Полезно знать

Навіщо потрібні джерела безперебійного живлення?

ДБЖ ставиться між приладом і розеткою. Коли в мережі зникає напруга, він подає живлення від свого акумулятора. Час спрацьовування автоматики може змінюватися від 1 мілісекунди до трьох секунд.

ДБЖ для комп’ютера набувають, щоб встигнути зберегти файл при різкому відключенні електрики. Коли йдеться про серйозні проекти, збиток від втрати інформації може вимірюватися десятками і сотнями тисяч рублів.

Джерело безперебійного живлення, яке можна придбати в магазині https://sun-energy.com.ua/bezperebiyne-zhyvlenya/, необхідне при нестабільному електропостачанні. Допоможе перечекати виключення на 5-10 хвилин і тимчасове зниження напруги через потужних приладів-інверторних апаратів, нагрівачів, електричних плит.

«Бесперебойники» під’єднують і до котлів на газу. У сучасних опалювальних приладах застосовуються електронні системи запалювання і датчики, яким регулярно необхідно електрику. ДБЖ усуне вимикання котла-при серйозних морозах він не дасть трубах замерзнути протягом дня. Як і стабілізатор, джерело безперебійного живлення вбереже електроніку від сильних стрибків напруги і перевантажень, продовживши службовий термін блоку управління.

ДБЖ також необхідні системам безпеки-сигналізації для охорони, відеокамерам, детекторів газу і датчикам протікання. Вони допоможуть приладам передати тривожний сигнал, якщо Електрика вимкнеться через поломку або дій зловмисників.

Навіщо потрібні джерела безперебійного живлення?

Питання про вибір джерела безперебійного живлення варто і під час покупки генератора. Від моменту відключення електроенергії до запуску двигуна може пройти пару хвилин. Щоб дуже важливі прилади працювали безупинно, їх під’єднують до ДБЖ з ємним акумулятором.

Показники вибору джерела безперебійного живлення

Потужність

Максимальне споживання енергії підключених приладів. Щоб підібрати ДБЖ, який не підведе в невідкладній ситуації, беріть запас в 25-30% (показник 1,25–1,3). Приклад-якщо у трансформатора комп’ютера Потужність 250 Вт, у монітора-25 Вт, а у роутера-15 Вт, вам потрібно буде наступна потужність ДБЖ: (250+25+15)*1,3=377 Вт. Більше-можна, менше-небажано.

Для ноутбуків, офісних комп’ютерів, котлів і сигналізацій підходять джерела безперебійного живлення потужністю до 500 Вт. Для геймерських комп’ютерів, робочих станцій і телевізорів — до 1000 Вт, для серверів і систем відеоспостереження підприємств — до 3000 Вт.

Час автономної роботи

Все залежить від ємності батареї ви можете отримати від 2 хвилин до пари годин автономного електричного постачання. Необхідно звернути свою увагу, що виробник вказує кілька показників: наприклад, при 20, 50 і 80% навантаженні. Пам’ятайте, максимальний час роботи ви отримаєте виключно після заміни акумулятора — у міру зносу воно буде зменшуватися.

Навіщо потрібні джерела безперебійного живлення?

В середньому батареї розраховані на 200 циклів зарядки або 1,5–2 роки роботи. У побутових моделях вартістю до 15 тисяч рублів їх дозволяється міняти самостійно. Професійні ДБЖ обслуговують тільки в гарантійних центрах.

Тип і кількість розеток

Якщо ви намагаєтеся вибрати ДБЖ для комп’ютера і не запланували приєднувати до нього інші пристрої, підходить модель з роз’ємами IEC 320, які також називають «комп’ютерними розетками». Вони сумісні з блоками живлення ПК, моніторами, принтерами, сканерами, БФП і мережевими сховищами інформації.

Універсальний варіант-джерело безперебійного живлення з» євророзетками » типу Schuko. До нього можна приєднувати будь-які прилади, які підходять по потужності. Саме подібні моделі набувають для котлів, відеокамер і сигналізацій.

