Полезно знать

Поради експертів щодо вибору ортопедичного дивана для щоденного сну

Диван з ортопедичним матрацом для щоденного сну-це зручне ложе з жорсткою або напівжорсткою основою, яке призначене для захисту хребта від іскревленія і зносу дисків між хребцями. Конструкції місця для сну різні, як і матеріал виготовлення. Рекомендації експертів допоможуть підібрати диван з ортопедичним матрацом.

Особливості та відмінності

На відміну від стандартних ліжок і диванів, ортопедичні дивани в Тернополі мають змінений каркас. Замість прямих брусків, для основи застосовують спеціалізовані вигнуті ламелі, що забезпечують необхідну жорсткість спального місця. Розміщуються дугові дошки (ламелі) хрест-навхрест, завдяки чому ортопедичне ліжко може тримати до 1000 кг ваги.

Матеріалом для ламелей дуже часто служить пропарене дерево з дуже високою стійкістю до зносу. Рамки каркаса робляться з алюмінію або латуні. Матрац на подібному ложі теж оригінальний – більш жорсткий наповнювач, що приймає форму хребта, і не має властивості продавлюватися.

Поради експертів щодо вибору ортопедичного дивана для щоденного сну

Функціональність

Зручні ортопедичні дивани рекомендується застосовувати для сну для кожного дня. Тому що на відміну від звичайних диванів і кушеток, мають ряд хороших функцій, а конкретно:

Зменшують ризик виникнення патологій, які пов’язані з хребтом. А саме ця функція ортопедичного ложа корисна для тих, хто дуже багато часу знаходяться в положенні сидячи, або ж піддається активним фізичним навантаженням.
Поправляють вже існуючі відхилення в розвитку хребта. Якщо відхилення відноситься до кіфозу або сколіозу і з’явилися у людини в юнацькому віці, то диван з ортопедичним матрацом зможе поліпшити становище, змусивши хребет підлітка розвиватися анатомічно правильно. Схожа труднощі наздожене пацієнта старшого віку. В даному варіанті, ортопедичне ложе зможе лише зупинити розвиток патологій, без відкату наслідків.
Дозволяють м’язам спини і ніг повністю відпочити під час сну. За рахунок рівномірного розподілу ваги людини на ортопедичному матраці, м’язи як правило перебувати в повному розслабленні, протягом ночі. Це, зі свого боку, дозволяє справжнього відпочинку.
Ще однією перевагою диванів з ортопедичним матрацом і матраців-хороша вентиляція, що перешкоджає утворенню грибка і бактерій. Тому таке ложе буде безпечним для дітей різного віку.

Різновиди диванів з ортопедичним матрацом

Дивани з ортопедичним матрацом відрізняються між собою за типом конструкції, матеріалом пошиття і наповнювача. Будь-який варіант має власні плюси і мінуси, тому під час вибору такого ложа, можна цілком загубитися. Ну а для того, щоб подібних курйозів не було, необхідно розглянути кожен зразок окремо, виявивши його слабкі і сильні сторони. А якщо бажаєте замовити гарний та надійний диван в Тернополі переходьте за посиланням https://lux-mebli.net/ua/g1249109-divani.

Поради експертів щодо вибору ортопедичного дивана для щоденного сну

Варіант з блоком пружин

Блоки пружин дуже часто застосовуються в якості наповнювача для диванів з ортопедичним матрацом. По конструкції поділяють на два основних типи:

  • вільний;
  • залежний.

Перший тип конструкції представляє плетіння пружин, будь-яка з них знаходиться в індивідуальному чохлі, і має індивідуальне з’єднання з диваном. Завдяки цьому людська вага розподіляється рівномірно по всій поверхні без утворення ям і западин.

Другий тип конструкції включає додаткове з’єднання пружин між собою, що допомагає виникненню нахилу всієї поверхні, при переміщенні навантаження на одну пружину.

Поради експертів щодо вибору ортопедичного дивана для щоденного сну

Важливо! Блоки пружин також є і менш зносостійкими. Вони дуже бояться значних і різких навантажень, тому навіть звичайна ходьба по такому наповнювача вже зможе вивести його з ладу.

При цьому диван з ортопедичним матрацом для щоденного сну з пружинним наповненням знаходиться в дорогому сегменті цін, ніж ніж варіант без пружин. Викликано це застосуванням технології виготовлення подібного наповнювача.

