Конвеєрні ролики

Стрічкові транспортери включають в себе важливий елемент — конвеєрні ролики.

Це металеві компоненти вільного обертання, які відповідають за те, щоб пересувна доріжка мала жолобчасту форму. Розбірний ролик класичного типу зазвичай включає циліндричний барабан, підшипник, що забезпечує обертання рухомого елемента, корпус вузла підшипника, стопорне кільце, мастило і пилозахисний лабіринт. А якщо ви хочете купити ролики для транспортерів та конвеєрів купити в Україні, переходьте на сайт erk.com.ua.

При роботі конвеєра на роликах концентрується навантаження від перевезених матеріалів. В результаті цього може бути перекіс конструкції, перегрів підшипника або його заклинювання, порушується співвісність. Працюючі компоненти не завжди захищені від впливу зовнішнього середовища. Тому вони повинні бути якісними і надійними. Підшипники може заклинити, і ця причина виходу роликів з ладу — одна з найбільш поширених.

Конвеєрні ролики: які бувають?

Ці ролики розрізняються за різними параметрами. В першу чергу — за конструкцією збору. Вони бувають розбірні і нерозбірні. Кожен вид має свої переваги і характеристики.

У розбірних роликах пил і забруднення не потрапляють всередину конструкції, так як цьому сприяє ущільнення з поліаміду. При важких умовах експлуатації, в яких підшипники і інші елементи швидко зношуються, саме розбірні ролики менше піддаються деформацій і зношування. До того ж вони відмінно піддаються ремонту.

Нерозбірні ж ролики в разі поломки просто потрібно міняти без можливості ремонту, так як конструкція повністю цілісна. Проте у них є і свої переваги перед розбірними:

  • більш низька ціна;
  • легкість конструкції;
  • велика захищеність від пилу і зовнішнього впливу;
  • простота експлуатації.

Крім цього, є види роликів, які сортуються за призначенням. Це залежить від місця на конвеєрі, а також від завдання, яку вони виконують. Отже, серед конвеєрних роликів виділяються:

  • плоскі. Їх ще називають гладкими через плавності роботи. Суть роботи цього виду роликів полягає в тому, що ролик гойдається навколо своєї осі. Такі ролики відрізняються надійністю і витривалістю при різних умовах і типах експлуатації;
  • обгумовані. Ці ролики працюють, зменшуючи вібрацію або компенсуючи ударні навантаження. Прогумовані поверхні дозволяють обладнанню менше шуміти;
  • напрямні ролики, які призначені для запобігання сходу доріжки убік або ж для попередження пошкоджень полотна кромки;
  • струшують ролики — виконують функцію збирання налипають перевезених матеріалів / сміття. За рахунок спеціального механізму з ребристою поверхнею доріжка при наближенні до краю полотна струшується, тим самим звільняючись від прилиплих частинок сміття або розсипаного вантажу;
  • текстолітові. Пластикові (текстолітові) шайби працюють для того, щоб не сталося самозаймання пристрою. Цей тип роликів використовують для дотримання безпеки праці, щоб ізолювати пристрій від електрики.

Вибрати конвеєрні ролики можна виходячи з декількох важливих факторів: типу вантажів і їх характеристики, швидкості руху конвеєрного полотна, температурних режимів експлуатації, зовнішніх чинників під час роботи конвеєра, виробника транспортного полотна, конструкції конвеєра.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий