Полезно знать

Яку плитку вибрати для ванної кімнати? Практичні поради та натхнення

Керамічна плитка не дарма є найпоширенішим оздоблювальним матеріалом у ванній кімнаті. Завдяки надзвичайно широкому спектру кольорів та дизайнів, вони дозволяють створити у вашому інтер’єрі простір вашої мрії — у будь-якому стилі. Крім того, вони довговічні та стійкі до пошкоджень, а завдяки тому, що виготовляються з натуральних матеріалів, є екологічно чистими та не викликають алергії. Однак не кожен вид плитки однаково добре підходить для облицювання стін і підлоги у ванній кімнаті. Дізнайтеся, як вибрати найкращу модель і на що звернути увагу, щоб покупка плитки для ванної кімнати стала інвестицією на довгі роки.

На що звернути увагу при виборі плитки для ванної кімнати?

Зовнішній вигляд плитки для ванної кімнати дуже важливий — він багато в чому визначає зовнішній вигляд і атмосферу всього приміщення. Вміле поєднання форм, кольорів та фактур дозволяє оптично збільшити ванну кімнату та надати їй потрібної виразності. І навпаки, погано підібрана плитка для ванної кімнати може перевантажити і оптично порушити пропорції приміщення. Однак зовнішній вигляд — не єдиний аспект, на який слід звертати увагу при виборі плитки для підлоги ванної кімнати в магазині https://keramhall.com.ua/ua/plitka-napolnaja/mode:collections/.

На додаток до цього, такі параметри, як:

  • водопоглинання, тобто схильність плитки вбирати воду і рідкий бруд. Рівень поглинання зазвичай виражається у відсотках — чим нижче, тим краще, так як на плитці не утворюються некрасиві розводи і плями. Якщо ви шукаєте плитку для облицювання стін, шукайте плитку з рівнем водопоглинання не більше 10 %. Для плитки для підлоги цей рівень не повинен перевищувати 6%,
  • ступінь опору ковзанню — виражається за шкалою від R9 до R13. У ванній кімнаті достатньо укласти плитку з рівнем R9 або R10. Вони мають досить високе зчеплення з дорогою і достатньою мірою захищають від нещасних випадків,
  • клас стійкості до стирання — чим вище клас стійкості до стирання, тим більш стійка плитка до стирання і подряпин. По ванних кімнатах зазвичай ходять босоніж або в м’яких тапочках, тому досить плитки класу II (за 4-бальною шкалою EN 154 або 5-бальною шкалою ISO 10545-7).

Види плитки для ванної кімнати

Керамічна плитка, незважаючи на свою збірну назву, не є однорідною групою. Вони відрізняються матеріалом, з якого виготовлені, та способом виробництва, а це, в свою чергу, визначає їх призначення. До найбільш поширених видів плитки відносяться:

Яку плитку вибрати для ванної кімнати? Практичні поради та натхнення
  • Глазурована — тонка плитка, покрита глазур’ю. Вони виготовляються з каоліну або фарфорової глини і обпалюються при найнижчій температурі. Вони відрізняються низьким поглинанням, середньою міцністю і дуже широким дизайнерським діапазоном. Вони досить стійкі до розтріскування і нагрівання, але не витримують контакту з морозом. Вони найкраще підходять для облицювання стін або санітарних приміщень. Через крихкість не рекомендуються для укладання на підлогу.
  • Теракота — керамогранітна плитка, виготовлена з очищеної, дрібнозернистої глини. Вони мають низьке водопоглинання і стійкі до ударів і тиску, через що найчастіше укладаються на підлогу (але можуть використовуватися і для обробки стін). Теракотові плитки найчастіше покривають глазур’ю, яка надає їм глянцевий, матовий або напівматовий відтінок. Вони легко набувають кольору і візерунків, тому можуть успішно імітувати інші матеріали, наприклад, дерево.
  • Керамограніт — тверда плитка, виготовлена з глин з домішками польового шпату, каоліну або тонкомолотого кварцу. Мають низьке водопоглинання, низьку пористість і високу стійкість до тріщин, пошкоджень і стирання, тому особливо рекомендуються для обробки підлог. Керамограніт, як і теракота, легко імітує інші матеріали, такі як дерево або камінь, але менш схильний до викришування, тому його варто укладати в особливо експлуатованій ванній кімнаті.
  • Ще одним різновидом керамограніту є так званий технічний керамограніт. Він довговічний і не вбирає плями, але через нерівномірну текстуру легше вбирає бруд і з часом може посіріти, тому рекомендується більше для технічних приміщень, таких як склади або гаражі.
  • Глазурований клінкер — дуже тверда плитка, виготовлена з сильно обпаленої глини з додаванням пігментів. Він може похвалитися високими технічними характеристиками і добре акумулює тепло, що робить його ідеальним для підлог (особливо з теплою підлогою).
Яку плитку вибрати для ванної кімнати? Практичні поради та натхнення

Плитка для стін у ванну — яку вибрати?

