Полезно знать

Вимикачі світла, Електричні контакти-які вибрати?

Вимикачі світла вважаються важливою частиною електричної проводки в кожному будинку і квартирі. Їх вибір здається простим тільки з першого погляду. Які вимикачі як правило застосовуються в приміщеннях для житла?

Вимикачі світла професійно називаються установочними вимикачами. Вони застосовуються для виключення і включення робочих струмів в низьковольтних установках, наприклад, в системах освітлення. Є кілька типів вимикачів на вибір. Вони повинні відповідати нашим потребам, а вони залежать насамперед від характеру приміщення. Крім естетики, також дуже важливі зручність застосування і безпеку. Тому, перед тим як йти в магазин, потрібно знати, яку модель ми саме шукаємо.

Вимикачі світла, Електричні контакти-які вибрати?

Основні типи вимикачів світла

Вимикачі світла бувають різних видів. Найпопулярнішими вважаються однополюсні вимикачі, двополюсні вимикачі і свічкові вимикачі. Однополюсні (Одинарні) вимикачі обладнані однією кнопкою. Вони застосовується, коли ви хочете включати і відключати освітлення в одному місці, припустимо, для управління плафоном, встановленим в залі. Двополюсні вимикачі також мають одну кнопку, але вона застосовується для одночасного включення 2-ух ланцюгів освітлення. Даний тип вимикача застосовується, коли потрібно управляти двома ланцюгами з найрізноманітнішим напругою (наприклад, 6 і 230 в). Свічкові (подвійні) вимикачі обладнані мінімум двома кнопками. Вони добре працюють в ситуаціях, коли в одному місці активується кілька точок освітлення, припустимо, для виключення і включення освітлення в люстрі, розділеної на дві або більше зон, тому купить сьогодны вимикач можна в магазині amperok.com.ua.

Вимикачі світла для спеціалізованих завдань

У будинках з більш ніж одним поверхом-висотних або з корисним горищним поверхом — також застосовуються сходові і перехресні вимикачі. Сходові вимикачі як правило мають одну кнопку і застосовуються для управління освітленням з 2-ух різних місць — наприклад, на першому і цокольному поверхах будинку. Їх можна дізнатися по символу сходів, часто розміщеному на кнопці. Щоб керувати освітленням сходів з 2-ух різних місць, нам будуть потрібні два сходових вимикача. Один з них встановлений на стінці на початку сходів, інший — в кінці. Якщо ми включимо світло на нижньому поверсі за допомогою першого сходового вимикача, то, піднявшись по сходах, ми зможемо вимкнути його за допомогою другого вимикача. Крім освітлення сходів, такі вимикачі також постійно застосовуються в коридорах і Великих проходах, де ми можемо включати світло на вході в один вхід і відключати при виході з іншого боку. Якщо ви хочете керувати освітленням з трьох і більше місць, наприклад, на двоповерхових сходах, вам необхідно придбати перехресні вимикачі. Вони обладнані кнопкою, на якій виробники часто розміщують піктограму у вигляді подвійного Хреста. Якщо ви хочете керувати освітленням сходів, наприклад, з цокольного поверху, другого поверху і горищного поверху, вам будуть потрібні два сходових вимикача і один перехресний вимикач. В даному випадку один сходовий вимикач ставиться на нижньому поверсі, інший — на горищі, а перехресний вимикач між ними — на другому поверсі.

Сучасні вимикачі світла

Звичайні вимикачі світла, а ще сходові і хрестові вимикачі випускаються як в класичних, так і в більш якісних, тактильних формах. Хорошим рішенням вважаються вимикачі, обладнані індикатором руху. Вони включають світло в приміщенні при знаходженні руху в зоні дії датчика і автоматично вимикають світло після закінчення заданого часу. Цей час починається відразу ж після виявлення руху, і постійно, коли рух знаходиться при вже включеному освітленні, певний час починається знову. Якщо після закінчення заданого часу рух не виявлено, світло повністю відключається. Конструкція вимикачів з датчиками руху зазвичай дає можливість ставити їх в будь-який тип клемних коробок прихованого способу монтажу. Вимикачі даного типу дуже часто застосовуються в прихожих, на сходових клітках, в підвалах або гаражах. Вони також підійдуть для інших приміщень, наприклад, для приміщень ванної кімнати в квартирах і будинках сімей з дітьми або людей у віці, які іноді забувають вимкнути світло перед виходом з кімнати. Регулятори освітлення також вважаються чудовим рішенням, тому що вони надають можливість управляти інтенсивністю світла за допомогою ручки, повзунка або довгого дотику до пластини, а ще за допомогою будь-якого ПДУ RTV. Вони запам’ятовують останню настройку перед вимиканням. У продажу також є пристрої з вбудованою програмою «симуляції присутності». Ці регулятори освітлення включають освітлення в певний час доби і вимикають його через запрограмований час, створюючи у потенційного зловмисника враження, що в будинку хто-небудь є, за яким він спостерігає.

Практичні вимикачі світла

Підбираючи вимикачі для будинку або квартири, ми можемо зупинитися на моделях з підсвічуванням. Завдяки їх використанню у нас не виникне проблем з пошуком вимикача в темряві. Невидиме підсвічування направить вас до вимикача. Щоб вимикачі не заважали интерьерному дизайну, рекомендується купувати вироби, які виготовлені в рамках однієї серії — подивіться уважно на її наявність. Виробники пропонують нам різні варіанти вимикачів, електро розеток і антенних розеток, які витримані в одному стилі і кольорах. Вимикачі однієї серії, що застосовуються в кожному приміщенні, створять цілісну комбінацію. Потрібно мати на увазі, що оптові продавці електричного обладнання як правило мають доступ до найбільш поширених моделей, для інших доведеться почекати — виріб робиться під замовлення.

Вимикачі освітлення відповідно до інтер’єру

Дуже часто пропонуються вимикачі білого кольору і кольору екрю, хоча сірі вимикачі також досить затребувані. Дизайн також залежить від матеріалу, з якого зроблена фурнітура. Неповторні матеріали включають загартоване скло, Коріан, структурований бетон, сланець, мармур, дерево і справжню шкіру. Пам’ятайте, однак, що вимикачі виконують не тільки утилітарну, але і функцію декору. Якщо вони обрані погано, то можуть порушити весь інтер’єрний дизайн. Колір стін є визначальним параметром під час вибору вимикачів — немає зобов’язання встановлювати ідентичну фурнітуру по всьому будинку. Вимикачі світла повинні бути якомога більше наближені до кольору стіни, але якщо з’явилося бажання оригінального рішення, можна звернутися до дизайнерських моделей, повністю відрізняється від відтінку стіни, на якій вони будуть розташовані, зробленим з благородних матеріалів, соковитого кольору або незвичайних форм. Припустимо, для промислових інтер’єрів зі стінками, покритими цеглою або архітектурним бетоном, краще підбирати вимикачі в формі, що імітує скло, з холодної сталі і чорного кольору або з дерева. З іншого боку, необроблені стіни будуть поєднуватися з сірими або сріблястими моделями. У сучасних інтер’єрах чудово підійдуть кольорові рамки і вимикачі.

Вимикачі світла, Електричні контакти-які вибрати?

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button