Полезно знать

Саджанці троянд: Вибір, Зберігання

Перш ніж придбати саджанці троянд потрібно визначити які троянди ви хочете бачити у себе в саду. Найкраще власний вибір зупинити на тих сортах, які ви бачили в парку та інших садах вашого регіону. В даному випадку є можливість оцінити не тільки красу, але і весь вид куща, можна оцінити достаток цвітіння.

ВИБІР САДЖАНЦІВ ТРОЯНД

На виставках троянд можна помітити відразу багато сортів і порівняти квітки між собою. Але необхідно пам’ятати, що при кімнатному освітленні і садове освітлення тональність фарбування може відрізнятися. Доречі, купити саджанці троянд можна в магазині «Рослини від Василя Івановича», тут дуже велиуий вибір та доступні ціни.

Саджанці троянд: Вибір, Зберігання

З книг і каталогу саджанців троянд можна отримати дані про форму і розмір квітки, висоті куща, стійкості до хвороб. Можна ознайомиться і з іншими характеристиками рослини. Але відомості про мінуси сорту в каталогах знайти не можна.

Забарвлення квітки по картинці в каталозі саджанців троянд або книги вибрати досить непросто, оскільки навіть високоякісна поліграфія не здатна передати тонкощі фарбування.

Тому, купуючи новинку, ви завжди ризикуєте зробити поганий вибір. З іншого боку, інакше не заведете нову, хоча і небачену красуню.

В основному, нові сорти за багатьма якостями перевершують старі, інакше не було б прогресу в селекції троянд. Але не завжди новинка виявляється краще. Якщо ви не хочете ризикувати, то все таки віддайте перевагу старому, але перевіреного сорту.

У КОГО КРАЩЕ КУПУВАТИ САДЖАНЦІ

Саджанці найкраще купувати саджанці троянд у прерасно себе зарекомендували виробників. Остерігайтеся покупки на ринках і виставках, зі сторонніх приватних розплідників, або купіть на пробу лише один саджанець.

У наш час якісний матеріал для посадки надходить до нас з подібних відомих світових розплідників як «Мейян» (Meilland) і «Дельбар» (Delbard) Франція, «Кардес» (Kordes) і «Тантау» (Tantau) Німеччина, «Остін» (Austin) Англія, «Хульдер» (Hulder) Голландія. Хороші саджанці поставляються і деякими польськими, ссербскими, угорськими та вітчизняними розплідниками.

Саджанці троянд: Вибір, Зберігання

ЯКИЙ ПОСАДКОВИЙ МАТЕРІАЛ КРАЩЕ

Які саджанці троянд краще купити: щеплені або Кореневласні? Відповідь на нього було дано ще в дев’ятнадцятому столітті одним з прекрасних фахівців Росії по трояндам і.А. Штегманом. На підставі практично 40-річного досвіду вирощування троянд в Петербурзі він довів перевагу щеплених троянд:

  • вони швидше розвиваються;
  • рясніше цвітуть;
  • більш витривалі;
  • терпиміше до грунтових умов;
  • більш зимостійкі.

Важливо тільки вибрати правильно підщепу. Для середньої смуги Росії підщепою служать спеціально отселектірование сорти троянди канина (R. canina) і троянди локса (R. laxa). Якість підщепи надзвичайно важливо не тільки через зимостійкості, проте через гарну зрощування підщепи з прищепою і здатності практично не давати поросль. Троянди, щеплені на натуральні троянди Каніна або ругоза, купувати не варто.

Активно ростуть і зимують Кореневласні саджанці Маленьких, поліантових, плетистих, Почвопокривних троянд і Шрабов (зимостійкі шипшини ми не розглядаємо, вони відмінно ростуть на власних коренях). Такий матеріал для посадки повинен бути мінімум дворічної, а краще якщо у вас вийде придбати трирічний кущ. Але в холодні зими Кореневласні троянди перші кандидати на вимерзання. Потрібно ще враховувати, що не всі сорти троянд можуть нормально розвиватися і повністю зеленіти на власних коренях.

Не слід, спокусившись вартістю, купувати кущі, що застосовувалися в тепличних господарствах. По-перше, з даних кущів вже «вичавили» все соки, цілий рік знімаючи зрізання, друге, тепличні троянди, щеплені на незимостійкі підщепи, і, третє, торта таких троянд не призначаються для вирощування в саду.

Щеплені саджанці повинні бути також дворічні. Саджанець першої категорії зобов’язаний мати не менше трьох товстих пагонів (для Чайно-гібридних троянд і Флорибунда більше 1,3 см завтовшки, для Шрабов і плетистих троянд — 1,6 см), а другої категорії — два товстих втечі (для Чайно-гібридних троянд і Флорибунда більше 1,1 см, для Шрабов і плетистих 1,3). Дворічний саджанець з одним пагоном вважається некондиційним посадковим матеріалом і купувати його не слід.

