Полезно знать

Плануєте побудувати власну теплицю або придбати комплект для теплиці і використовувати поліетиленову плівку?

Вам потрібно буде вирішити, який прозорий матеріал найкраще підійде для стін і даху або вашої теплиці. Розглянемо різні типи скла, полікарбонату, тепличної пластикової поліетиленової плівки в рулонах або інших матеріалів. Кожен вибір матиме свої плюси і мінуси щодо ціни, міцності, довговічності, технічного обслуговування та естетичних міркувань. Не всі матеріали практичні у всіх кліматичних умовах або для всіх стилів будівництва теплиць. Наведений нижче огляд познайомить вас з найбільш поширеними матеріалами, використовуваними для даху і стін теплиць, і пояснить, які матеріали є кращими.

Огляд матеріалів

Скляне скло — це найякісніший і недорогий варіант для теплиць. Це найважчий матеріал, і його може бути найскладніше встановити, але при правильній установці і захисту від руйнування скло переживе будь-який інший пластиковий варіант, якщо врахувати термін служби виробу.Полікарбонатні панелі полікарбонат є менш дорогим варіантом, ніж скло, але має безліч функцій, які можуть зробити його кращим вибором для деяких установок. Полікарбонат легкий і з ним легко працювати, що може виявитися корисним для тих, хто робить це сам, і при правильній обробці УФ-стабілізаторами ви можете отримати від 10 до 20 років корисного терміну служби панелей. Полікарбонатні панелі також доступні в широкому асортименті дво-і тристінних панелей, тому Ви можете використовувати полікарбонат у багатьох областях застосування, де необхідна ізоляція. З іншого боку, як і будь-який пластик, полікарбонат в кінцевому підсумку зруйнується від впливу ультрафіолету.Полі плівка найдешевший варіант, полі плівка може бути відмінним вибором для теплиць, де бюджети невеликі, а тривалий термін служби не так важливий. З поліетиленовими плівками легко працювати, але вони є найменш постійним варіантом для теплиць.

Вирощування зеленої цибулі в теплиці

Скляні панелі для теплиць

Скло є найдорожчим, але, як правило, самим довговічним варіантом для будівництва теплиць. Загартоване скло дорожче відпаленого скла. Якщо ваш бюджет і область ЗАСТОСУВАННЯ роблять скло відповідним вибором матеріалу, обов’язково задавайте наступні питання при оцінці різних скляних панелей.

Будівництво бюджетної теплиці під плівку.

Плануєте побудувати власну теплицю або придбати комплект для теплиці і використовувати поліетиленову плівку?

Які особливості безпеки цього скла?

Відпалене скло може бути небезпечним для тепличних застосувань. Коли він ламається, відпалене скло розлітається на довгі гострі осколки, які можуть привести до травм.Загартоване скло в чотири-шість разів більш стійке до руйнування, ніж відпалене скло, і коли воно розбивається, воно розбивається на дрібні квадратні шматочки, що робить його малоймовірним для нанесення травм. Загартоване скло-кращий вибір, ніж відпалене скло для теплиць. Існують різні різновиди загартованого скла з різною міцністю на розтяг:

Плануєте побудувати власну теплицю або придбати комплект для теплиці і використовувати поліетиленову плівку?
  1. Одинарний загартований
  2. Подвійне загартоване
  3. Потрійний темперований

Чи потрібно мені одно-або двокамерне скло?

Вам потрібно буде розглянути ваш загальний бюджет проекту, включаючи ваші довгострокові витрати на опалення та охолодження теплиці, щоб вирішити, яке скло з одним або двома стеклами є більш підходящим. Загартоване скло з одним склом-прекрасний вибір для малобюджетних тепличних проектів, де витрати на опалення та охолодження не є серйозними проблемами. Для проектів, в яких витрати на опалення та охолодження теплиць є проблемою, вам буде краще використовувати загартоване скло з подвійним склом (або, можливо, з потрійним склом, якщо ви живете в незвично холодному кліматі).Щоб максимізувати тепловідбиваючі властивості скла в жаркому кліматі, ви також можете розглянути панелі з низькоемісійного загартованого скла, які будуть блокувати тепло більш ефективно, ніж звичайне скло.Наскільки складно буде обслуговувати ці скляні панелі?Якщо ви вибираєте скло з подвійним або потрійним склом, переконайтеся, що панелі правильно герметизовані, щоб запобігти утворенню конденсату всередині панелі.Ви також повинні знати, що для полегшення обслуговування ваших скляних панелей з плином часу можна використовувати різні скляні покриття. Наприклад, самоочищаюче скло (Марка SunClean) покрито матеріалом, який використовує сонячне світло для руйнування скупчення бруду на панелях і змушує воду стікати з панелей, а не осідати на них. Хоча ці покриття підвищують ціну скла, вони можуть позбавити вас від необхідності мити скло протягом багатьох років.

Плануєте побудувати власну теплицю або придбати комплект для теплиці і використовувати поліетиленову плівку?

