Полезно знать

Де застосовується обрізна дошка

При будівельних роботах дошка з обрізаними краями грає досить важливу роль. Вона допоможе вам зібрати тимчасові і чорнові конструкції, а також буде просто незамінна при будівництві опалубки або обрешітки. Однак при всій власній простоті дошка з обрізаними краями також розділяється на сорти і класифікацію по вологи. Давайте розберемося, що і куди будемо застосовувати.

Дошка з обрізаними краями-деревний пиломатеріал з перетином з прямими кутами, товщиною менше 100 мм і шириною мінімум удвічі більше товщини. При розпилі колоди на дошки задається правильна форма в геометричному плані, але можуть з’являтися недоліки, через що відбувається розподіл по сортам. Ціна обробки мінімальна, через що коштує дошка з обрізаними краями дешево. Дошка буває як суха з вологою менше 23%, так і природної вологості.

Мінімальна обробка з правильною чотирикутної формою дає для простої дошці з обрізаними краями великий спектр використання, на відміну від профбруса, вагонки, блок-хауса, шпунта та інших пиломатеріалів з більш просунутою геометрією. Фактично жодне будівництво, в тому числі і кам’яне, і цегляне, не обходиться без неї.

Особливості дошки з обрізаними краями

Плюс

 • 100% Екологія матеріалу.
 • Велика міцність.
 • Скромна в обробці і гнучка в застосуванні.
 • Бюджетна ціна.

Мінус

 • Пожежонебезпечна без додаткової обробки антипіреновими складами, як і інша інша чиста деревина.
 • Під час використання для зовнішніх робіт та оздоблення потрібно докласти зайвих зусиль для створення привабливого зовнішнього вигляду.
 • Для застосування в несприятливій обстановці знадобиться просочення антисептичними засобами або нанесення покриттів із захисним ефектом.

Найбільше дошка соснова обрізна виділяється власною зручністю. Зробити з неї якщо є наявність прямих рук і інструменту можна фактично все все що завгодно. Більш того, більшість інших пиломатеріалів на зразок того ж шпунта теж колись були простою дошкою з обрізаними краями високого сорту, яку відібрали для подальшої обробки.

Використання дошки з обрізаними краями

Можливостей для застосування дошки в будівництві, столярній справі та виробництві багато, тому, щоб не було плутанини в процесі, розглянемо їх в порядку існуючої специфікації сортів пиломатеріалів.

Де застосовується обрізна дошка

Сорт «Екстра». Добірна дошка з обрізаними краями з відсутністю зорових недоліків деревини з обох сторін. Дошка з обрізаними краями подібного класу досить часто використовується для обробки, столярних робіт і виробництва меблів великого рівня.

1 сорт (»Прима»). Хороша дошка з обрізаними краями з мінімумом природних недоліків, які дуже часто розміщуються виключно по одній зі сторін дошки.

Аналогічна дошка з обрізаними краями досить часто використовується для облицювання із зовнішнього боку через чистої лицьової сторони, а також в товарному виробництві.

2 сорт («AB»). Витривала середина між зовнішнім виглядом, якістю і вартістю на ринку пиломатеріалів. Дошка з обрізаними краями такого сорту має досить зорових недоліків, які, тим не менш, майже не впливають на характеристики міцності. Тому це один з найбільш поширених сортів дошки з обрізаними краями в будівництві, тим більше для внутрішніх конструкційних робіт, де зовнішній вигляд не має ніякого значення.

Застосовується як для каркасів, елементів опор, обрешітки, укладання чорнових і навіть чистових підлог.

3 сорт («BC»). Економний варіант дошки з обрізаними краями з великою кількістю зорових і іноді структурних недоліків. Дошка з обрізаними краями подібного сорту теж постійний гість майданчиків будівництва, але вже не в якості головного будівельного матеріалу.

Дуже часто застосовується для установки тимчасових конструкцій і чорнових робіт, складання піддонів і тари.

4 сорт («C»). Дуже часто в дану категорію потрапляють відбраковані дошки з обрізаними краями з сильними зоровими дефектами і частковими структурними ушкодженнями.

Зовнішній вигляд такої дошки з обрізаними краями не радує, тому їх перш за все застосовують для складання тари, дернових робіт, складання опалубки під основу, і ще інших аналогічних завдань і конструкцій тимчасового призначення.

Як підібрати хорошу дошку з обрізаними краями

Деревина унікальна завдяки широкій різноманітності порід, тому перш за все перевірте мету, завдання і умови використання. Кожна порода має власні сторони як слабкі так і сильні (тут ви зможете знайти розбір популярних порід дерева) і набір неповторних властивостей (детальний розбір ключових характеристик деревини знайдете в даній статті). Щось краще терпить вологу, а щось краще протистоїть навантаженню.

Однак є і середні варіанти, якщо не хочете розбиратися і йти в складні розрахунки, радимо вибрати дошка з обрізаними краями з сосни. Соснова дошка невразлива до проявів вологи і гнилі, тримає навантаження, і ще має низьку вартість.

Ось ви сформувалися з породою і необхідним сортом, але залишається ще один важливий фактор. Обов’язково огляньте замовлену партію перед підтвердженням прийому. Зрозуміло, ви можете довіритися постачальнику, однак радимо перевіряти дошки, щоб уникнути сюрпризів через помилку або несумлінність продавця. Недоліки на дошці з обрізаними краями повинні відповідати обраному сорту.

Неправильне транспортування і зберігання може істотно погіршити якість товару аж до повної непридатності. Огляньте дошки на:

Де застосовується обрізна дошка
 • важкі тріщини і вм’ятини;
 • наявність посинілих ділянок, це ознака ураження деревини грибком;
 • наявність ділянок, уражених гниллю;
 • неприродні отвори на поверхні, це можуть бути сліди діяльності комах;
 • рівень вмісту вологи, бажано перевірити кілька образів з партії вологоміром.

І не потрібно лякатися, якщо знайдете кілька дощок з чимось з даного списку, таке не вважається рідкістю, тим більше для великих доставок. Основне — щоб більшість дощок в упаковці відповідало вимогам які були заявлені.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button