З огляду на матеріал, ви можете облицювати стіни ванної кімнати будь-яким видом плитки. Сам вибір візерунків і кольорів повинен залежати від прийнятої вами стилістики або від вашої фантазії і власного бачення інтер’єру. Важливо, щоб ця домовленість була добре продуманою і послідовною. Адже ванна кімната повинна розташовувати до відпочинку, а не перевантажувати безліччю кольорів і випадковим поєднанням візерунків і фактур.

Якщо ваш інтер’єр великий і просторий, ви можете зупинити свій вибір на великоформатній плитці XXL (120 х 120 см, 120 х 180 см і т.д.) з делікатно окресленою затіркою. Майстерно укладені, вони створюють рівномірне, гладке полотно, яке візуально збільшує простір і створює враження ідеальної гармонії. Це правда, однак, що цей тип плитки можна використовувати і в невеликих ванних кімнатах, але потрібно бути набагато обережнішим, оскільки занадто велика кількість розрізів може бути контрпродуктивною. Класична прямокутна плитка стандартного розміру (наприклад, 20 х 60 см, 40 х 40 см або 60 х 60 см) є універсальним рішенням. Їх монтаж не складний і вони вписуються практично в будь-яку ванну кімнату.

Якщо ви любите незвичайну обробку, розгляньте можливість використання мозаїчної плитки. Плитка у вигляді риб’ячої луски, сот, арабесок або ромбів — відмінний спосіб підкреслити одну стіну або частину стіни (наприклад, біля душової кабіни або кутової ванни) і внести різноманітність в стриманий дизайн інтер’єру. Не менш цікавого ефекту можна досягти, розташувавши на стіні плитку невеликого формату (10 х 10 см, 10 х 20 см або 20 х 20 см). Це може бути як класична цегла, так і шестикутна плитка, печворк або глянцева плитка «зелліге». Але будьте обережні — міні-плитки не підходять для драпірування всіх стін, так як вони можуть бути перевантажені.

Яка плитка для підлоги у ванній?

Якщо ви не хочете робити ремонт кожні десять місяців, то при виборі плитки для підлоги в першу чергу звертайте увагу на її технічні параметри. Вибирайте плитку, стійку до механічних пошкоджень, ударів і стирання, яка не вбирає рідини і стійка до хімічних засобів для чищення. Тут добре підійде глазурований клінкер, керамограніт і теракота (хоча остання потихеньку відходить у минуле).

Важливим параметром для підлогової плитки є також її здатність збирати бруд. Якщо ви не любите наводити лад, обирайте плитку з нерегулярним малюнком і в нейтральних кольорах. Хорошим вибором буде плитка під дерево, сіра плитка, що імітує бетон або камінь, плитка з мармуровою текстурою або плитка в стилі печворк. Гладка, глянцева плитка однорідного кольору (наприклад, білого або чорного) виглядає дуже привабливо, але бруд і пил на ній більш помітні. Крім того, на глянцевій, дуже темній плитці швидше з’являються подряпини і потертості.

Яку плитку встановити для душової кабіни без піддону?

Плануєте встановити душову кабіну без піддону? Потрібно профілювати підлогу так, щоб навколо зливу створювався двосантиметровий ухил, щоб вода могла вільно стікати. Найкраще для цієї зони підходить квадратна мозаїчна плитка на сітці. На відміну від великого керамограніту або теракотової плитки, вона легка в обробці і відмінно маскує нерівності поверхні.

При виборі плитки для укладання у вологих приміщеннях необхідно також враховувати міркування безпеки. Замість гладкої, слизької плитки обирайте плитку з нерівною поверхнею (наприклад, з канавками) або з матовим чи напівматовим покриттям. Вони забезпечують краще зчеплення з поверхнею та зменшують ризик ковзання і падіння.

Яку плитку вибрати для ванної кімнати? Практичні поради та натхнення

Плитка для маленьких ванних кімнат

Якщо у великих ванних кімнатах можна дозволити собі бути абсолютно вільним у виборі плитки, то в маленьких приміщеннях потрібно бути більш уважним і обережним. Коли ви маєте невеликий простір, вашим пріоритетом має бути оптичне збільшення інтер’єру. Як ви це робите? Перш за все, вибирайте яскраву, блискучу плитку, яка добре відбиває світло, завдяки чому приміщення здається просторішим.

Яку плитку вибрати для ванної кімнати? Практичні поради та натхнення

Стандартні плитки середнього розміру є безпечним вибором. Їх можна укладати класичною ялинкою або ромбом (лише до 2/3 висоти стіни!). Важливо, щоб відстань між плитками була якомога меншою. Затирка світлих тонів є обов’язковою умовою, оскільки вона створює ефект єдиного простору. Контрастна затірка захарастить інтер’єр і зробить його візуально меншим. Такий же ефект дадуть і дуже дрібні плитки, тому в обмеженому просторі їх краще уникати.

Яку плитку вибрати для ванної кімнати? Практичні поради та натхнення

Джерело https://keramhall.com.ua/

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button