Новости компаний

Особливості буріння свердловини малогабаритними установками

Буріння свердловини на воду малогабаритними установками актуально в першу чергу на ділянках з обмеженою площею і у важкодоступних місцях. Це обумовлено не лише досить компактними розмірами обладнання, а й можливістю обирати між колісним та гусеничним типами техніки.

Застосовувати такий тип обладнання майстри рекомендують при роботі зі свердловинами в діаметрі від 50 до 400 мм та глибиною до 100 — 120 м. Саме тому, визначити, чи буде на ділянці артезіанська свердловина з використанням малогабаритної техніки, зможе лише підготовлений фахівець (після ознайомлення з умовами запланованих робіт та розрахунку розташування потрібного водоносного горизонту). Таку техніку рекомендовано також використовувати при будівництві колодязів геотермального типу (формується доступ до ґрунтового теплообмінника, в якому циркулює теплоносій), спеціальних свердловин для водовідведення тощо.

Основні переваги застосування малогабаритних установок при бурінні свердловин на воду

Замовляючи проєкт буріння свердловини на воду у майстрів своєї справи, можна розраховувати на:

  • простоту монтажу та подальшого обслуговування;
  • підвищену мобільність та компактність застосованої установки, що робить можливим буріння свердловини навіть у досить віддалених місцях та на обмежених площах;
  • можливість ефективно працювати у важкодоступних та обмежених місцях, зокрема при бурінні свердловини всередині будинку;
  • гарантований мінімальний вплив на навколишнє середовище та ризик пошкодження ландшафту, особливо у порівнянні зі стандартними та великими бурильними установками.

Проте досить часто вартість таких робіт виявляється вищою, оскільки вимагає більше додаткового обладнання та роботи від самих майстрів.

Будова малогабаритних бурильних установок

Справна робота бурильної установки саме компактних розмірів складається з нижньої основи, куди має кріпитися решта конструкції в вертикальному положенні, щогли, яка є основною опорою для роботи установки, лебідки і ролика, зафіксованих на щоглі, а також каретка. Останній елемент є безпосередньо механізмом подачі, де запускається обертач і вертлюг.

Особливості буріння свердловини малогабаритними установками

Важливі технічні характеристики малогабаритних бурильних установок

За своїми параметрами малогабаритні бурильні установки досить компактні і займають території площею 1,5*3,5 м та 3,5 м у висоту. Процес її збору займає близько 15-20 хвилин та вимагає злагодженої роботи двох майстрів. Таку установку можна впевнено використовувати при проходженні піщаних, глинистих та суглинистих ґрунтів. Певні обмеження стосуються роботи з кам’янистими породами, оскільки буріння свердловини по граніту вимагає застосування спеціального алмазного обладнання.

Особливості буріння свердловини малогабаритними установками

Робота малогабаритних установок зазвичай проводиться за методом оборотного використання води, коли до свердловини вода постачається через насос, потім проходить через штанги та під тиском вимиває ґрунт і різні його домішки на поверхню. Чисельність майстрів, що забезпечуватимуть робочий процес не може бути меншою двох осіб. В середньому процес буріння нової свердловини малогабаритною установкою триває 10 годин. Основна вимога до початку робіт стосується наявності надійного та безперебійного джерела електроживлення з оптимальною напругою 220 В.

Особливості буріння свердловини малогабаритними установками

Такий тип обладнання рекомендують у випадках, коли бурильні роботи мають проводитися серед різноманітних архітектурних конструкцій та зелених насаджень. Зазвичай це стає єдиним можливим рішенням, де установки стандартного та великого розміру просто не зможуть розвернутися. До того ж все частіше з’являються бажаючі замовити буріння свердловини на воду в уже зведеному приміщенні, наприклад, у підвалі житлового будинку.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button