Полезно знать

Як вибрати кондиціонер (спліт-систему)

Питанням, Як підібрати кондиціонер для житлової площі, власного будинку або офісу, починають задаватися з приходом теплої погоди. Купівля кліматичної техніки актуальна для заселених і споруджуваних об’єктів. Монтаж обладнання зручно робити під час ремонту, щоб підібрати гарне місце для розміщення блоків і приховати об’єднують їх труби до фінішних робіт з облицювання.

Що таке кондиціонер і як він функціонує

Кондиціонер-обладнання з категорії кліматичної техніки, яке охолоджує або нагріває повітря до заданої користувачем температури і підтримує досягнуті параметри. Кондиціонери бувають побутовими, промисловими, автомобільними, але вони всі працюють з одним принципом.

Перед вибором домашнього кондиціонера покупець повинен ознайомитися з базовими відомостями про пристрій техніки, принципі її роботи. В основу покладена здатність акумуляції тепла рідиною при випаровуванні з подальшою віддачею під час конденсації. Холодоагент, циркулюючи по трубах кондиціонера, піддається різному тиску і температурі, відбувається його стиснення і збільшення, кругова зміна стану з рідкого на газове.

У кондиціонері виділяють 4 ключових вузла-компресор, конденсатор, дросселирующее пристрій і атомайзер. Ці всі вузли з’єднуються за допомогою трубок. Закрита система труб з вузлами створюють морозильний контур. По цьому контуру рухається холодоагент.

Робочий принцип:

Холодоагент в газоподібному вигляді рухається від атомайзера до компресора. Його температура на цій ділянці невисока. Компресор стискає газ. Паралельно відбувається збільшення тиску. Холодоагент починає нагріватися.
Холодоагент може досягати великої температури і великого тиску. У цьому виді він надходить в конденсатор.
Тут відбувається охолодження холодоагенту за рахунок обдування холодним повітрям. Фреон повертає тепло і стає рідким. Температура навколишнього середовища, який виходить з конденсатора, починає підвищуватися. Цьому допомагає тепло, яке віддає стиснений холодоагент.
Наступна точка поїздки холодоагенту-дросселирующее пристрій. Температура холодоагенту приблизно аналогічна або трохи вище, ніж у атмосферного повітря. Стан фреону рідкий, тиск високий. Поки фреон йде через дросселирующее пристрій, тиск починає дуже швидко падати. Також відбувається зменшення температури холодоагенту.
Цикл підходить до фінальної стадії — холодоагент знову надходить в атомайзер. Там на нього діє повітря в кімнаті. Холодоагент забирає тепло, стає газом і знову відправляється у власний шлях по трубках системи кондиціонера.
Таким чином, слід мати на увазі, що в звичайних агрегатах не відбувається забір свіжого повітря з вулиці: робота йде лише зі зміною температури кімнатного повітря. При цьому поруч з корпусом дійсно створюється ефект «свіжого бризу». Перш ніж вибрати кондиціонер для житлової площі, необхідно врахувати цей аспект, тим більше якщо в приміщенні немає припливно-витяжної вентиляції. для того щоб в кімнату надходив чисте повітря з вулиці, слід вибрати припливну техніку в магазині likeclimat.com.ua.

Вибір потужності кондиціонера по площі приміщення

Вибір кондиціонера по площі приміщення-найвірніший спосіб пошуку прийнятного варіанту. Розрахувати ідеальну потужність кондиціонера для конкретного простору дуже легко: при стелях висотою до 3 м на кожні 10 кв.м. площі необхідна потужність техніки 1 кВт. Виходить, на кімнату 20 кв.м. необхідно купувати техніку потужністю 2 кВт. Але при такому орієнтовному підрахунку не беруться до уваги певні фактори. Щоб порахувати все набагато точніше, має сенс скористатися формулою (Q):

Q=S×h×K + доп.

S-площа, м2 h-стельова висота, м K-показник по освітленню: 0,03 — для затіненого приміщення; 0,035 — при середній освітленості; 0,04 — для приміщень, в які потрапляє багато сонячного світла.

Додатково додаємо:

  • тепловиділення людей-0,2 кВт / чол
  • тепловиділення комп’ютера-0,3 кВт / шт
  • тепловиділення телевізора-0,2 кВт / шт

Потужність кондиціонера, який ви маєте намір придбати, повинна виділятися від отриманого значення на 5–15%.

Виходить, для житлового приміщення 25 м2 (на 2 користувача і 2 комп’ютера) з середньою освітленістю і при стельової висоті 2,7 м розрахункова потужність кондиціонера становить: Q=25×2,7×0,035 + 2×0,2+2×0,3 = 3,36 кВт, отже, моделі можна розглядати з фактичною потужністю від 3,2 до 3,9 кВт.

Як підібрати кондиціонер для житлової площі за площею, підкажуть картки товару в інтернет-каталозі та інструкції, де завжди прописаний такий критерій. Необхідно врахувати, що вказується зазвичай максимальна обслуговується площа.

Типи кондиціонерів

Климатотехника класифікується за кількома параметрами. За призначенням кондиціонери бувають:

  1. Побутові — дуже популярні, мають гарний дизайн, малошумні, мають багато функцій, використовуються переважно в приміщеннях для житла площею від 10 до 100 м2.
  2. Напівпромислові-мають збільшений ресурс служби і надійність обладнання яке застосовується в промисловості, ставиться переважно в людних місцях, квартирах з великою площею і приватних будинках, офісах, центрах для торгівлі і на інших об’єктах площею від 50 до 300 м2.
  3. Промислові-кондиціонери з експлуатаційним терміном 20-30 років, призначаються для експлуатування в спортивних і тренажерних залах, торгових майданчиках, будівлях адміністративного призначення площею від 300 м2.
Як вибрати кондиціонер (спліт-систему)

Техніка, яка призначена для домашнього застосування, класифікується за особливостями конструкції. Щоб зрозуміти, який Кондиціонер вибрати для житлової площі, розглянемо основні види домашніх пристроїв.

Спліт-система

Спліт-система-універсальний і популярний вид кондиціонерів. Звичайний варіант для житлової площі, будинку, офісу.

Система складається з 2-ух блоків:

  • внутрішній-ставиться під поверхнею стелі на стіні в кімнаті;
  • зовнішній-ставиться на фасаді будівлі.
Як вибрати кондиціонер (спліт-систему)

Блоки як правило перебувати на відстані до 20-30 метрів один від одного. Між ними рухається фреон.

Для обслуговування декількох кімнат однієї квартири або будинку застосовуються мульти-спліт-системи. Один зовнішній блок в даному випадку пов’язаний з декількома внутрішніми, що ведуть в різні приміщення.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button