Полезно знать

Що таке кондиціонер і як він функціонує

Кондиціонер собою являє вид кліматичної техніки, який підтримує встановлену температуру в приміщенні. У квартирах, автомобілях, на об’єктах промисловості застосовуються різні типи пристроїв, але робочий принцип у них однаковий.

Щоб зрозуміти, як підібрати кондиціонери Рівне для будинку, потрібно розібратися в його пристрої і робочому принципі. Обладнання складається з 4 базових вузлів: компресор, конденсатор, дросселирующее пристрій і атомайзер. По трубках, що зв’язує вузли і утворює морозильний контур, рухається холодоагент — фреон. Під температурним впливом і тиску він циклічно змінює агрегатний стан з рідкого на газовий. Вся робота будується на подібних здібностях рідини, як поглинання і тепловіддача при випаровуванні і конденсації.

Традиційний процес роботи виглядає так:

 • з внутрішнього блоку надходить холодоагент в газоподібному стані;
 • компресор стискає його до рідкого стану;
 • теплообмінник зовнішнього блоку виділяє тепло;
 • вентилятор знімає тепло з теплообмінника;
 • рідкий холодоагент, охолоджений до 5-10 градусів, направляється в теплообмінник внутрішнього блоку;
 • вентилятор проганяє через холодоагент тепле повітря з кімнати;
 • холодоагент стає ширшим, забирає тепло з повітря і стає газоподібним;
 • все повторюється по колу.

Таким чином, необхідно розуміти, що в звичайних агрегатах не відбувається забір свіжого повітря з вулиці: робота йде лише зі зміною температури кімнатного повітря. При цьому поруч з корпусом дійсно створюється ефект «свіжого бризу». Перш ніж вибрати кондиціонер для житлової площі, необхідно врахувати цей аспект, тим більше якщо в приміщенні немає припливно-витяжної вентиляції. для того щоб в кімнату надходило чисте повітря з вулиці, слід підбирати припливну техніку.

 • Охолодження і обігрів повітря
 • Сучасний кондиціонер може
 • Тільки охолоджувати повітря.

Охолоджувати кімнату влітку і обігрівати в міжсезоння (коли за вікном близько 0 °С і централізоване опалення ще не включили).
Прогрівати приміщення під час зими (при температурі -20 °С і нижче).

Більшість сьогоднішніх кондиціонерів-компресорного типу. Вони складаються зі схожих елементів: компресор, конденсатор, атомайзер. Функціонують за принципом холодильника. Холодоагент (фреон) забирає теплоту у гарячого повітря в приміщенні і виводить його через теплообмінник на вулицю.

Компресійні пристрої можуть працювати в зворотному напрямку, нагріваючи повітря-виходить холодильник навпаки, або тепловий насос. Якщо для обігріву в міжсезоння можна підібрати доступний кондиціонер, для повноцінної роботи при -20 °С у нього повинен бути набір для зими: захист від обмерзання і Підігрів водовідведення.

Різновиди кондиціонерів

За конструкційним особливостям і монтажу розрізняють кілька типів кондиціонерів.

Віконні — як видно з назви, подібний тип агрегату фіксується всередині вікна. Це один з найбільш недорогих варіантів, однак, у нього існує дуже багато недоліків:

 • конструкція досить громіздка і займає чималу частину вікна;
 • якщо погано загерметизувати отвір, в якому розміщується агрегат, то через нього в квартиру може проникати прохолодне повітря;
 • ця система працює дуже шумно.
Що таке кондиціонер і як він функціонує

Зважаючи на всі дані недоліків рекомендується подумати, чи варто економити меншу суму заради подібного пристрою.

Підлогові — найпримітивніші в установці, але далеко не найбільш ефективні системи. Питання, скільки коштує встановити в квартиру Кондиціонер даного типу, з’являється нечасто, так як це можна виконати дуже легко навіть самостійно, і для цього не необхідні особливі навички або інструменти. На превеликий жаль, подібний тип має недоліки:

 1. протяги, які неминуче з’являються при невірно підібраною потужності;
 2. досить великі і важкі розміри і необхідність у величезній кількості порожнього простору.

Канальні-встановлюються конкретно в канали вентиляції. Даний тип пристроїв не користується величезною популярністю завдяки тому, що його важко встановити і обслуговувати, а ще він коштує не дешево. Перевага спліт-системи канального типу — його непомітність.

Касетні -встановлюються під стелею встановленим на підвісах. Відповідь на питання, скільки коштує установка в квартирі кондиціонера даного типу в більшості своїй залежить конкретно від параметрів стелі, а не приладу. Необхідно виділити, що їх установка не дуже багато легше, ніж канальних моделей.

Мобільні — в цьому кондиціонері всі деталі зібрані в одному корпусі, який можна вільно переносити з кімнати в кімнату. На відміну від системи вікон, така конструкція може не тільки охолоджувати, але і обігрівати повітря, а ще знаходиться під контролем за допомогою ПДУ. Серед недоліків-великий рівень шуму і необхідність робити отвір в стіні для виведення на вулицю воздухоотвода.

Спліт-системи-конструкція, що має зовнішній і внутрішній блоки. Відрізняються малим рівнем шуму, додатковим управлінням за допомогою пульта, наявністю дисплея, можливістю тонкої настройки і програмування режиму температур та іншими перевагами. Спліт-системи-це один з найбільш комфортних варіантів кондиціонерів для житлової площі.

Мультисистеми-те ж саме, що і спліт системи, але з декількома внутрішніми блоками. Якщо вам необхідно налаштовувати температуру для кожної з кімнат окремо, то мультисистема буде просто чудовим рішенням.

Спліт-системи і мультисистеми, при всіх власних перевагах, досить складні в монтажі, тому потрібно завчасно ознайомитися з матеріалами і посібниками по їх установці. Слід відзначити, якщо вас цікавить Рішення для кондиціювання та вентиляції, переходьте на сайт магазину rionews.com.ua.

Відмінність по функціоналу

Те, за яким принципом працює кондиціонер, впливає на його енергетична ефективність і економність. За цією ознакою кондиціонери бувають інверторними і неінверторними (традиційними).

Неінверторні моделі функціонують за принципом on / off. Іншими словами, коли досягається потрібна температура, компресор відключається. Коли потрібно посилити охолодження, компресор знову включається, змушуючи прилад працювати на всю потужність.

Вони дешевші за ціною, однак, через їх робочий принцип зростає електроспоживання, що робить цю модель дуже витратною під час експлуатації.

Що таке кондиціонер і як він функціонує

У кондиціонерах з інвертором охолоджувальну потужність приладу залежить від швидкості обертання компресора. При перевищенні потрібної температури компресор не відключається, а виключно зменшує обороти, підтримуючи потужність на мінімальному рівні.

Кондиціонер інверторного типу має очевидні переваги:

 • Він краще і рівномірніше підтримує стабільну температуру, контролює її повільно, без стрибків.
 • Дає можливість економити електричну енергію завдяки зменшенню потужності (без втрати ефективності).
 • Володіє швидкою і продуктивною роботою.
 • У подібних моделей знижені показники шуму.
 • Виробники надають гарантію повільного зносу і тривалого терміну служби.

Таким чином, вибір перетворювача напруги буде більш функціональним рішенням, так як, незважаючи на більш велику ціну (якщо порівнювати з традиційними моделями), він швидко окупить себе за рахунок економії електричної енергії. Він дозволяє знизити витрати при роботі і працює більш повільно.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button