Поради експертів щодо вибору ортопедичного дивана для щоденного сну

Безпружинні варіанти

Фактично на всіх ортопедичних матрацах і диванах, базою для безпружинного наповнювача служить штучний латекс – матеріал на спіненої основі, який складається з штучних полімерних матеріалів. Також як і блок незалежних пружин, здатний рівномірно розподіляти вагу, не продавлюючись і не деформуючись протягом певного часу.

При цьому штучний латекс вентилюється. Що передбачає застосування матеріалів для дитячого ложа, для кожного дня. Щодо вартості, то діапазон цін менше, ніж у інших наповнювачів матраців ортопедичних або диванів.

Критерії хорошого вибору

Ортопедичні та анатомічні дивани для сну мають однакове призначення, але один від одного відрізняються за власною конструкцією, матеріалом виготовлення і наповнювача. Критерії, на підставі яких рекомендується придбати диван, надані консультантами меблевої промисловості.

Каркас

Підбираючи каркас для майбутнього ложа, перш за все рекомендується приділяти увагу надійності і міцності. Цим показникам відповідають три ключових матеріалу для створення каркаса: дуб, бук і береза. Однак такого роду матеріали мають і негативні якості, а конкретно: велика ціна і значну вагу.

Легким і недорогим аналогом дерева вважається алюмінієвий або латунний каркас. Також на ринку представлені каркаси з фанери, склеєної декількома шарами.

Важливо! Фахівці не радять купувати диван з ортопедичним матрацом з каркасом з деревинно-стружкової плити або МДФ. Практика показує на невисокий експлуатаційний термін.

Механізм розкладки

Всього на ортопедичних ліжках застосовується близько 7 механізмів розкладки. Але великими перевагами володіють всього лише два механізми:

  • Книжка або євро-книжка. Для розкладки місця для сну, досить підняти сидіння, і з невеликим зусиллям потягнути на себе, щоб спинка опустилася в горизонтальне положення. У варіанті з євро-книжкою, спинка опускається самостійно, при піднятті сидіння. При цьому розкладка дивана «книжки» часу багато не займає, і дає можливість економити місце. Тільки однією вимогою установки вважається відстань мімнімум від поверхні стіни – мінімум 30 см.
  • Розкладачка. Для розкладки механізму знадобиться підняти сидіння, і дістати з-під нього секцію з ортопедичним матрацом, потягнувши на себе. Матрац, в розкладеному стані, може ставитися на спеціалізовані опори (французька розкладачка), або на маленькі колеса (американська опора). Але якщо потрібно повсякденний диван для сну, то краще підбирати американський тип розкладки. Оскільки Французькі опори не призначені для постійного складання і розкладання, є вітальним варіантом місця для сну.
Поради експертів щодо вибору ортопедичного дивана для щоденного сну

Важливо! Ідеальним механізмом розкладки вважається і Клік-кляк. За принципом дії схожий з механізмом»книжки». Але є відмінність-в розкладеному стані клік-кляк утворює цілісну ідеальну поверхню. Ще однією перевагою є можливість фіксації в полуразложенном положенні.

Розмір

Під час вибору ортопедичного ложа для щоденного сну, рекомендується дивитися на його розміри. Вони зобов’язані бути не дуже великими, щоб в розкладеному стані, між диваном і стінкою залишався великий прохід.

Якщо приміщення, яке передбачено для установки меблів, маленьке, і навіть складене ложе не дає можливості спокійно переміщатися, то фахівці рекомендують використовувати ортопедичний диван кутового типу.

Що стосується габаритів місця для сну (кутового або прямокутного), то для них теж є спеціальні вимоги. У розкладеному стані, місце для сну повинно мати ширину, не менше 120 см (в разі двомісного ліжка даний показник не повинен бути нижче 140 см), і довжину близько 200 см.адже виключно на такому ложі людина зможе займати зручні пози.

Оббивний матеріал

Дивани для сну для кожного дня повинні мати матеріал зроблений якісно оббивки. Визначається якість подібного матеріалу за рівнем стійкості до зносу. В середньому, для щоденної експлуатації, підходять матеріали з балом стійкості до зносу від 5 до 6. Але якщо в приміщенні живуть тварини які живуть вдома, які можуть зіпсувати оббивку, то краще купити диван з обшивкою високого класу стійкості до зносу – 8 балів.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button