Полезно знать

Де застосовуються багатошарові тепличні плівки

Сучасне ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО неможливо уявити без теплиць. Найпростіші, мобільні і маловитратні — це теплиці під плівкою, що дають можливість швидко і недорого створити всі умови для вирощування ранніх овочевих культур.

Для того щоб ОВОЧІВНИЦТВО було рентабельним, бажано організувати цілорічне виробництво. Сьогодні на ринку представлені різні види плівок, що дозволяють займатися овочівництвом протягом усього року.

ВАРІАНТИ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ТЕПЛИЦЬ

Яка плівка краще для теплиці-однозначно відповісти важко. Вибір дуже великий, але найбільш популярні такі варіанти:

Де застосовуються багатошарові тепличні плівки
 • Звичайна поліетиленова;
 • Більш вдосконалений матеріал-полівінілхлорид або скорочено ПВХ;
 • Армована плівка;
 • Морозостійка-сополімерна;
 • Плівка інфрачервона;
 • Світлорозсіювальний;
 • Ніздрюватий полікарбонат;
 • Агроволокно.

Матеріали покриття відрізняються один від одного якістю і своїм призначенням, і вибирати плівку для теплиць потрібно, орієнтуючись на власні завдання і можливості.

ЗВИЧАЙНА ПОЛІЕТИЛЕНОВА

Це прародителька всіх видів плівок, тому і ціна її найнижча. Її із задоволенням використовують багато дачники, а головна причина її популярності-це, звичайно, ціна.

Товщина матеріалу варіюється від 15 до 300 мкм. Якщо плівка купується для теплиці, то найкраще вибрати матеріал товщиною до 200 мкм, т. до. занадто товстий парниковий матеріал буде погано пропускати денне світло. Спеціальна теплична плівка має ширину до шести метрів.

Перевага:

 • Дуже легка.
 • Висока провідність світла. За своєю светопроводимости нагадує теплицю зі скла. Існує матеріал, тонований для різного рівня освітленості.
 • Щільність і стійкість цілком достатня для сильних вітрів і злив з невеликим градом.
 • Непогано підтримує вологість і тепло в теплиці.
 • Одне з головних переваг поліетиленової плівки для парників-Екологічна безпека для грунту. Матеріал не змінює біохімічний склад землі під теплицею і абсолютно безпечний для здоров’я рослин і людини.
 • Буває чорного і білого кольору.

Не обійшлося і без недоліків. Серед них відзначають:

 • Дуже швидка зношуваність матеріалу. На другий рік поліетиленова плівка вже не годиться для експлуатації.
 • Погана гідрофільність. Рослинам під нею некомфортно.
 • Швидко накопичує на своїй поверхні пил і бруд. Електростатичний заряд, який утворюється на поверхні плівки притягує до себе пил. Таким чином, теплиця виходить всередині дуже темною, що теж не приносить користі для майбутнього врожаю.
 • У нічний час досить сильно охолоджується.
 • Її буває складно закріпити.

І все-таки для початківця фермера краще зупинитися на такому недорогому матеріалі. Потім, у міру набуття досвіду, вже можна буде визначитися, яка плівка більше підходить і зробити правильний вибір.

Як різновид, є ще й пухирчаста поліетиленова плівка для теплиць. Цей матеріал здатний утримувати більше тепла, ніж звичайна гладка поліетиленова плівка. На світлопропускну здатність теплиці бульбашки не впливають.

ПОЛИВИНИЛХЛОРИДНОЕ ВОЛОКНО (ПВХ)

У цього виду високі термоізоляційні якості. ПВХ відмінно тримає тепло протягом всієї ночі. Це властивість дуже важливо при вирощуванні болгарського перцю і баклажанів. Теплолюбні рослини не люблять, коли температура знижується нижче п’ятнадцяти градусів, через що і зупиняють своє зростання. А пізньою весною ПВХ вбереже рослини в спекотні дні і посприяє формуванню хороших зав’язей.

Зовні плівка блідо-жовтого кольору, нагадує медичні трубки. Вона не так швидко зношується, як поліетиленова, і вистачає її на 6–7 років.

Де застосовуються багатошарові тепличні плівки

Недостатки:

Як це? Виробництво плівки для парників і теплиць

Де застосовуються багатошарові тепличні плівки
 • Зимові морози цей матеріал не витримує. Як правило, при температурі від –15 градусів і нижче плівку прибирають в тепле приміщення.
 • Вона дорожче поліетиленового матеріалу в три рази.
 • Погано пропускає сонячні промені.
 • Як і поліетилен, електризується і притягує пил.
 • Постійно провисає, через що її доводиться постійно натягувати.

АРМОВАНА ЗІ СКЛОВОЛОКНОМ

Один з найстійкіших варіантів. Термін придатності-до трьох років. Якщо фермер хоче залишати теплицю на зиму, не розбираючи її, то найкраще вибрати армовану плівку. Матеріал являє собою кручений поліетилен з волокнами і нитками зі скловолокна. Для гарної теплиці можна порадити вибрати товсту плівку з щільністю 200 г / м2 або з осередками близько 7–12 мм.

У армованої плівки іноземного виробництва є додаткові мініатюрні отвори для проникнення повітря. Таким чином, конденсат в теплиці не накопичується, а овочам дається можливість дихати.

Якщо протягом зимових місяців в теплиці рослин немає, то краще плівку все-таки прибрати і дати можливість грунті позбутися за допомогою морозу від мікробів і насититися вологою.