У продажу можна зустріти однорічні саджанці з одним, часто вже розквітаючим втечею. Зрозуміло, це не звичайний матеріал, проте при бажанні його можна вибрати. При посадці слід відрізати втечу, залишивши 3-4 нирки, і забезпечити більш уважний догляд. Буває, що за літо такі саджанці обганяють в зростанні звичайні дворічні кущі, тим більше, якщо їх довго зберігали до посадки.

САДЖАНЦІ З ВІДКРИТОЮ КОРЕНЕВОЮ І ЗАКРИТОЮ КОНЕВОЮ СИСТЕМОЮ

Саджанці бувають з відкритою кореневої системи і закритою.

Саджанці з відкритою кореневою системою

Перші не можна довго зберігати, їх слід якомога швидше посадити. Під час покупки ретельно огляньте пагони: вони зобов’язані бути зеленими, гладкими, пружними. Зморщені говорять про те, що рослини пересушили. На пагонах не повинно бути чорних плям або почорнілих ділянок — це перша ознака інфекційного опіку. Нирки повинні бути сплячими або трохи проклюнулися. Сильно пророслі саджанці краще не купувати. Місце щеплення саджанця троянди має бути чистим, без наростів і відшарувалася кори.

В першу чергу необхідно оглянути корінь: він зобов’язаний мати добре розвинену мочку і не бути підсушеним. Для контролю корінь підрізають секатором, якщо зріз свіжий, білий — саджанець хороший. При відсутності інструменту подряпайте корінь нігтем-шар кори повинен легко стиратися, оголюючи свіжу середину. Будинки подрежьте коріння і встановіть в воду години на три. Потім оберніть їх мокрою тканиною, а поверх полімерним етиленом. Весь саджанець загорніть в папір і зберігайте в прохолодному місці. У цьому виді його можна утримувати до посадки протягом семи днів.

САДЖАНЦІ В ТОРФ’ЯНОМУ СУБСТРАТІ

Часто саджанці з відкритою кореневою системою, що надходять з-за кордону, продаються в упаковках, в яких коріння знаходяться у вологому торф’яному субстраті для захисту від захисту від пересихання. Такі саджанці призначається для набагато тривалого зберігання, але доводиться стежити, щоб субстрат не був сухим. Якщо знадобиться його необхідно зволожувати.

Саджанці троянд: Вибір, Зберігання

Якщо вас цікавлять троянди що в’ються купити купити їх можна в магазині vasylivanovich.com.ua, також під час покупки саджанця троянди фокусують увагу на тургор пагонів. Якщо упаковка прозора, то розгляньте субстрат. Показник нормальної якості-видимі через прозору упаковку тонкі білі молоді корінці. У подібних упаковках пагони часто пов’язані разом. Ретельно огляньте чи немає зламаних пагонів.

Зверніть свою увагу на підставі пагонів: чи немає тріщин. Якщо Втеча залитий воском і є припущення, що він тріснув, то акуратно похитайте його.

САДЖАНЦІ ІЗ ЗАКРИТОЮ КОРЕНЕВОЮ СИСТЕМОЮ

Найбільш надійно купувати саджанці із закритою системою кореня. Під час покупки розгляньте пагони і грунт, останній повинен бути вологим і пухким і незапліснявілим. Такі саджанці зберігаються дуже довго за все. Варто звернути увагу, на упаковці троянд розплідника «Кордас» написано, що до посадки саджанці не потрібно поливати. Тут необхідно керуватися здоровим умислом і якщо терміни посадки затягуються, то саджанці необхідно зволожувати в міру підсихання субстрату.

ЗБЕРІГАННЯ САДЖАНЦІВ ТРОЯНД

На превеликий жаль, троянди часто надходять у продаж вже в лютому. Пов’язують це з тим, що в європейських країнах їх продають восени — там це хороший термін посадки. Непродані залишки починають надходити в продаж в останніх числах лютого або початку березня, під час весняних посадок Європі.

Абсолютно надійного способу зберегти троянди до посадки, куплені настільки рано, вдома немає, майже завжди ви отримуєте ослаблене рослина. Якщо саджанців троянди ще не рушив в зростання або тільки почав проростати, то найкраще згорнути його в папір і прибрати в холодильник або промерзає сухий підвал. Протягом усього часу зберігання субстрат слід підтримувати у вологому стані. Якщо саджанець вже помітно проріс, то краще його посадити у великий горщик і виставити на обігрівається лоджію з температурою + 10 — 15 градусів, забезпечивши додатковим освітленням штучного типу і зволожувачем повітря.

Якщо це не виходить, то підбирати доводиться між можливістю дуже довго зберігати саджанець в холодильнику і посадкою його в горщик з подальшим вирощуванням на вікні.

Джерело https://vasylivanovich.com.ua/

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button