Полезно знать

Операційні лампи

Операційні та терапевтичні лампи є важливими елементами обладнання операційної. Все обладнання для операційних повинно відповідати суворим національним і міжнародним стандартам для медичних виробів. Те ж саме стосується і компонентів системи освітлення. Лампи для операційних повинні сильно освітлювати операційне поле, щоб зробити деталі більш чіткими і максимально зменшити відкидання тіней. Давайте з’ясуємо, якою має бути ідеальна операційна лампа і чим керуватися при її виборі?

Операційні лампи зі світлодіодною технологією

Сучасні операційні лампи https://harwind.com.ua/catalog/operatsiyni-lampy, використовують світлодіодні технології для задоволення потреб сучасної хірургії. Світло, яке вони випромінюють, є однорідним і комфортним для очей оператора, оскільки нагадує природне. Світлодіодні лампи характеризуються значною економією електроенергії та терміном служби до 50 000 годин. Дуже важливо, що світлодіодні операційні лампи не випромінюють тепло і не нагрівають поверхню, на яку вони світять. Вони розміщені в спеціальних кріпленнях, завдяки яким зменшується явище відкидання тіні. Світлодіодна технологія має безперечну перевагу над традиційними джерелами світла, саме тому галогенні лампи з вольфрамовими нитками поступово відходять у минуле і все рідше зустрічаються в операційних. Плафони світлодіодних ламп для операційних виготовлені зі стійкого до пошкоджень алюмінію або пластику і мають невелику вагу.

Операційні лампи

Основні характеристики ламп для операційних

Сучасні лампи для операційних повинні відповідати низці вимог. Тільки при дотриманні певних вимог можна гарантувати правильне освітлення певної частини тіла пацієнта, а отже, і правильне виконання процедури. Операційні світильники пропонуються на ринку в настінних, стельових і мобільних варіантах. Стельові світильники доступні з одинарним, подвійним і потрійним підвісом. Операційні лампи повинні бути ергономічними, ефективними і простими в експлуатації, а також відповідати найвищим гігієнічним стандартам. Робочі лампи повинні легко чиститися та дезінфікуватися. Вони повинні регулюватися за інтенсивністю світла та розміром операційного поля. Вони також можуть бути оснащені регулюванням колірної температури. Важливо, щоб їхній корпус не перешкоджав ламінарному потоку в операційній, а зручні ручки дозволяли розміщувати лампу в будь-якому положенні під час операції. Операційні лампи можуть бути оснащені камерою, що контролює зображення операційного поля, яка може бути інтегрована з системою відеозапису.

Найбільш важливими параметрами для операційних і терапевтичних ламп є освітленість, індекс передачі кольору, колірна температура, теплове випромінювання і безтіньовість. Операційна лампа повинна максимально зменшити явище тіні, тобто залишати якомога більше світла в операційному полі. Відсоток безтіньових ділянок має бути якомога вищим. Варто також відзначити високе значення сили світла, вказане в одиницях lx. Інтенсивність світла для робочих ламп вимірюється на відстані 1 метра. Лампи для операційних повинні генерувати мінімум 40000 люкс і максимум 160 000 люкс у фокусній точці. Індекс кольоропередачі Ra коливається від 0 до 100. Сучасні лампи для операційних повинні відтворювати кольори якомога точніше, тому їхній Ra не повинен бути нижчим за 90. На цей показник безпосередньо впливає колірна температура лампи, яка повинна бути між 4000 і 5000K. З іншого боку, теплове випромінювання, що виділяється, впливає на тепловіддачу до операційного столу, тому воно повинно бути якомога меншим.

Операційні лампи

Наостанок варто процитувати деякі нормативно-правові акти, що регулюють вимоги до операційних і лікувальних ламп. Це, перш за все, Розпорядження Міністра охорони здоров’я від 22 червня 2005 року про вимоги, яким повинні відповідати з точки зору професійних і санітарних аспектів приміщення та обладнання в закладах охорони здоров’я, а також національні та міжнародні стандарти, такі як PN-84/E-02033: Внутрішнє освітлення електричним світлом, PN-EN 12464-1: Світлотехніка — Освітлення робочих місць і PN-EN 60601-2-41: Медичне електрообладнання — Частина 2-41: Особливі вимоги до базової безпеки та основних характеристик хірургічних світильників і діагностичних світильників.

Операційні лампи

Переваги покупки операційних ламп у Harwind

  1. компанія Harwind це висока якість та надійність. Операційні лампи  виготовляються з високоякісних матеріалів, що забезпечує довговічну роботу та забезпечує надійність при використанні.
  2. Постійна продуктивність. Операційні лампи, представлені в Harwind забезпечують постійну продуктивність для процесів виробництва на протязі довгого часу.
  3. Зручність використання. Операційні лампи прості в використанні і мають простий дизайн, що дозволяє легко встановити їх у будь-який процес виробництва.
  4. Низька вартість. Операційні лампи  пропонуються за доступну ціну, що дозволяє знизити витрати на процеси виробництва.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button