Природна галузь Нуш

Матеріали набагато глибше входять в нашу культуру, ніж багато хто вважає. Обов’язковими елементами нашої звичайному житті є транспорт, будинки, засоби зв’язку, відпочинок, харчове виробництво, і вони все в самій різній мірі залежать від вибору відповідних матеріалів.

З історичної точки зору розвиток і успіхи суспільного ладу нероздільно пов’язані з можливостями людей робити і переробляти матеріали для задоволення існуючих потреб. Ранні цивілізації навіть визначалися за назвами матеріалів, які люди навчилися застосовувати — Кам’яний вік, Бронзовий вік, Сталевий століття.

На перших етапах існування люди застосовували дуже обмежене число матеріалів. Це були, природно, матеріали, наявні в природі — камені, дерево, глина, шкури тварин і т. П. Протягом якогось часу люди навчилися робити матеріали, за своїми характеристиками переважають натуральні продукти. Це були такі новітні матеріали, як кераміка і різні метали. В подальшому було знайдено, що характеристики матеріалу можуть видозмінюватися в результаті обробки термічним способом або добавки до них самих різних субстанцій. У той час підбір матеріалу визначався зіставленням дуже обмеженої кількості варіантів, виходячи з їх якості стосовно до тієї чи іншої мети. Лише практично недавно вчені переконалися, що існує відповідність між структурними елементами, складовими матеріал, і їм самим. Такі знання стали доступними приблизно 100 років тому, і в більшій мірі були обумовлюються тим, що люди навчилися оцінювати властивості матеріалів. Все це стало причиною того, що з’явилися десятки тисяч різних матеріалів з дуже нестандартними характеристиками, що дало можливість задовольняти досить складні потреби сьогоднішнього суспільства. До числа матеріалів, які застосовуються зараз, відносяться метали, полімерні матеріали, скла і волокна.

Успіхи новітніх технологій, які виконали наше існування настільки зручним, пов’язані з тим, що стали доступними відповідні матеріали. Успіхи в розумінні того, чим визначається вид матеріалу, дуже часто передують розвитку спецтехнологій. Так, наприклад, становлення автопрому було б неможливим без розробки порівняно дешевих сталей або інших відповідних матеріалів. На сьогоднішній день розвиток багатьох непростих пристроїв електроніки базується на застосуванні елементів, які виконуються з званих по іншому напівпровідникових матеріалів.

Для чого ми досліджуємо матеріали? Багато вчених і інженери, що працюють в машинобудівній галузі, цивільного будівництва, хімічної або електротехнічної промисловості, з часом зустрічаються з завданням розробки конструкції виробу. Як приклад подібних виробів можна привести передавальні шестерні, конструкції, що застосовуються в будівельних роботах, деталі для нафтохімічного устаткування, інтегральні чіпи. Зрозуміло, вчені та інженери, які займаються матеріалознавство, є експертами, знайомими з завданнями вивчення матеріалів і проблемами конструювання з них виробів.

Добавить комментарий