Полезно знать

Чистове оздоблення квартири: що це таке, як зробити, з чого почати, як вибрати матеріали для ремонту

Фінішна обробка квартири-заключний етап ремонту і в новому будинку, і в квартирі-новобудові. Як тільки її завершують, можна завозити меблі і переїжджати. Розповідаємо, що роблять на даному кроці, які матеріали застосовують і що необхідно брати до уваги.

Що таке фінішна обробка

Ремонт житлової площі розділяється на пару етапів: демонтаж, чорнова, предчистовая і фінішна обробка.

Під час демонтажу з поверхонь зчищають старі покриття, зносять перегородки. Якщо житлова площа в новому будинку, підготовку і демонтаж проводять тільки якщо поточне якість чорнової обробки не влаштовує. Чорнова обробка включає монтаж інженерних систем-електричної проводки, водозабезпечення, каналізації та опалення. Також на даному кроці рівняють стіни, підлогу і стелі. Предчистовая обробка-більш тонке і ретельне вирівнювання: наприклад, на поверхню стін наносять фінішну шпаклівку.
Фінішна обробка-фінішний етап. У квартирі клеять шпалери, фарбують стіни і стелі, укладають плитку, паркет або ламінат, встановлюють сантехніку, розетки і міжкімнатні двері. Після того як виконана фінішна обробка квартира практично готова до переїзду — достатньо лише завезти меблі. А якщо ви самі не бажаете робити ремонт, і вас цікавить ремонт під ключ Львів з гарантією, переходьте за посиланням pridebud.com.ua.

До фінішної обробки приступають, коли в квартирі вирівняні всі поверхні, а штукатурка, шпаклівка і стяжка добре просохли. Іноді плитку укладають трохи раніше: даного виду робіт Вологість в квартирі практично не заважає, а пил від будівельних робіт навряд чи зашкодить матеріали.

Які матеріали необхідно застосовувати

Для фінішної облицювання застосовують матеріали, які помітні, коли людина заходить в кімнату. Від них залежить зовнішній вигляд приміщення.

 • Стіни: шпалери, фарба, декоративна штукатурка, кахельна плитка, Керамічний граніт, камінь, панелі з різних матеріалів: пластика, дерева, МДФ.
 • Підлоги: ламінат, лінолеум, кварцвініл, паркет, масивна дошка, інженерна дошка, кахельна плитка, Керамічний граніт, камінь, ковролін, мармолеум, рідкий лінолеум, коркове покриття для підлоги.
 • Стелі: фарба, натяжні стелі, рейки, шпалери, панелі для декору, плитка для стелі.

Вибір чистових матеріалів залежить від великої кількості самих різних факторів: бажань квартировласників, певного приміщення, віку будинку. Наприклад, у ванній і кухні застосовують фарбу яка стійка до води. А для щойно зданої новобудови більш відповідають натяжні стелі, ніж штукатурка або гіпсокартон в комбінуванні з фарбою — вони не погіршуватися при усадки будівлі.

Щоб вибрати правильні матеріали, необхідно перед ремонтом дізнатися якомога більше про їх властивості. Інший варіант-замовити дизайн-проект: фахівець підбере відповідні матеріали за вас. Також можна попросити допомоги у виконроба, який буде керувати ремонтом.

З чистовими матеріалами краще визначитися до початку чорнової обробки — від них залежить, як готуватимуть поверхні стін, стелі та підлоги. Наприклад, якщо на підлозі буде паркет, в стяжку не стануть насипати керамзитобетон. А якщо стіни зберуться фарбувати, їх будуть ретельніше рівняти, ніж Під шпалери: фарба не ховає нерівності.

Що взяти до уваги при фінішній обробці квартири

У фінішної облицювання є тонкощі, на які необхідно звертати власну увагу. Якщо їх проігнорувати, доведеться переробляти частину робіт-відразу або протягом певного часу. А це коштує грошей.

Поетапність робіт. У кожного майстра є звичайний порядок дій. Наприклад, одні спочатку клеять шпалери, а потім укладають ламінат, інші роблять навпаки. І так, і так нормально, однак, слід розуміти, що під час деяких варіантів робіт летить пил — вона може пошкодити вже готову обробку.

Якщо в кімнаті стіни вже пофарбовані або обклеєні шпалерами, там не можна розрізати ламінат або плитку — на фінішній обробці сідає пил. Для нарізування матеріалів вибирають інше приміщення. Наприклад, ванну кімнату: з плитки пил легко стерти.

Чистове оздоблення квартири: що це таке, як зробити, з чого почати, як вибрати матеріали для ремонту

Натяжні стелі встановлюють в цій черговості: закріплюють стіновий профіль для полотна, потім клеять шпалери або фарбують стіни, і потім встановлюють саме полотно стелі.

Якщо наклеювати шпалери або фарбувати стіни вже після того як провели монтажні роботи натяжної стелі, існує ризик порвати полотно. А стіновий профіль закріплюють перед наклеюванням шпалер, щоб їх не забруднити.

Дотримання технологій. Для будь-якого матеріалу є технологія укладання або нанесення, яку потрібно дотримуватися. Зазвичай її описує виробник на упаковці або на сайті. Якщо порушити технологію, доведеться робити заново.

Постійні помилки у виконанні технології робіт:

 • нанести клей на плиткову поверхню локально, а не розподілити по всій території-плитка швидко відпаде;
 • нанести недостатньо клею на шпалери-шви розійдуться при висиханні;
 • відкрили вікно відразу ж після поклейки шпалер-Шпалери відійдуть від стін;
 • укласти паркет прямо на стяжку, без шару фанери-з’являться щілини між плашками, підлогу почне поскрипувати;
 • чи не витримати саму технологію нанесення декоративної штукатурки — не вийде потрібного ефекту;
 • покласти ламінат впритул до поверхні стіни, без зазору в 5-7 мм — плашки встануть «будиночком».

Помилки обходяться дорого: необхідно купувати сучасні матеріали і робити заново. Тому якщо навіть здається, що та чи інша умова виробника — дрібниця, краще все ж його дотримати.

Які роботи можна створити своїми руками, а що краще пред’явити професіоналам

Займатися фінішною обробкою можна самому, якщо є вже досвід: раніше доводилося наклеювати шпалери, укладати ламінат, фарбувати стелі. Також можна спробувати, якщо вибрати звичайні в роботі матеріали — наприклад, лінолеум або кварцвініловую статеву плитку, фарбу для стін.

Чистове оздоблення квартири: що це таке, як зробити, з чого почати, як вибрати матеріали для ремонту

Покликати фахівців варто в декількох випадках.

 • немає часу на ремонт своїми руками — майстри зроблять роботу самі, а власник квартири зможе швидше переїхати;
 • немає ніякого досвіду в обробці-високий ризик пошкодити матеріали і придбати все по новому;
 • для оздоблювальних робіт підібрали дорогі матеріали-вони вимагають точного виконання технології укладання і нанесення, тому роботу краще доручити професіоналам.

Фінішна обробка — не такий складний і серйозний етап, як чорнова, для якої необхідні інженерні навички, інструменти, навик роботи з електрикою і знання стандартів. Якщо «база» виконана добре, обробка буде служити досить довго. Але все ж для хорошого ремонту необхідні знання і досвід, інакше результат не сподобається і доведеться переробляти.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button