Полезно знать

Автоматика для розпашних воріт

Двостулкові розпашні ворота як були, так і залишаються самим популярним типом воріт, не дивлячись на ростучу популярність консольних моделей. Причин багато — вони прості, дуже надійні, швидко встановлюються, і що дуже важливо — дешеві. А в багатьох випадках, наприклад на вузьких ділянках їм немає альтернативи.

Використання сучасних матеріалів та технологій дозволяє робити витривалі та довговічні моделі, а от зручність, комфорт та безпеку при їх використанні забезпечить автоматика для розпашних воріт.

Автоматика для розпашних воріт — вибираємо правильно

Погодьтесь, натиснувши кнопку на пульті сидячи в авто під час завірюхи чи грози, і проїхати на рідне подвір’я — це набагато приємніше ніж виходити та штовхати стулки власноруч. Ну а бути при цьому спокійним, знаючи, що вітром не понесе стулку на автомобіль, дитину чи собаку — це взагалі неоціненно. Тому все більше людей механізують свої в’їздні комплекси, навіть попри на такий неприємний момент, яким володіє автоматика на розпашні ворота — ціна на неї. Так, розпашні приводи трохи дорожче, ніж консольні насамперед, тому що їх там два, по одному на кожну стулку. Але більш низька ціна самих воріт це цілком компенсовує.

При виборі автоматики перед усім потрібно звернути увагу на тип бажаного приводу. Електромеханічних моделей основних є три, вони мають різний тип під’єднання до стулки, і як наслідок — відмінності у конструкції.

Моделі зовнішнього монтажу:

  1. Лінійні приводи. Найбільш масова та недорога автоматика. Корпус, в якому туди-сюди рухається шток одним кінцем під’єднується до стовпа, а самим штоком — до стулки. Головне — знайти правильні місця для кріплення. Зазвичай в одному з двох приводів знаходиться плата та радіомодуль з антеною, хоча бувають моделі і з виносним блоком керування.
  2. Важелеві пристрої. Тут вся механічна частина знаходиться в корпусі, якій непорушно кріпиться на стовпі (або навіть десь за ним), а сам важіль по типу такої великої руки вже під’єднується до стулки. Плюси, що має важільна автоматика на розпашні ворота — можна заховати масивний корпус с механікою і організувати відкриття стулок назовні — сам важіль дозволяє штовхати їх далі.

Всі ці моделі можна встановити на вже наявні ворота, на відміну від автоматики розмашних воріт прихованого монтажу. Для них потрібне углиблення в фундаменті воріт, з дренажем (попри на герметичний корпус), і це бажано робити під час будівництва. Але результат зазвичай вражає — не видно жодних деталей, і ворота рухаються наче самі. Для стилізованих та особливих дизайнерських рішень це знахідка, хоч і недешево.
Інші критерії, які потрібно врахувати, підбираючи автоматичний привід на розпашні ворота.

Автоматика для розпашних воріт
  • Вага та розмір стулки воріт. При цьому сміло докиньте до цих вимог 20% — пропрацює довше. Не бійтесь консультуватись з продавцем.
  • Застосовані матеріали. Добре, коли це сталь чи бронза, особливо коли ворота і справді важкі та масивні. А от силумін та пластик в рухомих елементах то не завжди добре.
  • Запланована інтенсивність користування воротами. Для приватного будинку це зазвичай не більше 40%. А от для комерційної експлуатації, де воротами користуються досить активно потрібно вибирати щось витриваліше.
  • Функціональність. Такі корисні функції, як регульований пуск, налаштування швидкості руху, відкриття окремої стулки, розблокування вручну та багато іншого будуть досить корисними моментами.
  • Під’єднувані аксесуари. Зазвичай базової комплектації вистачає, але інколи потрібно більше, як то встановити допоміжні сигнальні пристрої, датчики руху чи виносну антену. Автоматика на ворота розпашні комерційного призначення в цьому плані володіє ширшими можливостями, там і підтримка більшої кількості пультів тощо.

Важливо купуючи розпашну автоматику обрати модель перевіреного і відомого виробника, що має гарантію та розгалужену сервісну мережу, яка може забезпечити ринок необхідними запчастинами після закінчення гарантійного терміну. А будете ви самі її встановлювати ( а більшість зовнішніх приводів це цілком дозволяє), чи скористаєтесь послугами професійних монтажників — то все інший момент.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button