Тепличні Полікарбонатні Панелі

Полікарбонатні панелі виготовлені з прозорого жорсткого пластику, який пропускає світло майже так само добре, як скло. Панелі зазвичай випускаються у вигляді плоских подвійних стінових панелей, які містять дві плоскі панелі з полікарбонату, розділені повітряним простором. Повітряний простір між стеклами покращує ізоляційні властивості панелей.Полікарбонатні панелі дорожче полі плівок, але дешевше скла для тепличних застосувань. Перевага полікарбонату в тому, що він наближається по міцності до скла, хоча його вага становить приблизно одну дванадцяту ваги, що значно полегшує його обробку і установку, ніж важкі скляні панелі. З іншого боку, полікарбонатні панелі з часом почнуть жовтіти, що може бути естетичною проблемою для домашніх теплиць.Панелі з полікарбонату з подвійними стінками включають оцінку в мм, яка вказує розмір відстані між панелями з полікарбонату (.наприклад. , панелі з подвійними стінками 4 мм мають повітряний простір 4 мм між панелями). Чим більше зазор між панелями, тим кращу теплоізоляцію забезпечать панелі.

Плануєте побудувати власну теплицю або придбати комплект для теплиці і використовувати поліетиленову плівку?

Теплична Поліетиленова Плівка

Також називається тепличним пластиком або сільськогосподарським пластиком, Теплична полі-плівка являє собою міцний, гнучкий, напівпрозорий лист поліетилену. Полі плівка доступна в різних товщинах, часто в діапазоні від 1.Від 5 Міл до 6 Міл до 11 Міл для тепличних застосувань, з більш товстою (високою Міл) плівкою, яка зазвичай триває довше, ніж більш тонка плівка. Полі-плівка пропускає видиме світло, блокуючи ультрафіолетове (УФ) світло, а прозорість плівки забезпечує відмінну дифузію світла, що сприяє росту рослин. Полі-плівки підходять для використання в широкому діапазоні кліматичних умов, від низьких температур до виснажливої спеки.Переваги поліетиленової плівки полягають в тому, що вона є найменш дорогим варіантом матеріалу для теплиць, з нею легко працювати в рамках самостійного проекту, і вона доступна в широкому діапазоні непрозорості і товщини. Однак полі-плівка має більш короткий термін служби, ніж скляні або полікарбонатні панелі, тому простота початкової установки повинна бути зіставлена з прогнозованими поточними витратами на заміну полі-плівки з плином часу. Якщо ви вирішите, що поліетиленова плівка є правильним вибором для вашої теплиці, ось список питань, на які ви повинні відповісти перед покупкою. А вибрати якісні багатошарові тепличні плівки можна в каталозі магазину https://planetaplast.com/product/multilayer-films/.

Який термін служби плівки?

Полі-плівки часто оцінюються за кількістю корисних сезонів ВИРОЩУВАННЯ (.наприклад,. 1-річний термін служби, 4-річний термін служби). Подумайте, чи має сенс замінювати плівку щороку або коли-небудь через чотири роки, або було б більш економічно використовувати більш міцний матеріал, такий як полікарбонатні панелі або скло, спереду. Термін служби полі-плівки визначається деякими факторами, включаючи клімат, в якому буде використовуватися плівка, товщину плівки, чи була плівка оброблена УФ-стабілізатором і наскільки добре були встановлені плівки.Якщо на плівку був нанесений УФ-стабілізатор, перевірте, чи був стабілізатор нанесений на обидві сторони плівки або тільки на одну сторону. Якби плівка була оброблена тільки з одного боку, ви б хотіли переконатися, що при її установці ви звернені обробленої стороною до сонця.При установці поліетиленової плівки постарайтеся звести до мінімуму ймовірність грюкання, вібрації або розриву, розташувавши крокви теплиці близько один до одного, відшліфувавши крокви гладко там, де вони стикаються з плівкою. Пам’ятайте, що полі-плівка буде розширюватися, коли вона тепла, тому установка її в теплий день допоможе забезпечити герметичність плівки як в холодну, так і в теплу погоду.

Чи потрібна мені ткана полі-плівка?

Ткана полі-плівка має більш високу міцність на розтягування, ніж неткана полі-плівка тієї ж товщини, а ткані плівки краще чинять опір провисанню, розриву, подрібненню і проколів, ніж неткана полі-плівка. Ткані плівки можуть підійти, якщо ви живете в районі, де небезпечні град, сніг або вітер, або якщо ви живете з котячими, які люблять дряпати полі-плівку.

Плануєте побудувати власну теплицю або придбати комплект для теплиці і використовувати поліетиленову плівку?

Яка непрозорість плівки мені потрібна?

Ваш клімат і рослини, які ви плануєте вирощувати, визначатимуть кількість світла, яке вам потрібно впустити в вашу теплицю. Перевірте рейтинг непрозорості фільму, який ви розглядаєте. Плівки доступні в діапазоні непрозорості, часто від 30% до 70% непрозорості. Візьміть до уваги, що товщина плівки призведе до того, що вона стане більш непрозорою, ніж вона товщі.

Чи потрібна мені чорна або біла силосна плівка?

Чорно-білі силосні плівки допомагають створити правильні умови для цвітіння певних видів орхідей і тропічних рослин.

Плануєте побудувати власну теплицю або придбати комплект для теплиці і використовувати поліетиленову плівку?

Чи потрібен мені контроль конденсації?

Деякі полі плівки обробляються для мінімізації конденсації, яка може утворюватися на нижній стороні плівки у вологих теплицях. Можливо, буде потрібно зменшити ймовірність потрапляння води на листя рослин, або, якщо ви хочете підтримувати рівномірну дифузію світла через плівку, вам може знадобитися плівка для контролю конденсації.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button