Полезно знать

Кондиціонер для дому: види, ціна і установка кондиціонера

Чи має сенс кондиціонування в будинку і чи варто зупиняти свій вибір на кондиціонерах? На це питання ми спробуємо відповісти у наступній статті. Ми також дамо вам поради щодо встановлення кондиціонера.

Клімат в нашій країні навряд чи можна назвати дуже спекотним, але спекотна погода не є чимось незвичайним. Навпаки, зміна клімату означає, що дійсно високі температури стають все більш частими. Коли вони сягають понад 30°C, комфортно жити в таких умовах важко. Водночас, варто зазначити, що кондиціонери львів не лише охолоджують повітря у спекотну погоду, а й видаляють надлишкову вологість, спричиняють очищення повітря і таким чином створюють сприятливий мікроклімат у приміщенні.

Не дивно, що кондиціонування повітря в будинку стає звичайним явищем.

Кондиціонер для дому: види, ціна і установка кондиціонера

Кондиціонер для будинку на одну сім’ю

До недавнього часу основною проблемою була ціна системи кондиціонування для будинку, але в останні роки вартість установки кондиціонера досягла рівня, доступного дійсно широкому колу людей.

Наукові дослідження чітко доводять, що занадто гаряче і занадто вологе повітря негативно впливає на самопочуття людини. Оптимальним діапазоном протягом літа буде температура 23-26°С та рівень вологості 40-60%.

Однак, регулювання температури повинно здійснюватися розумно.

Вважається, що різниця температур між кондиціонованим і некондиціонованим приміщеннями не повинна перевищувати 7°C. В іншому випадку організм людини має проблеми з адаптацією.

Кондиціонер для дому: види, ціна і установка кондиціонера

Крім того, в приміщенні з кондиціонером не повинно відчуватися руху повітря. Якщо швидкість повітря досягає значення вище 0,2 м/с, підвищується ризик розвитку інфекцій.

У будь-якому випадку, використання кондиціонера в побуті не є небезпечним для здоров’я, якщо розумно підходити до налаштування параметрів.

Як підібрати потужність кондиціонера для площі будинку?

Найважливішим параметром кондиціонерів є потужність охолодження, яку найлегше розрахувати, провівши точні вимірювання тепловиділення від електроприладів і від стін, а також сонячної радіації. А якщо бажаете купити кондиціонер львів, подивіться вибір в магазині teplo-holod.lviv.ua.

За допомогою цих вимірювань не виникає проблем з розрахунком потужності охолодження, що особливо важливо для офісних будівель і приміщень компаній.

Що стосується односімейних будинків, то передбачається, що кожен квадратний метр приміщення потребує 0,1 кВт. Це означає, що в кімнаті площею 25 квадратних метрів слід встановити кондиціонер потужністю приблизно 2,5 кВт.

Правильно підібраний кондиціонер забезпечує швидке охолодження салону, а також підтримує оптимальну температуру навіть у спекотну погоду.

Також для комфорту важливо, щоб схема і проект системи кондиціонування в будинку був правильно складений, з урахуванням специфіки інтер’єру і потужності кондиціонера.

Як працює кондиціонер?

Кондиціонер в будинку стає все більш поширеним рішенням не тільки в приватних будинках, але навіть в квартирах.

Специфіка роботи агрегату дуже схожа на роботу побутового холодильника. Кондиціонери цього типу складаються з двох теплообмінників. Внутрішня частина буде випарником, а зовнішня — конденсатором. Крім того, у нас є компресор, розширювальний клапан і вентилятори, які нагнітають повітря навколо теплообмінників, що гарантує ефективну і безпечну роботу всієї системи кондиціонування будинку.

Як влаштований кондиціонер

Робочим середовищем зазвичай є фреон (або інший газ), який циркулює між випарником і конденсатором. Він забирає тепло з першого, тим самим висмоктуючи його з приміщення, про яке йде мова, а потім передає його конденсатору, розташованому зовні будівлі.

У свою чергу, і компресор, і розширювальний клапан забезпечують зміну агрегатного стану робочого середовища в рідкий або газоподібний стан.

Ще кілька років тому найбільшою проблемою кондиціонерів була їхня гучна робота. Сучасні, якісні кондиціонери відрізняються безшумною роботою. Це гарантується інноваційною конструкцією вентилятора випарника та його регульованою швидкістю обертання.

Компресор і вентилятор конденсатора, які створюють найбільше шуму, розташовані зовні будівлі, тому проблему з шумом можуть мати лише сусіди з відкритими вікнами або балконами.

Це, звичайно, стосується багатоквартирних будинків.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button