Новини компаній

Вибираємо бітумну черепицю для даху: що потрібно знати

Бітумна черепиця, також відома як «м’яка» або «гнучка», користується все більшим попитом на ринку покрівельних матеріалів. Цей матеріал володіє унікальними перевагами і особливими технічними характеристиками, що обумовлює його привабливість.

Що таке бітумна черепиця і з чого вона складається

Бітумна черепиця (також відома як м’яка або гнучка черепиця) – це сучасний покрівельний матеріал, виготовлений з просоченого бітумом скловолокна або органічної основи, що має високу гнучкість та міцність. Вона використовується для покриття дахів, забезпечуючи надійний захист від атмосферних впливів та привабливий зовнішній вигляд.

Багатошарова структура бітумної черепиці забезпечує її надійність і довговічність. Кожен із шарів виконує свою функцію:

 • Зовнішній шар із базальтової гранули виконує захисну функцію від механічних пошкоджень, атмосферних впливів і вигорання на сонці.
 • Шар бітуму — основа покриття, що забезпечує його водонепроникність.
 • Самоклеючий бітумно-полімерний шар.
 • Захисна плівка запобігає злипанню листів черепиці під час транспортування і зберігання

Бітумна черепиця є популярним вибором для приватних будинків, дач, а також комерційних об’єктів завдяки своїм численним перевагам та привабливому зовнішньому вигляду.

Вибираємо бітумну черепицю для даху: що потрібно знати

Переваги бітумної черепиці

Дах із бітумної черепиці має низку переваг, які вирізняють його з-поміж інших видів покрівельних матеріалів:

 • Легка і міцна. Вага одного 1 м2 такої покрівлі становить всього 5 кг. Це означає, що вам не доведеться витрачати час і гроші на посилення стропильної системи.
 • Не боїться води і негоди. Завдяки своїй гнучкості бітумна черепиця стійка до механічних впливів, а її багатошарова структура забезпечує надійний захист від протікання. Практично нульове водопоглинання матеріалу гарантує його стійкість до гниття і псування під дією вологи. Вона не схильна до корозії, утворення цвілі та грибка.
 • Низька теплопровідність матеріалу дає змогу скоротити витрати на опалення, зберігаючи тепло у вашому будинку взимку.
 • Відмінна звукоізоляція бітумної черепиці забезпечить тишу і спокій, захищаючи від сторонніх шумів з вулиці.
 • Покрівля з бітумної черепиці стійка до перепадів температур, впливу ультрафіолету і не вигорає на сонці.
 • Матеріал представлений у широкій колірній гамі (понад 50 відтінків), що дає змогу підібрати ідеальне рішення для будь-якого екстер’єру.

Як вибрати бітумну черепицю

Вибір покрівлі — справа відповідальна, адже саме від неї залежить не тільки краса вашого будинку, але і його комфорт, безпека, а також довговічність. Бітумна черепиця має безліч переваг, які роблять її ідеальним вибором для найрізноманітніших завдань.

Але як же не розгубитися в різноманітті пропозицій і підібрати саме ту бітумну черепицю, яка підійде саме вам?

Вибираємо бітумну черепицю для даху: що потрібно знати

Кілька порад щодо вибору:

Вибираємо бітумну черепицю для даху: що потрібно знати

1. Визначтеся з типом бітуму.

 • Окислений. Довговічний, стійкий до високих температур, проте чутливий до перепадів температур і може деформуватися. Тому підходить для теплого клімату.
 • Модифікований. Його властивості залежать від використовуваних добавок, тому можна знайти варіант із потрібними характеристиками. Підходить для різних кліматичних умов.

2. Виберіть кількість шарів.

 • Одношарова черепиця. Має невелику вагу і доступну ціну. Однак менш міцна і термін її служби менший.
 • Багатошарова (до 3-х шарів). Відрізняється високою міцністю, шумоізоляцією і довговічністю. Але вартість вища за одношарову.

3. Визначтеся з типом черепиці. Вона буває:

Вибираємо бітумну черепицю для даху: що потрібно знати
 • рядова, призначена для основного покриття покрівлі;
 • гребенево-карнизна — для оформлення ковзанів, стиків, карнизів, а також стартова смуга під час монтажу.

4. Не забувайте про естетику. Виберіть колір і форму черепиці, які гармоніюватимуть із вашим будинком.

Рекомендації з монтажу

Встановлення бітумної черепиці, як і будь-якого іншого матеріалу для покрівлі, не здійснюється на голий дах. В якості основи для гнучкої черепиці використовується суцільна (зазвичай дощата) обрешітка. Мінімальний кут нахилу покрівлі для черепиці з повним клейовим шаром становить 10-12°, а для інших видів черепиці — мінімум 18°. Максимальний кут нахилу не обмежений, оскільки цей матеріал може використовуватися для покриття навіть вертикальних ділянок стін, що примикають до даху.

Гнучка черепиця — це сучасний і в більшості випадків вигідний матеріал. Однак перед тим як прийняти рішення про покриття даху цим матеріалом, важливо врахувати всі його переваги та недоліки.

Вибираємо бітумну черепицю для даху: що потрібно знати

Де придбати бітумну черепицю?

Якщо вам потрібна бітумна черепиця, рекомендуємо звернутися в магазин «Екодім», де ви знайдете одні з найпривабливіших цін по Україні. Консультанти детально розкажуть вам про всі характеристики і допоможуть вибрати оптимальний варіант м’якої черепиці, що підходить саме для ваших потреб.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button