Полезно знать

Як вибрати електрокамін для квартири та будинку?

Справжній камін не встановити у звичайній квартирі в місті, але ж і жителі мегаполісів потребують затишку. Якщо ви любите насолоджуватися грою язичків полум’я, але не готові переїхати для приватного будинку, придбайте пристрій, що представляє собою електричний вигляд. Сьогодні електрокаміни мають кілька видів і будь-хто зможе вибрати залежно від своїх особистих переваг все разом з особливостями власного будинку або ж квартири.

Як вибрати електрокамін для квартири та будинку?

Переваги електрокаміна

 • Легкість установки. Потрібна виключно електрика. Підключити і користуватися можна відразу Після придбання покупки.
 • Безпека. Він не дає іскор, диму і гару, а це означає, що не пожежонебезпечний. Він також не виділяє чадного газу і канцерогенних сполук. Користування даним приладом не вимагає узгоджень з наглядовими організаціями.
 • Ефектний обігрів. Пристрій середньої потужності (до 2 Кв) за 3 години прогріє кімнату в 15-20 м2.
 • Невимогливість. Живляться здебільшого від мережі. Не потрібно купувати дрова і чистити камеру згоряння. Єдине, що потрібно, — іноді міняти лампочки.
 • Великий вибір моделей. Велика варіативність розмірів і дизайну дає можливість підібрати для будь-якого інтер’єру.

Недоліки електричного каміна

 • Високе споживання енергії. Якщо застосовувати його як головне джерело тепла, наприкінці місяця ви отримаєте дуже значні рахунки за електричну енергію. А якщо ввімкнути одразу електрокамін, чайник і СВЧ піч, проводка не витримає.
 • Ненатуральність. Ні імітація смугами, ні 3D зображення полум’я не передають повністю краси справжнього вогню: малюнок іноді повторюється.  Також, тільки деякі обладнані звуковим ефектом шуму дров.
 • Чужий шум. У більшості моделей шумить вентилятор.

Показники вибору електрокаміна

Для того, щоб Ваша майбутня споруда у вигляді штучного вогню завжди тішила око і створювала якнайменше проблем, до купівлі варто підготуватися. Вкажемо вирішальні чинники, на які рекомендується звернути власну увагу насамперед.

Як вибрати електрокамін для квартири та будинку?

Мобільність електричного каміна

Вони бувають різних видів. Будемо детально розглядати:

 • Переносні — легші, витонченіші та дешевші. Вони прості в експлуатації: не потрібно зривати шпалери і довбати стінку — просто увімкніть у найближчу розетку. Влітку ви можете прибрати пристрій на балкон — у кімнаті стане більше місця.
 • Вбудовувані — стаціонарні. Наміцно вбудовуються в стінку. Перемістити їх в інше місце можна лише після ремонтних робіт. Зате вони більш схожі на реальні каміни.
Як вибрати електрокамін для квартири та будинку?

Розмір електрокаміна

Основне правило під час вибору розміру: що більша квартира, то більший розмір електричного каміна. Щоб пристрій не губився в кімнаті і зумів нагріти її, він має займати 1/50 її площі. Розглянемо основні види:

Як вибрати електрокамін для квартири та будинку?
 • Міні — займають до 0,1 м2. Їхні розміри 35x35x17 см. Споживають найменшу кількість енергії. Вони скрасять вечори на дачній ділянці і чудово обігріють невеликий кабінет.
 • Середні — їхні розміри — 60x60x30 см. Їх можна поставити на підлозі, вбудувати в стінку або повісити на неї. Середнім камінам віддають перевагу жителі міських квартир.
 • Великі — подібні моделі можуть займати до половини стіни. Зазвичай їхні розміри — 100x100x700 см. Вони мають ефектний вигляд у приміщеннях площею від 50 м2.

Технологія імітування вогню в електричному каміні

Коливання смужок. Зазвичай смуги робляться зі стрічок або фольги. Ця візуалізація виглядає природно тільки з відстані. Зблизька ви одразу побачите обман, але найбільш доступні за ціною.

Проектування на моніторі — більш жваво передають ефект вогню і диму. Також, вони часто обладнуються звуковим ефектом потріскування дров. Але пильне око помітить циклічність зображення. Зате якщо видовище набридло, можна зробити його менш яскравим або взяти пульт і замінити картинку, наприклад, на зображення акваріумних рибок.
Паровий ефект — ефект диму від палаючих дров досягається завдяки підсвічуванню пари. Ця пара, що йде від елементів вбудованого парогенератора, також чудово зволожує повітря в приміщенні. Такі різновиди мають дуже природний вигляд — навіть дивлячись на них дуже щільно, можна не помітити підступу.

Потужність електрокаміна

Якщо потужність становить 1 Квт, не потрібно чекати, що вона прогріє повітря у квартирі. Головна функція подібного обладнання — декор. Якщо ж ви хочете застосовувати його як прилад для нагріву, вибирайте моделі потужністю не менше 1,5 кВт.

Матеріали, з яких можуть робити електричний камін

При нагріванні поганої якості матеріал корпусу виділятиме речовини, які шкідливі. Ось чому перевагу краще віддати кам’яному, керамічному або металевому обрамленню. Якщо ж привернула вашу увагу пластикова модель, переконайтеся, що пластмаса досить термостійка.

Додаткові функції електрокаміна

 • Інфрачервоні випромінювачі. Дають ефект тепла від палаючих дров.
 • Звукові ефекти палаючих дров. Можуть змінюватися за гучністю або взагалі відключатися.
 • Вбудовані програвачі. Надають можливість під зоровий супровід палаючими полінами насолоджуватися й улюбленими музичними композиціями.
 • Управління на відстані. Дозволяє вмикати, вимикати камін, змінювати температуру та ефекти за допомогою пульта.
 • Таймер. Дає змогу задати час вимкнення пристрою, якщо ви побоюєтеся, що під тріск головешок розслабитеся і заснете.
 • Зволожувач і повітряний очищувач.  Дарує здоров’я вашій дихальній системі.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button