Полезно знать

Як вибрати вагонку, види вагонки та особливості

Для внутрішнього оздоблення приміщень і обшивки фасадів часто використовують дерев’яну вагонку через її низьку ціну і простоту монтажу. Вагонка відрізняється породою деревини, особливостями профілю, розмірами і сортністю. Кожен вид цього оздоблювального матеріалу вибирається під конкретне завдання.

Тому вибирайте завжди якісну вагонку, звернувшись до компанії «Агенція Лісових Ресурсів»

Якщо ви задумалися, яку вагонку вибрати, то розберіться з характеристиками і класифікацією, а також визначитеся з цілями і завданнями майбутніх будівельних робіт, а вибрати завжди якісну вагонку, можна звернувшись до компанії «Агенція Лісових Ресурсів»

Важливі переваги вагонки

Для початку слід розібратися, що вона в принципі з себе представляє. Зовні це звичайна стругана з чотирьох сторін дошка, стандартний профіль — гладкий, з однорідною текстурою. Зустрічаються моделі і з вираженим натуральним малюнком. Тут покупець вибирає, виходячи з естетичних міркувань. У конструкції дощок передбачені елементи для щільного надійного кріплення — шип з одного боку і паз з іншого. Примітно, що шип зазвичай трохи менший, ніж передбачений для нього паз. Так виробники попереджають деформацію оздоблення після усушки, яка характерна для дерев’яних пиломатеріалів.

Як вибрати вагонку, види вагонки та особливості

Вагонка з натурального дерева — абсолютно екологічно чистий матеріал, який не просто прикрашає приміщення, а й відмінно звукоізолює його, насичує приємним ароматом. А якщо вибрати правильну породу, то повітря можна помітно очистити: деякі сорти деревини мають антисептичні властивості, наприклад, сибірська модрина.

Вагонка хороша також тим, що це практично універсальний оздоблювальний матеріал. Його можна використовувати як у внутрішньому, так і зовнішньому облицюванні будинку, що спрощує завдання для споживача. Щоправда, потрібно враховувати такі агресивні зовнішні чинники, як опади і УФ-випромінювання. Якщо покриття з вагонки буде часто піддаватися подібному впливу, довго воно не прослужить. В іншому обмежень у сфері застосування фактично немає.

Класифікація

За профілем перетину вагонки, її ділять на такі види:

Як вибрати вагонку, види вагонки та особливості
  • Євровагонка;
  • вагонка штиль;
  • блок-хаус;
  • софтлайн.

Блок-хаус зовні нагадує оциліндровану колоду. Оздоблення будинку такою вагонкою, візуально нагадує дерев’яний зруб. Конструкція панелі має лицьову сторону у вигляді півсфери і рівну основу. Щоб підвищити зносостійкість вагонки блок-хаус і оптимізувати зорову оцінку, при виготовленні витримується взаємозв’язок параметрів ширини і товщини. Найпопулярнішими при виконанні будівельних робіт стали вироби з перерізом 28Х140, 36Х140, 36Х190 для оздоблення зсередини, і 45Х190, 45Х240 мм для оздоблення зовні.

Вагонка блок-хаус на будівельному прилавку з’явилася не дуже давно, тому на неї відсутній ГОСТ. Найчастіше за якістю її класифікують на 2 сорти «А» або «Б», керуючись західними еталонами. Багато виробників маркують за класами «Екстра» або «Класик». Через великі зовнішні запити, третій клас цієї вагонки відсутній. Відсортований матеріал застосовується для оздоблення стін, які знаходяться позаду споруди, або які є службовими. Тому, якщо вас цsrfdbnm вагонка у Львові, рекомендуємо звертатися на сайт компанії wood-agency.com.ua.

Вагонка Штиль має трохи округлені скошені кути. Іноді її називають селянкою або колгоспницею, простою, за зовнішнім виглядом вона нагадує Софтлайн. Площина, де монтується вагонка Штиль, відрізняється екстер’єром через профіль. Короткий шип панелі дозволяє її близько прикріпити до іншої, утворюючи між ними майже непомітний стик. Ламелі за шириною можуть бути від 9 см до 14 см. При використанні оздоблення в будинку, поверхня виходить абсолютно гладка, і без видимих стиків. Як правило Вагонка Штиль бездоганно відшліфована.

Вагонка Американка в розрізі нагадує перекошений чотирикутник, вона монтується в горизонтальному положенні, і конструкція виходить масивною, тому її кріплять до зібраного раніше каркасу.

Софтлайн (м’яка лінія), як і у вагонки Штиль, у неї заокруглені кути, але великі за шириною шипи, через які між панелями утворюється проміжок, що робить обробку схожою з євровагонкою.

Джерело https://wood-agency.com.ua

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button