Як вибрати сівалку

Сівалка вважається одним з основних агрегатів, від роботи якого залежить благополуччя сільгосппідприємства.

Досить стислі терміни посівної вказують на те, що помилки в підборі такої важливої ​​техніки просто не допускаються. Тому перед прийняттям рішення про придбання необхідно дуже уважно вивчити запропонований ринком вибір, висловити власні цілі та очікування, і ще передбачити багато невидимих ​​моментів. Тому, якщо вас цікавлять запчастини до сівалок Червона Зірка ELVORTI, переходьте на сайт https://urshop.com.ua/catalog/zapchasti-k-seyalkam-chervona-zirka-elvorti.

При підборі сівалки насамперед необхідно не забувати, що ця машина повинна вдало вписується в уже існуючий технічний парк. Щоб це зробити потрібно врахувати прийняту в побуті технологію вирощування культур, структуру ґрунту, геометрію, розмір і вирівняність поля, потужність енергозасобів і то, як відбувається розподіл пожнивних залишків. Розглянемо всі поетапно.

Спочатку необхідно оцінити парк тракторів господарства, щоб потужності хоча б одного з них вистачило для роботи з новою сівалкою. Даний момент заслуговує великої уваги, оскільки, в основному, при підборі техніки аграрії відштовхуються від інформації в проспектах реклами, але це не дуже вірно. А справа вся в тому, що ці відомості відображають деякі типові вимоги, які актуальні в оптимальних умовах сівби (грунт сухий, була проведена високоякісна передпосівна обробка, вага насіння невисокий і т.д.), які у нас в державі зустрічаються дуже нечасто. Насправді ж виходить, що критерій тягового опору сівалки на недосконалому поле значно перевершує табличні значення, і трактор з працею тягне апарат.

У зв’язку з цим при підборі сівалки краще передбачати реалії посівної певного сільгосппідприємства, і ще залажівать додатково частину потужності на роботу в складних умовах. Якщо ж діапазон необхідної потужності трактора, вказаний в інструкції до сівалки, занадто широкий, то потрібно звернутися за допомогою до виробника техніки і колегам, що працюють з цікавлять Вас агрегатом в схожих природно-кліматичних умовах. Але в будь-якому випадку запас потужності трактора повинен бути близько 30% від середньої арифметичної критеріїв, перерахованих в інструкції.

Також, якщо сівалку передбачається агрегатувати з трактором російського виробництва, потрібно завчасно занепокоїтися установкою спеціалізованих опцій, які дозволяють пристосувати гідравліку тракторів-старожилів, і ще провести додаткову проводку для вільного застосування найсучаснішої електроніки.

Якщо відштовхуватися від розмірів поля, то необхідно триматися нескладного правила: на великих полях зручніше працювати широкозахватної сівалкою, на дрібноконтурних — агрегатами з більш скромною шириною захвату. До речі, прекрасним рішенням може стати покупка не однієї широкозахватної сівалки, а декількох, які сумарно б давали ту ж ширину. Це застрахує сільгосппідприємство від простою в розпал посівної в разі поломки, адже ймовірність того, що поламається одночасно кілька агрегатів дуже мала, а з одного сівалкою небезпеки підвищуються.

Що стосується технології, то, наприклад, якщо в сільгосппідприємстві дотримуються невеликої обробки грунту і вважають за краще робити посів по дерев’яній трісці, добре проявлять себе як дискові агрегати з високим тиском на диск і дискові посівні комплекси, так і анкерні сівалки. А для посіву по стерні більше підходять сівалки культиваторного типу. Але необхідно не забувати, що не будь-машина може підійти для грунтово-кліматичних умов певного господарства (іноді анкерний сошник може не впоратися з посівом в переущільнений грунт, а дисковий — в пожнивні залишки), з цієї причини єдино правильний спосіб переконатися в правильності виконаного вибору — провести перевірки техніки на полях власного сільгосппідприємства.

Необхідно пам’ятати і про те, що ширина захвату сівалки повинна бути кратною ширині захоплення інших агрегатів, задіяних при вирощуванні культур (розкидачі добрив і обприскувача).

Розібравшись з базовими моментами, переходьте до деталей.

Добавить комментарий