Слід врахувати, що армоване покриття спочатку розроблялося для будівельних потреб, і до цих пір багато фермерів вважають його невідповідним для вирощування овочевих культур. Якщо все-таки було вирішено зупинити свій вибір на цьому матеріалі, то краще не брати плівку з комірчастої структурою. Вона зменшує світлопроникність армованого матеріалу ще на 25%.

СОПОЛІМЕРНИЙ МАТЕРІАЛ

Призначений для вирощування овочів в найскладнішому кліматі. Покриття дуже морозостійке, не тріскається при низьких температурах і відмінно захищає від сильних вітрів. Завдяки своїй міцності здатне витримати будь-які навантаження. Воно надзвичайно світлопроникне і це вважається його головним недоліком, так як якщо будуть стояти сонячні теплі дні, то Рослини можуть перегрітися. Зате воно гідрофільне, рідина у вигляді крапель рівномірно розподіляється по поверхні всього парника.

Матеріал довго не зношується, але гарантії по морозостійкості виробники дають тільки на три роки.

ГІДРОФІЛЬНА СТАБІЛІЗОВАНА

Дуже стійка до дії ультрафіолету, не утворює на поверхні теплиці краплі конденсату. Завдяки спеціальним добавкам не приваблює пил і бруд. Допускає незначне похолодання вночі.

Матеріал буває товщиною як 80 мкм, так і 150. Зношується парник протягом трьох років.

СВІТЛОСТАБІЛІЗОВАНА ПЛІВКА

За допомогою різних добавок був створений матеріал, здатний поглинати сонячні промені і відображати тепло. Таким чином, рослини в такій теплиці захищені від опіків, а це, в свою чергу, дає можливість фермеру здійснювати полив овочевих культур в будь-який зручний для нього час.

ІНФРАЧЕРВОНЕ ПОКРИТТЯ

Працює від електрики, прекрасно зігріває рослини в холодну пору року. Матеріал монтується в саму основу теплиці і за допомогою регулятора нагріває повітря до 50 градусів.

Інфрачервоне покриття прослужить досить довго. Виробники ставлять йому термін експлуатації в тридцять років. Так що незважаючи на високу вартість, воно багаторазово окупиться. Завдяки такій плівці можна вирощувати овочі круглий рік.

НІЗДРЮВАТИЙ ПОЛІКАРБОНАТ

Цей вид вважається одним з найкращих для тепличного господарства. У нього маса переваг:

 • Дуже хороша теплоізоляція завдяки комірчастої структурі.
 • Матеріал з часом не мутніє під дією сонячних променів.
 • Морозостійкий, немає необхідності знімати на зимові місяці.
 • Різна товщина матеріалу дає можливість регулювати морозостійкість теплиці.
 • Добре гнеться матеріал дозволяє легко спорудити будь-який вид теплиці.
 • Тривалий термін експлуатації-10 років.
 • Дуже легко нарізається і кріпиться, що дає можливість працювати з нею навіть при відсутності багатьох інструментів.
 • Краплі рідини не накопичуються на поверхні теплиці, а вільно скочуються вниз.

Недоліки: потрібно зробити надійний каркас, а також ціна цього покриття досить висока.

АГРОВОЛОКНО З ПОЛІМЕРАМИ

У складі цього покриття є полімерні волокна. У такої плівки відзначають наступні переваги:

 • Невисока вартість матеріалу.
 • Легкість плівки, що не вимагає створення потужного каркаса.
 • Добре пропускає сонячні промені.
 • Надзвичайно легка в експлуатації. Її кріплять кліпсами до каркасу, пов’язують або зшивають.
 • Теплиця під таким матеріалом дихає і отримує вологу.

З недоліків: маленький термін експлуатації-три роки, плюс дуже слабка теплоізоляція.

Яку плівку вибрати для теплиці-вирішувати самому фермеру. Сучасні виробники постійно вдосконалюють якість виробленого матеріалу, намагаючись поєднувати кілька переваг в одному продукті.

Де застосовуються багатошарові тепличні плівки

По виду експлуатації плівки для теплиць діляться на багаторічні і багатосезонні. Відмінність їх в тому, що багаторічну плівку для теплиці не прибирають на зиму, в той час як інші слід знімати і відносити в приміщення, де температура не опускається нижче 15 градусів. До багаторічних можна віднести, наприклад, армовану. Для парників використовують акрилову плівку.

Щоб визначитися, яка плівка потрібна для парника, важливо прорахувати вартість і термін зношування матеріалу. Також варто врахувати, що для легкої поліпропіленової плівки не буде потрібно потужного каркаса, але і використовувати її в холодному кліматі малоефективно.

Для вирощування теплолюбних культур (наприклад, перцю і баклажанів) легке покриття не підійде. Щоб не ризикувати і не залишитися без врожаю, варто звернути увагу на більш дорогі матеріали, але для них будуть потрібні надійні капітальні конструкції. Словом, вибір за самим фермером.

У теплиць під плівкою маса переваг. Вони легко розбираються, коли їх необхідно переставити, досить компактні і не вимагають особливих витрат при установці.

Найпопулярніші типи плівкового парника-каркасний («будиночком») і арочний. Для виготовлення каркаса підійдуть як пластикові, так і металеві труби.

Навіть великі фермерські господарства воліють ставити не стаціонарні теплиці, а легкі плівкові.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button