». Вона має не один, а кілька внутрішніх блоків, що дозволяє розробити багатозональний контроль клімату.

До напівпромисловим часто відносять установки канального, касетного або колонного типів.

Внутрішній блок спліт-системи канального типу приховують за стелями на підвісах, залишаючи видимою тільки декоративну решітку. Касетний блок вбудовується конкретно в підвісну стелю, замінюючи одну або кілька його панелей. Колонні кондиціонери-це дуже продуктивні стаціонарні пристрої підлогового типу, які здатні експлуатувати приміщення площі великих розмірів.

Добавить комментарий