Полезно знать

Що таке дсп і його переваги

Деревостружкові плити роблять з пресованих стружок і тирси, які просочуються смолами на формальдегідній основі, виступаючими в ролі зв’язує речовини. Зазвичай частка гігроскопічних недорогих порід дерева становить не більше 30 відсотків.

Виробництво Дсп з’явилося на території Швейцарії та Німеччини. Дані держави мали в своєму розпорядженні невеликі запаси лісових ресурсів, а тому досить сильно цікавилися дуже ефективним застосуванням відходів промисловості деревообробки. Таким чином, до 1950 року цей матеріал відшукав дуже велике поширення.

До основних сфер застосування Дсп потрібно віднести Виробництво меблів, будівництво і певні види робіт по обробці. Що стосується найголовніших переваг, то тут необхідно відзначити:

Що таке дсп і його переваги
  • велику стійкість до вологи,
  • невелику ціну,
  • звичайну процедуру обробки.

Все о ДСП

У безлічі випадків в меблевому виробництві застосовуються листи Дсп, яка має клас Еко. безпеки Е1. Це говорить про те, що емісія формальдегідних випарів в такому матеріалі нікчемна, а тому не шкодить організму людини. Що стосується типу плити, то найпоширенішою вважається тришарова, яка володіє шаром всередині з типової Дсп, а зовнішні виконані з більш дрібної тріски. У більшості випадків виробнича технологія передбачає плавний перехід від великої тріски посередині до більш дрібної на зовнішніх шарах.

Що таке дсп і його переваги

Шар зовні має щільність в районі 900 кілограмів на метр кубічний, в той час як у внутрішнього цей показник знаходиться в районі 500. Шар знаходиться всередині Дсп дуже пластичний, що не дає можливість їй руйнуватися при дуже високих механічних навантаженнях. У той же час зовнішній забезпечує поверхні плити надійність і дуже високу зносостійкість. В результаті вона може витримати великі навантаження, а ще легко піддається процедурі шліфування, що передує кашированию, шпонування і ламінування.

Що таке дсп і його переваги

Ламіновану деревно-стружкову плиту отримують за рахунок нанесення паперово-меламінової плівки. З самого початку плівка собою являє гранично просту папір, на якій є певний малюнок. Після її наповнюють спеціальною смолою, яка робить плівку одночасно жорсткою і крихкою. Що стосується безпосереднього нанесення плівки на листи Дсп, то проводиться все за допомогою пресування, що дає можливість надавати плиті конкретну фактуру.

МДФ или ДСП что лучше? Преимущества и недостатки…

Що стосується самого матеріалу ЛДСП, то він має у своєму розпорядженні багатьма плюсами. Фактично безмежною є ймовірність отримання малюнка на паперовому носії, тому ламінована деревно-стружкова плита радує власних споживачів величезною різноманітністю відтінків. Це дає можливість підібрати для себе власне той малюнок і колір, який найкраще підійде в дизайн. Надання подібного матеріалу конкретної фактури робить його дуже схожим на справжнє дерево. Однак на відміну з останнім, ЛДСП вважається більш стійким до різних факторів.

Що таке дсп і його переваги

Покриті ламінатом листи Дсп, які виробляються відповідно до передових технологій, відповідають всім необхідним потребам безпеки. ЛДСП, яка відповідає класу Е1, має показники емісії водного розчину формаліну, які трохи перевищують показники натурального дерева. Це говорить про те, що придбання меблів, яка зроблена з подібних листів ЛДСП, абсолютно безпечно для людського здоров’я.

МДФ или ДСП что лучше? Сравниваю основные показатели

Що таке дсп і його переваги

Правда, в ЛДСП торцеві деталі не ламінуються. Для їх обробки застосовується спеціалізована кромка з полівінілхлориду, Полівінілхлоридним багетом, або ж покривається плівкою, заснованої на меламіну. Це дає можливість захистити матеріал від кришіння, деформації, а ще гарантувати захист людини від пошкодження.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button