Полезно знать

Чому Україні потрібні західні винищувачі?

Уже протягом кількох місяців Україна ставить перед своїми союзниками питання бойової авіації, проте на початок березня не було укладено жодної конкретної угоди на цю тему, і громадськості про це нічого не відомо. Чому союзники не поспішають передавати Україні їхні винищувачі та яке значення це має для Збройних сил країни?

 

Чому Україні потрібні західні винищувачі?

 

Незважаючи на рік повномасштабного вторгнення Росії, вони так і не змогли отримати панування в небі. Українська протиповітряна оборона у взаємодії з авіацією зірвала ці спроби, і сьогодні ворог навіть не мріє про операції за лінією фронту, вважаючи за краще триматися від неї подалі. А окремі випадки роботи фронтової авіації часто закінчуються для ворога втратою літаків.

Сили ППО навчилися збивати практично будь-які цілі, від ракет до штурмовиків Су-25 і вертольотів Ка-52. Однак вони не здатні перехоплювати швидкі ракети. Крім того, будь-яка стаціонарна система поступається бойовій авіації в мобільності. Тому для повноцінного захисту українського неба потрібні літаки. Ця потреба озвучується на всіх рівнях, аж до президента Володимира Зеленського.

За його словами, авіаційна складова необхідна для забезпечення безпеки всієї території країни. «Наші льотчики разом із зенітниками, всі військовослужбовці та фахівці Повітряних сил вже роблять велику справу. Але повноцінно захистити небо ми зможемо лише тоді, коли буде знято авіаційне табу у відносинах з нашими партнерами», — підкреслив він в одній зі своїх нещодавніх заяв.

 

Чому Україні потрібні західні винищувачі?

 

Більше того, якщо говорити про активну оборону, то очевидна потреба в сучасній бойовій авіації для деокупації захоплених територій. Міністр оборони Олексій Резніков прямо заявляє, що вона необхідна для контрнаступу. Відповідні питання піднімалися і на останній зустрічі союзників у форматі «Рамштайн».

Логічне запитання — чому для успішних операцій восени 2022 року було достатньо далекобійної артилерії? Наприклад, на Харківщині на той момент умови були такими, що росіяни не встигли налагодити взаємодію між авіацією та сухопутними військами, а перекинути туди армійську авіацію вони взагалі не могли. Непідготовлене застосування авіації загрожувало втратами літаків навіть від дружнього вогню.

Українська авіація складається зі спадщини радянських часів, зокрема бомбардувальників Су-24 та Су-24М, штурмовика Су-25, винищувачів Су-27 та МіГ-29 та розвідника Су-24 МР. Наймолодший літак у складі Повітряних сил — це Су-27 1991 року випуску, що є ровесником української незалежності. Це зумовлює потребу у модернізації авіаційного парку та закупівлі новітньої техніки.

  1. Українська авіаційна техніка не пройшла модернізацію, що ставить її у невигідне становище порівняно з Росією.
  2. Російська авіаційна галузь продовжує розвиватися, в неї вкладаються значні кошти, тому паритет в даному компоненті навряд чи можна буде досягти найближчим часом.
  3. Перевага в повітрі може гарантувати успішний наступ, тому лише сучасні літаки західного зразка зможуть забезпечити реальну перевагу в повітрі.
  4. Українські льотчики зараз змушені виявляти героїзм, адже техніка, на якій вони літають, у реальному бою перетворює їх на умовних «пілотів-камікадзе».

Україна має зацікавленість у придбанні багатофункціональних винищувачів четвертого покоління F-16 Fighting Falcon, які є найпоширенішим типом винищувачів на сьогоднішній день та здатні виконувати багато завдань, включаючи атаку на наземні цілі, участь у повітряній обороні та функції винищувача, штурмовика та бомбардувальника. За словами Юрія Ігната, в Україні вже проводиться робота з підготовки аеродромів для прийому цих літаків. Президент Володимир Зеленський заявив про готовність до придбання нової зброї, зокрема літаків F-16, на зустрічі з головою комітету Палати представників США із закордонних справ Майклом Макколом.

 

Чому Україні потрібні західні винищувачі?

 

В останній час в Україні виникла необхідність у сучасних винищувачах для контрнаступу проти Росії. Україна звернулася до кількох країн щодо можливості придбання або отримання літаків на військову допомогу. Швеція відмовилася від передачі винищувачів Gripen, але підтримує створення авіаційної коаліції. Італія міг би поставити літаки Tornado, але поки не підтвердила ці плани. Великобританія розглядає можливість передачі Eurofighter Typhoon, але тільки після завершення війни з Росією. Франція розглядає можливість передачі Mirage 2000, і переговори з українською стороною тривають. Однак, передача літаків пов’язана зі складнощами з логістикою, підготовкою екіпажу та технічним обслуговуванням.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button