Полезно знать

Блоки з ніздрюватого бетону, підібрані відповідно до параметрів стіни

Легкий бетон — це матеріал, який виготовляють із кварцового піску або золи, цементу, вапна і води. Специфічною особливістю легкого бетону вважається його структура з порами, якій він завдячує, наприклад, власними хорошими властивостями теплоізоляції. На що варто звернути увагу під час вибору легкого бетону для будівництва стін?

Блоки з ніздрюватого бетону, підібрані відповідно до параметрів стіни

Для виробництва блоків застосовується легкий Хуст бетон. Крім теплової ізоляції, основним параметром вважається об’ємна щільність: виходячи з цього блоки виробляються в різних варіантах. Що більша щільність легкого бетону, то вища його міцність на стиск і кращі його звукові властивості, але водночас його теплоізоляція нижча. То які ж види легкого бетону необхідно вибирати для домобудівництва?

Блоки з ніздрюватого бетону, підібрані відповідно до параметрів стіни

Легкий бетон — класи бетону і теплоізоляція

Клас щільності визначає середню суху щільність легкого бетону, тобто відношення його маси до об’єму. Щільність виражається в кг/м3. На ринку представлений легкий бетон такої щільності: 300, 350, 400, 450, 450, 500, 550, 600, 650, 700, 750, 800. Стандарт також визначає легкий бетон Хуст щільністю 900 і 1000, але в нашій країні він зараз не виробляється. Щільність визначає теплову ізоляцію — чим менша щільність, тим вища теплоізоляція. Блоки ґатунку 500 або 600, які часто застосовують для будівництва стін, вирізняються хорошими якостями міцності, проте вони не такі теплі, як блоки ґатунку 400, що вирізняються маленькою міцністю. Передбачається, що блоки сорту 400 дають можливість отримати показник U = 0,18 Вт/(м2-К), сорту 500 — U = 0,20 Вт/(м2-К), а сорту 600 — U = 0,22 Вт/(м2-К). Важливо пам’ятати, що чим нижчий показник U-value, тим краще матеріал захищає від тепловтрат. Із січня 2017 року U-значення для стін не повинно бути більшим за 0,23 Вт/(м2-К), а з 2021 року — 0,20 Вт/(м2-К).

Яка стінка з яких блоків

Блоки ґатунку 300-350 — рекомендовані для будівництва одношарових стін, вони не потребують утеплення, оскільки вирізняються чудовою і якісною звукоізоляцією звукоізоляцією.
Блоки 400-600 — їх застосовують для будівництва несучих фасадних стін (утеплених ватою або спіненим полістиролом, оскільки теплоізоляція відповідає за значну частину), внутрішніх і перегородок.
Блоки типу 700-800 — застосовуються для будівництва несучих і перегородкових стін, які мають вирізнятися доволі хорошою шумоізоляцією. Їх також можна застосовувати для стін підвальних приміщень, за умови, що вони збудовані з повними вертикальними та горизонтальними швами і закриті стійкою до вологи мембраною.
Легкий бетон вважається паропроникним і дуже легко оброблюваним матеріалом — його можна розрізати і шліфувати, надаючи найрізноманітнішу форму. Завдяки цьому під час будівництва криволінійних стін перевагу віддають прецизійним газобетонам.

Легкий бетон і товщина стін

На ринку представлені блоки різних розмірів. Це дає можливість оптимально вибрати їхню товщину і довжину, щоб кладка робилася успішно і без позачергових витрат. Одношарові стіни зазвичай будують із блоків товщиною 36,5 або 48 см, а в двошарових стінах товщина кладки зазвичай становить 24-30 см. Приміром, під час будівництва одношарових стін ми можемо застосовувати блоки завтовшки 36,5 см зі щільністю 350 кг/м3, щоб відповідати сьогоднішнім нормам U-value. Утім, якщо ми застосовуємо блоки завтовшки 48 см, ми отримаємо U-значення для стіни 0,19 Вт/(м2-К), тобто таке, що відповідає нормам, які набувають чинності 2021 року. Для перегородок застосовується легкий бетон меншої товщини, наприклад, 6 або 12 см. А якщо вас цікавить оренда бетононасосів в Хусті, переходьте на сайт khust.zgbk-etalon.kh.ua.

Блоки з ніздрюватого бетону, підібрані відповідно до параметрів стіни

Легкий бетон — довговічність і шумоізоляція

Згідно з європейським стандартом для бетонів ніздрюватого типу, міцність елементів має становити не менше 1,5 Н/мм2. У нас не повинно бути проблем із цим, оскільки всі продукти, доступні на ринку, відповідають такій вимозі. Але для того, щоб бути впевненим, необхідно перевірити в проєкті будинку, чи розраховані стіни на більші навантаження. Якщо так, то необхідно підбирати блоки з високою щільністю і міцністю.

Щільність легкого бетону також визначає шумоізоляцію. Завдяки цьому для внутрішніх стін розумно підбирати блоки з більшою щільністю — ці стінки не завжди мають бути теплими, проте вони мають успішно акустично розмежовувати деякі приміщення.

Форми блоків

На ринку представлено низькоточні різані блоки (позначені символом GPLM) — різниця між розмірами становить 3-5 мм. Ці вироби призначаються для стін, побудованих із товстим швом (звичайний розчин). Але зараз більшість фасонних виробів вирізають на сучасних різальних верстатах — ті, що позначені символом TLMA, мають відхилення в розмірах 2-3 мм, а TLMB — усього 1-1,5 мм. Блоки двох категорій будуються із застосуванням тонкошарового розчину. Це скромна і швидка форма будівництва. Крім того, стінка, побудована таким чином, буде теплішою, оскільки тепловтрати через звичайні товсті шви бувають дуже високими. Газобетони можуть мати короткі сторони, профільовані язиками і пазами. У результаті їх можна застосовувати для кладки без наповнення вертикальних швів розчином.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button