Новости компаний

Рослинна олія: користь та шкода для організму

Мабуть, у кожного на кухні є олія. Найчастіше ми використовуємо її для того, щоб заправити салати або щось посмажити. У статті розберемо, якою буває рослинна олія, чим вона корисна і в яких випадках може завдати шкоди.

Рослинна олія: користь та шкода для організму

Види рослинної олії

Рослинні олії бувають різних видів залежно від культури, з якої їх виготовляють. Відповідно, рослинна олія може бути:

  1. соняшниковою;
  2. оливковою;
  3. кунжутною;
  4. лляною;
  5. кукурудзяною;
  6. обліпиховою тощо.
Рослинна олія: користь та шкода для організму

 

Розрізняють також рослинні олії за способом очищення: рафінована та нерафінована. Перша проходить ступінчасте очищення, за якого втрачається частина корисних речовин та збільшується термін зберігання. Нерафінована олія проходить тільки фільтрацію від сміття і частинок, які залишилися в рідині після пресування. Таким чином, у ній зберігається максимальна кількість корисних речовин. Всі ці показники також впливають на вартість. Проте вигідна ціна на соняшникову олію в Маудау дозволить купити продукт про запас.

Рослинна олія: користь та шкода для організму

Користь рослинної олії

Нерафінована рослинна олія має велику кількість корисних речовин: вітаміни A, Е, D, кислоти, фосфор, лецитин, хлорофіл та інші. Вона справляє такий вплив на організм:

  1. Зменшує ризик захворювань. Рослинні олії мають високі антиоксидантні властивості, допомагаючи зберігати здоров’я і молодість тіла.
  2. Знижує рівень холестерину. Фітостерини, що містяться в олії, знижують рівень холестерину в крові за рахунок зменшення об’єму всмоктування його в кишечнику. Так, його загальний обсяг скорочується, а виведення пришвидшується.

Шкідливість рослинної олії

Олія, що пройшла через велику кількість етапів очищення, втрачає корисні властивості. Отриманий продукт неможливо повністю очистити від хімічних речовин, що використовуються для рафінації, — гексану та бензину. У складі такої олії залишаються ці домішки, які накопичуються в організмі. Також продукт може стати шкідливим, якщо його неправильно зберігати.

Як вибрати олію

Перед покупкою важливо вивчати властивості кожної олії окремо, щоб уникнути помилок під час її зберігання. Крім цього, треба розуміти, що категорії «преміум», «вищий сорт» та «перший сорт» відрізняються ступенем окислення продукту: чим він нижче, тим вище категорія олії. Для дитячого харчування рекомендують вибирати олію саме з найнижчим показником окислення — преміумкатегорії. Знайти і замовити таку можна на сайті maudau.com.ua.
Обов’язково потрібно звертати увагу на термін придатності, тому що чим ближче олія до закінчення терміну придатності, тим вище показник її перекисного числа, що впливає на окислюваність. Продукт з високим перекисним числом швидко псується і набуває гіркого смаку.
Після відкривання більшість рослинних олій потрібно вжити протягом трьох місяців. Ідеальний посуд для зберігання — із темного скла із щільною кришкою із дозатором або розпилювачем.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button