У стаціонарних ДБЖ для підприємства може абсолютно не бути розеток. Вони включаються в електрична мережа і обслуговують всі прилади, підключені до цієї лінії. Користуватися ними найкомфортніше — не потрібно дотримуватися ніяких особливих правил.

Підбираєте, який ДБЖ придбати, перевірте, щоб в ньому була пара запасних розеток. Так ви зможете підключити інші пристрої: новий принтер, адаптер мережі смартфона або додаткову камеру.

Форма сигналу на виході

У дешевих блоках харчування вартістю до 10 тисяч рублів перетворювач електричної енергії подає струм у вигляді ступінчастою апроксимованої синусоїди — напруга збільшується різко, без плавних переходів. Подібні моделі підійдуть для кожної техніки з імпульсними блоками живлення: комп’ютерів, телевізорів, ноутбуків, смартфонів.

А ось характеристики ДБЖ високого класу дозволяють подавати струм у вигляді чистої синусоїди. М’яке регулювання напруги забезпечує справну роботу електричних двигунів і чутливих блоків управління. Такі джерела безперебійного живлення обходяться дорожче 7-8 тисяч рублів. Вони сумісні з холодильниками, насосами, вентиляторами, опалювальними котлами і датчиками, які не мають захисту від імпульсних перешкод.

Тип джерела безперебійного живлення

Досить звичайні і доступні моделі-резервні ДБЖ (off-line) — включаються виключно при відсутності живлення в розетці. В інший час струм не піддається ніяким перетворенням. Подібні моделі коштують від 2500 рублів, але вони не захищають чутливу електроніку від коливань напруги, імпульсних перешкод і високочастотних шумів. Їх потрібно підбирати, якщо додатковий захист є в електричній мережі будівлі або в підключених приладах.

У лінійно-інтерактивних ДБЖ є вбудований стабілізатор на основі автотрансформатора. Він відшкодовує скачки напруги близько 10% — в нормальних умовах це від 198 до 242 вольт. Подібні моделі можна застосовувати в умовах нестабільного електричного постачання: при зносилася мережі або при частому включенні потужних приладів. Вартість подібного роду пристроїв стартує від 5000 рублів.

Краще джерело безперебійного живлення для комп’ютерів, телевізорів, блоків управління котлів, систем «розумного» будинку та іншої чутливої електроніки — з подвійним перетворенням (on-line). У ньому встановлений перетворювач напруги, який видозмінює електричний струм в постійний, нормалізує його характеристики і знову подає електричний струм споживачеві. Це престижні моделі-від 10-15 тисяч рублів. Дуже і дуже потужні моделі (від 1000-2000 Вт) застосовують для захисту серверів, робочих станцій і систем промислової автоматизації.

Додаткові показники вибору ДБЖ

  • Захист телефонних ліній і місцевої мережі. Дає можливість спілкуватися, отримувати доступ до Інтернету і завантажувати файли з місцевих сховищ без електрики. Щоб це зробити застосовуються розетки RJ-11 і RJ-45.
  • USB-порт дає можливість підключити ДБЖ до комп’ютера, щоб контролювати стан батареї, автоматично зберігати файли при відключенні електрики або налаштовувати перехід в сплячий режим за сценарієм.
  • Вбудований запобіжник відключить живлення при перевантаженні або короткому замиканні. Він може бути плавким (одноразовим) або термічним (багаторазовим).
  • Індикатори живлення, заряду батареї і помилки допоможуть перевірити роботу пристрою. Попередять, що необхідно зарядити або замінити акумулятор.
  • Екран на лицьовій панелі покаже напругу на вході і виході, останній заряд, форму сигналу і інші основні параметри.
  • Вентилятор необхідний ДБЖ великої потужності — більше 500 Вт. Він дає можливість стабілізатору або перетворювача напруги стабільно працювати при регулярному навантаженні більше 70-80%.
  • Функція циркулярного насоса (bypass) вимикає батарею і всі перетворювачі, подаючи живлення від розетки безпосередньо. Вона стане в нагоді, якщо вам потрібно буде підключити потужне обладнання, що перевершує здатність пропуску ДБЖ.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button