Полезно знать

Ущільнення вікон — як це зробити правильно і які засоби вибрати?

До 30% тепла може витікати через нещільності у вікнах. Високі рахунки за опалення можна значно зменшити, якщо правильно ущільнити вікна. Дізнайтеся, як правильно герметизувати вікна та які продукти найкраще підходять для цього.

Популярні методи герметизації вікон

Для ущільнення пластикових, металевих і дерев’яних вікон можна використовувати кілька різних інструментів. Їх вибір повинен залежати насамперед від того, що потрібно запечатати.

Поліуретанова піна для заповнення віконних зазорів

Коли використовувати? У порожнинах між стіною і рамою слід використовувати монтажну піну. Він буде добре працювати як для великих, так і для менших зазорів.

Як користуватися? Використовуйте монтажну піну, щоб заповнити проміжок між рамою та стіною. При нанесенні варто пам’ятати, що піна багаторазово збільшується в об’ємі, тому якщо її нанести занадто багато під час монтажу, це може призвести до викривлення рами. Тому рекомендується бути обережним при нанесенні матеріалу або вибирати піну з низьким ступенем розширення, яка також набагато краще підходить для невеликих порожнин.

Ущільнення вікон - як це зробити правильно і які засоби вибрати?

Пінопласт не стійкий до ультрафіолетового випромінювання, тому після нанесення і висихання піни необхідно зрізати її надлишки ножем, а потім нанести відповідну штукатурку і фарбу. Цей вид інсталяції вимагає певної практики, тому може бути досить складним для новачків.

Варто пам’ятати, що більшість пінополіуретанів працюють тільки при правильній температурі. Якщо температура повітря занадто низька, піна просто не зможе належним чином герметизувати вікна. Якщо ви хочете виконати ущільнення рами взимку, необхідно використовувати двокомпонентну піну, яка не тільки дозволяє використовувати матеріал при температурі нижче 0 градусів, але і є більш міцною і довговічною.

Ущільнення вікон - як це зробити правильно і які засоби вибрати?

Силікон для ущільнення вікон

Коли використовувати? Ми можемо використовувати силікон для ущільнення вікон у місцях з’єднання скла з рамою. Добре підходить для заповнення невеликих протікань. Для силікону мінімальна ширина витоку повинна становити близько 3 мм, а максимальна — 30 мм.

Як користуватися? Силікон герметик для вікон, на відміну від піни, не має розгерметизуючих властивостей, тому його слід наносити досить багато в порожнини і зазори між склом і рамою. Найчастіше виробник рекомендує наносити силікон за допомогою пістолета, що гарантує легке використання продукту. Після того, як віконні протікання будуть заповнені, добре розгладити силікон шпателем, змоченим у воді з невеликою кількістю засобу для миття посуду. У багатьох інструкціях зазначено, що так зване розгладження поверхні силікону можна зробити пальцем. Цей метод не рекомендується, оскільки на руках є багато мікроорганізмів, які можуть негативно вплинути на довговічність матеріалів.

Також варто пам’ятати, що герметизація пластикових вікон силіконом може здійснюватися тільки натуральним або акриловим силіконом.

Ущільнювальна стрічка для вікон

Коли використовувати? Якщо герметичність вікон вкрай низька і вікна потребують ущільнення по всьому периметру.

Як користуватися? Паронепроникні та паропроникні стрічки також можна успішно використовувати для герметизації вікон. Однак це один з найскладніших методів, оскільки він вимагає демонтажу віконної рами. Вікна, що протікають, слід демонтувати, а потім видалити старі стрічки, які є найпоширенішим джерелом усіх протікань.

Після видалення старого матеріалу віконний отвір слід ретельно очистити. Будь-яке забруднення вплине на повторну появу протікання, оскільки клей зі стрічки буде відшаровуватися. Стрічка встановлюється на каркас і кладку. Поліуретанову або паропроникну стрічку слід використовувати на зовнішній стороні вікон, а паронепроникну стрічку — для внутрішнього ущільнення.

Ущільнення вікон - як це зробити правильно і які засоби вибрати?

Ущільнювачі для вікон

Коли використовувати? Ущільнювачі для вікон можуть бути корисними для герметизації швів між штукатуркою та рамою. Вони добре підійдуть для великих порожнин.

Як користуватися? Монтаж молдингу дуже простий, оскільки вони мають самоклеючі краї. Перед встановленням молдингу необхідно ретельно очистити вікно. Будь-який бруд на стику між рамою і косяком може значно погіршити герметичність матеріалу.

Оскільки плінтус зазвичай має скловолоконну сітку зовні, після встановлення його потрібно обштукатурити.

Заміна віконних ущільнювачів

Коли використовувати? Ущільнювачі добре підійдуть, якщо ви хочете заклеїти всю поверхню рами. Він не дуже добре підходить для одного зазору (в цьому випадку вищезгаданий силікон буде працювати краще).

Як користуватися? Ущільнювачі — найпопулярніший спосіб герметизації вікон. З їх допомогою пластикові (ПВХ) вікна можна дуже легко герметизувати. При використанні цього розчину необхідно спочатку видалити старі ущільнювачі, а потім ретельно очистити раму від пилу, бруду і будь-якого сміття.

Видалення старих ущільнювачів на нових вікнах може бути не таким простим. Досить часто виробники ПВХ-вікон приварюють ущільнювач до рами, тому зняти його трохи складніше, але навіть новачок зможе впоратися з цим без особливих проблем.

Ущільнення вікон за допомогою ущільнювача не буде успішним, якщо не враховувати рекомендації виробника ПВХ-вікон, які можна знайти в гарантійному талоні. Картка містить всю інформацію, що стосується як технічних характеристик вікна, так і самих ущільнювачів. Він підкаже вам, які ущільнювачі підходять для вашого вікна, щоб воно було належним чином ущільнене.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button