Полезно знать

Чи варто навчатися в Польщі?

Навчатися за кордоном стає дедалі простіше. Цьому сприяє не лише відкриття кордонів, а й дедалі ширше поширення знання англійської мови, завдяки якому для навчання в тій чи іншій країні не обов’язково знати офіційну мову.

Польські університети також стають привабливими для іноземних студентів. Минулого навчального року в Польщі навчалося майже 12 000 іноземців. Що спонукає їх приїжджати в нашу країну?

Вступ до закордонних університетів серед польських студентів нікого не дивує. Західні університети мають репутацію дуже престижних, а університети, розташовані в більш екзотичних країнах, приваблюють ентузіастів. Однак вибір польських університетів іноземними студентами все ще викликає певне здивування. Тим паче що, згідно зі Світовим рейтингом університетів (http://www.arwu.org/), тільки Ягеллонський університет і Варшавський університет відповідають світовим стандартам. — Я обрав навчання в Польщі через цікаву навчальну програму, крім того, тут навчається не так багато людей з моєї країни, що робить мене в чомусь унікальним», — каже Панупонг, виходець із Таїланду, який закінчив факультет менеджменту Варшавського університету. Тому, ящо вас цікавить безкоштовне навчання в Польщі після 9 класу в ліцеях та технікумах, переходьте за посиланням https://polcentrum.com/navchannia/. Відкрий для себе Європу через безкоштовну освіту

Ба більше, наша країна видається іноземцям не сірою посткомуністичною глушиною Європи, а цікавою країною, як запевняє їх Трістан із Франції, студент Варшавського університету наук про життя: — Я приїхала до Польщі, бо чула, що це гарна країна, і хотіла відвідати ще одну країну Європейського Союзу.

Активний спостерігач бачить переваги та недоліки

Навчатися за кордоном здається набагато складніше, ніж у своїй рідній країні. Навчальні програми часто відрізняються, і вам доведеться мати справу з мовним бар’єром. Ймовірно, також нелегко звикнути до інших звичаїв чи навіть погоди. Проте навчання за кордоном має свої переваги. Знайомлячись із системою домашньої освіти, можна стати чимось на кшталт «активного спостерігача», який має змогу проводити порівняння. А якщо вас цікавлять курси польської мови онлайн, переходьте на сайт polcentrum.com. Білий Орел – освітній ліцензований заклад, створений при польському товаристві.

Цікаво, що студентам з-за кордону часто легше навчатися в іншій країні. — Програма навчання в Польщі дуже гнучка для нас. Не тільки в академічних, а й в адміністративних питаннях», — каже Панупонг. Польські студенти зазвичай скаржаться на адміністрацію університету, особливо на так звану USOS, або Систему обслуговування студентів університету.

Іноземні студенти високо оцінюють високу особисту культуру та кваліфікацію професорсько-викладацького складу, а також цікавий стиль викладання: — Заняття присвячені не лише сухій теорії. Ми робимо багато презентацій, що досить сильно змінює ситуацію порівняно з німецькими університетами», — каже Рувен, студентка Школи економіки.

Чи варто навчатися в Польщі?

Усі сходяться в одному: навчання в Польщі дуже дешеве порівняно з навчанням у Великій Британії чи Німеччині. Те ж саме можна сказати і про ціну на житло. Ви також менше витрачаєте в ресторанах і клубах.

Чи варто навчатися в Польщі?

Через низьку популярність польської мови за кордоном, студенти, які вступають, зазвичай не знають нашої мови, а її вивчення на місці забирає багато часу. Саме тому західні студенти обирають навчання англійською мовою. Відвідувачі зі східного кордону перебувають у дещо іншій ситуації: — Я обрала навчання польською мовою, тому що я добре знаю цю мову, і мені легше використовувати польську мову, ніж англійську на академічному рівні», — каже Ксенія, росіянка, яка вивчає міжнародні відносини у Варшавському університеті.

Знаменита польська гостинність?

Поляки переконані у своїй винятковій гостинності та високій особистій культурі. А що думають про це молоді іноземці? — Мої польські університетські друзі здебільшого дуже доброзичливі й цікавляться іншими культурами, — каже Трістан. За словами іноземних студентів, поляки добре говорять англійською, дуже чуйні та прагнуть догодити.

Ксенія, росіянка, яка вивчає міжнародні відносини у Варшавському університеті, вважає, що почувається тут як удома, а оскільки вона добре розмовляє мовою, її друзі іноді забувають, що вона іноземка.
Панупонг, який пережив кілька роздратувань, має дещо іншу думку як про польських студентів, так і про поляків загалом: — Спочатку люди з університету були налаштовані дещо скептично, але потім усе змінилося, і ми, як і раніше, дружимо. На вулиці все трохи інакше. Ви маєте бути готові до расистських насмішок. На мене, наприклад, напали двоє молодих людей без жодної причини.

Чи варто навчатися в Польщі?

Найбільший стрес для іноземних студентів — це перехід вулиці. Польські водії не зупиняються, але кажуть, що з часом до цього звикаєш і страх зникає. Обслуговування в ресторанах також різниться; усі задаються питанням, чи є це результатом ксенофобії, чи незнання англійської мови.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button