Панелі OSB

Кожному відомо, що протягом будівельних робіт застосовується велика кількість матеріалів.

Вони все різні за власним народженню, і ще по виду. Для кожної частини будівництва потрібні ті або інші матеріали, які вважаються сполучною ланкою і без яких будівництво неможлива. Тому, якщо ви хочете купити якісний матеріал для свого староітельства, переходите в магазин за цим посиланням https://lviv.kub.in.ua/pylomaterialy/osb-i-qsb/.

Зрозуміло, кожен і матеріалів має свої і властивостями, не повідомляючи яких, досягти в будівництві успіху ніяк не вдасться. Сьогодні ми поговоримо про OSB панелі, які застосовується в будівництві. Для чого, для чого, як і чому — дамо відповідь сьогодні на дані питання.

Oріентірованно-стружкова плита, яка кажучи інакше називається і іменується, як OSB — це будівельна панель, призначення якої полягає у використанні в будівельній галузі і також в промисловості.

Ця панель робиться з подібного матеріалу, як стрічкова стружка. Стружку подібного виду нарізають уздовж волокон дерева. Застосовують, в основному, колоди деревини, які відносяться до швидкозростаючим породам.

Стружка сама по собі склеюється речовиною, яке за своїм складом вважається в’язким. Така речовина розташована під досить великий температурою, і ще дуже високим тиском. OSB з’явилася на ринку продажів в першій половині 80-их років XX століття.

На даний момент OSB справжнісіньким чином витіснила плиту вафельностружечного типу. Втім панелі з вафельної стружки навіть у наш час проводяться на одному із заводів в Канаді і продовжують власне існування.

Матеріал виготовлення

Який все таки застосовують матеріал для виробництва Орієнтовано-стружкові плити? Перш за все, ці плити робляться з дерев’яною, довгомірної, орієнтованої стружки осики або ж такого дерева як сосни (Стренд). Плити призначаються виключно для будівництва, але тепер вони знайшли своє застосування і в інших областях.

Склад орієнтоване-стружкових панелей складаються зі структури безлічі шарів. Досягти такої структури можна шляхом пресування пари шарів мульчі. В основному, застосовується 3 шари. Власне за допомогою високого тиску і високою температурою, виходить, одержати подібні плити.

Для того щоб процес приклеювання було дуже надійним, на даний момент використовується смоли формальдегідного і фенолового виду. А також, в цей склад додається віск і інші речовин, які володіють вологовідштовхувальними якостями.

Використання

Звичайно, як вже і говорилося раніше, з чого виникла наша публікація — область використання. Зазначимо головні напрямки в будівництві, де використовують панелі OSB:

 • При домобудівництва каркасного типу і інших будівель в невеликих поверхах;
 • Обшивка стін в приміщенні;
 • При розробці покриття для підлоги;
 • При покрівельної обрешітки;
 • Виготовлення опалубки для робіт із застосуванням бетону.
 • Гарні якості

Якими ж плюсами володіють дані панелі і чому власне їх донині вибирають в будівництві?

Перш за все тому що:

 1. Структура плит однорідна і дає можливість плитам розшаровуватися, і ще розщеплюватися і навіть тріскатися.
 2. Розташування та орієнтація стружки дозволяє міцно і міцно триматися цвяхах і заважати потрапляння води.
 3. Простота в застосуванні і в обробці.
 4. За допомогою власне призначеного гребеня, можна застосовувати з’єднання плит між собою.
 5. Стійкі до температурних перепадів, і ще до самих різних пошкоджень механічного типу.
 6. Велика міцність
 7. Безпечний в екологічному плані матеріал, що, зрозуміло, особливо важливо зараз.
 8. Невелика вартість.
 9. Застосовуються для стіновий обробки, дахів та підлоги.

Мінуси

 • Здатні до розбухання
 • Застосування всього лише по класифікованому призначенням
 • Виробництво КНР- ставитеся до подібних плит з особливим увагу. Досить часто виробник не дотримується всі умови на увазі невисокою розцінки на виріб.

Класифікація OSB-панелей

Як же можна позначати дані панелі? Класифікація виконується з урахуванням того, як і якою була проведена та чи інша плита. Спробуємо розібратися детальніше.

Виробляється лише 4-ри типу плит, і класифікуються вони в залежності від міцності та стійкості до проявів вологи:

 • OSB-1 — плити, які використовуються в умовах низького відсотка вологи. Потрібно пам’ятати, що їх стійкість до вологи становить понад 20%. Застосовуються у виробництві якоїсь меблів і для внутрішніх конструкцій.
 • OSB-2 — подібний тип застосовуються в сухих приміщеннях для того щоб обладнати несучі конструкцій, перегородки і т.д
 • OSB-3 — напевно, це сама найбільш прийнятна плита як показала практика, в будівництві. Це пов’язано, перш за все з тим, що плити даного типу мають дуже високу міцність і вологостійкі (у подібного виду відсоток становить менше 15%), Область використання: застосовуються в зовнішніх конструкціях і конструкціях, які навантажені. Користуються великим попитом подібні плити для забезпечення перекриттів і інших місцях, де домінує дуже високий відсоток вологи.
 • OSB-4 — цей вид плит використовуємо в місцях з механічним навантаженням і високою вологою.

 

Добавить комментарий