Сонячна батарея

Сьогодні людство робить все можливе, щоб якомога менше залежати від не заповнює джерел енергії, таких як нафта і природний газ.

Найбільш популярною альтернативою їм є, звичайно ж, сонячні батареї. З кожним днем ​​вони стають все більш компактними і доступними. Тому вже зараз нікого не дивує вид даху з декількома встановленими на ній панелями, купленими на сайті https://prel.prom.ua.

Переваги

Найважливішим плюсом сонячних батарей є, звичайно ж, їх економічність. Встановивши кілька панелей, ви зможете знизити витрати не тільки на електроенергію, але також на опалення приміщень і Водонагрів. При цьому фотоелементи мають тривалий термін служби. Правда, не варто забувати і про постійного догляду. Адже пил і всілякі опади можуть не тільки помітно знизити ККД установки, але з часом вивести її з ладу.

Ще одному важливим аспектом є автономність. Будь-яка, навіть сама дешевша і малопотужна сонячна батарея абсолютно не залежить від будь-яких інших джерел енергії. Для віддалених сільських районів, де ще немає нормальної інфраструктури, таке рішення буде справжнім порятунком.

Не варто переживати і з приводу несприятливих погодних умов. Сучасні сонячні батареї чудово справляються зі своїми функціями навіть в похмурі зимові дні.

Як обрати?

Кожна сонячна батарея складається з декількох фотоелементів, які об’єднані в єдину систему. У процесі роботи відбувається перетворення сонячної енергії в електричну, а також подальше накопичення останньої.

Перш ніж купувати вказаний пристрій, необхідно розібратися в існуючих його різновидах. Найбільш вигідним варіантом вважаються полікристалічні кремнієві батареї. Їх ККД становить близько 15 відсотків, що в даному випадку можна вважати вельми високим показником. Разом з тим, подібні батареї відрізняються досить демократичною вартістю, що зробило їх дуже популярними не тільки серед частих споживачів, але і на виробництві. Готовий блок має квадратну форму і синій колір поверхні.

Наступний тип фотоелементів, монокристаллический, перевершує попередника за коефіцієнтом корисної дії, тут цей показник може досягати 18 відсотків, але коштує трохи дорожче. Крім того, такі батареї відрізняються невеликою вагою, гнучкістю конструкції. Також важливо помітити, що вони практично не схильні до впливу вологи і не вийдуть з ладу навіть при постійних перепадах температур. Іншими словами, якщо ви один раз витратити на подібний товар, то зможете згодом користуватися ним ще дуже довго.

Найдешевшою різновидом сонячних батарей є тонкоплівкові. Вони відрізняються великою площею, що з одного боку суттєво ускладнює процес монтажу, а з іншого — гарантує стабільну роботу системи навіть при несприятливих погодних умовах. ККД таких фотоелементів ледь досягає десяти відсотків.

Щодо молодим типом батарей є гібридні моделі. Вони виготовляються на основі як кристалічного, так і аморфного кремнію. Такий підхід дозволив помітно підвищити ефективність роботи при істотному зниженні вартості.

При виборі сонячної батареї необхідно враховувати такі фактори, як:

  • тип місцевості;
  • клімат;
  • бажану кількість споживаної енергії.

Наприклад, в лісистій місцевості сонячні промені розсіюються сильніше, тому панелі краще вибирати з якомога більшою площею. У горах і прибережних районах, навпаки, цілком можна обійтися і більш компактними і зручними моделями. Якщо ви проживаєте в північних широтах, де світловий день відрізняється своєю нетривалістю, намагайтеся підбирати батареї з високою потужністю і ємним акумулятором. Жителям півдня можна трохи заощадити на цих показниках.

Обов’язково ретельно прорахуйте, яка саме кількість енергії вам знадобиться для комфортного життя. Складіть разом потужність все наявних в будинку приладів, а також визначитеся з тим, чи будете ви витрачати електрику для опалення та нагрівання води. Обрана вами батарея повинна виробляти трохи більше енергії, щоб не працювати постійно на межі своїх можливостей.

Наприклад, кожен місяць ви збираєтеся витрачати близько 300 кВт / год. Середня потужність однієї сонячної панелі становить 250 Вт. Це означає, що вона буде видавати приблизно 25 кВт / год щомісяця. З огляду на, що влітку і в гарну погоду номінальна потужність може бути отримана протягом шести годин, нескладно підрахувати, що для повного перекриття ваших потреб вам необхідно встановити 12 таких панелей. Якщо придбати весь комплект відразу вам буде проблематично, можете проводити встановлення поетапно.

Добавить комментарий