Міжкімнатні двері з масиву дерева

Як влаштовані і скільки коштують міжкімнатні двері з масиву дерева?

Чим умовне вільхове полотно відрізняється від ясеневого або дубового? І чому серед власників чимало тих, хто з радістю обміняв би одного разу куплений масив на МДФ-двері? У статті ми спробуємо максимально неупереджено відповісти на ці та інші питання, і одночасно порадити — що купувати міжкімнатні двері краще в магазині https://lispromgrup.com/dveri/.

ПРОСТИМИ СЛОВАМИ: ЩО ТАКЕ ДВЕРІ З МАСИВУ?

Головне, що потрібно зрозуміти: масив — це про те, як полотно влаштовано всередині. Наскільки воно дерев’яне насправді.

Для порівняння: є пустотілі двері, що представляють собою обв’язку з бруса хвойних порід, заповнену гофрокартоном і обшиту МДФ. На автопілоті їх зараховують до дерев’яних, але фактично дерево в них — це та сама обв’язка і більше нічого.

На противагу порожнистим — полотна з заповненням з зрощених (склеєних) брусків-ламелей. Це і є міжкімнатні двері з масиву — повнотілі, важкі і, безумовно, дерев’яні (хоча і не завжди на 100% — див. П.5).

Таким чином, різниця тільки в заповненні, а на вигляд масивні двері нічим не відрізняються від інших. Вони теж можуть бути гладкими (нехай і рідко) або фільонками (дуже часто); глухими або зі вставками скла. Вибір завжди є, особливо якщо ви прихильник класики. «Модерн» і «хай-тек» теж випускають, але і близько не в тих масштабах, як в сегменті МДФ-дверей (ось вже де вотчина сучасних стилів!).

ШОК: У ДВЕРЕЙ ІЗ МАСИВУ ОДИН ПЛЮС. І ТОЙ ПІД ПИТАННЯМ

Вважається, що масив відмінно ізолює шум, так як не має повітряних порожнин. Призводять навіть конкретні значення звукоподавленія. Нібито 32-34 дБА у глухого масиву (зі склом — поменше) проти 22-25 дБА у дешевих пустотілих дверей.

Але не все так райдужно. По-перше, відсутність пустот не те щоб сильно допомагає блокувати шум. Куди важливіше товщина, структура полотна і різниця в щільності — в цьому сенсі пориста і пухка сосна краще однорідного дуба. По-друге, ізоляційні роботи потрібно проводити в комплексі. Багато покупців покладають завищені надії на двері, але не замислюються про установку ущільнювача і висувного порожка (на фото нижче), не кажучи вже про звукоізоляцію стін.

Як не дивно, худо-бідна звукоізоляція — можливо, єдиний хоч скільки-небудь відчутний плюс дерев’яних дверей з масиву. Решта гідності або міфічні (такі розберемо в п. 5), або апелюють до положення в суспільстві і зодческая традицій минулого, не маючи ніякої практичної функції.

НЕДОЛІКИ МАСИВУ

Ціни кусаються

Масив цінних порід, таких як дуб, бук або ясен, — дороге задоволення. Більш-менш привабливі дубові двері в глухому виконанні обійдеться вам мінімум в 25 000-30 000 р. за полотно без коробки і наличників. І це вибірка по вітчизняним фабрикам. Якщо задивляється на іменитих італійських виробників, готуйтеся побачити цінник на рівні 1000-1500 євро.

Непідйомний вага

Середньостатистична дубові двері важить 45-50 кг. Встановити таку здорованя в поодинці, м’яко кажучи, важко. Особливі вимоги і до фурнітури: звичайними сталевими петлями вже не обмежитися — потрібні латунні з картами товстіший. Орієнтир: Palladium N700-5 «, литі дверні петлі з найчистішої латуні класу A. Вони товсті (4 мм) і міцні: дві штуки витримають двері до 90 кг.

Сезонні капризи

На солодке — самий неприємний мінус. Масив цінує стабільність клімату та болісно реагує на перепади. Постійна вологість 45-55%, температура в межах 18-25 ° C — ці умови для нього ідеальні.

Ідеальні, але важкодосяжні. Зрештою, ми живемо в країні, де існує таке поняття, як «опалювальний сезон», в будинках повсюдно встановлені пластикові вікна, а вся система вентиляції — це самотня витяжка на кухні. Ось і виходить, що взимку, коли повітря сухіше, міжкімнатні двері розсихатиметься, а влітку — набухати від вологості. Наслідки таких коливань можуть бути різними: від ледь помітних перекосів до неможливості закривання. Іноді не щастить від слова «зовсім»: не в силах терпіти внутрішня напруга полотно розтріскується.

Хоча частина проблем вдається попередити ще на етапах підготовки сировини і виробництва, це не знімає з покупця відповідальності за підтримання мікроклімату. Звідси порада: не купуйте масив, якщо ви не готові прийняти його таким, яким він є: з усіма його примхами і непостійністю.

Добавить комментарий