Полезно знать

Несправності та проблеми у роботі газового котла

Найчастіше стикаючись із несправностями та проблемами в роботі газового котла, користувачі списують їх на шлюб, неякісне виробництво. Насправді більшість людей не розуміються на особливостях функціонування котлів. А тим часом багато неполадок виникають через неправильні налаштування, нестабільний тиск або напругу.

Майстер по котлах розгляне, які несправності вимагатимуть ремонту, а які лише вашої уваги.

Несправності та проблеми у роботі газового котла

Ознаки та види поломок.

Проблеми двоконтурних і одноконтурних котлів можуть бути різні:

 • Несправності, що перемежуються. Виникають у разі невідповідності зовнішніх параметрів робочим установкам пристрою. Наприклад, через стрибки напруги в мережі;
 • Первинні та вторинні. З’являючись на екрані вперше, код вказує на проблему в системі. Якщо проблему не було усунуто, помилка з’явиться вдруге;
 • Очевидні та неочевидні. Під час огляду можна побачити пошкодження теплообмінника. Але є такі неполадки — текти, підвищення тиску, — причини яких може виявити лише фахівець;
 • Раптові та поступові. У першому випадку техніка може вимкнутись без попередніх ознак. У другому причинами стає зношування деталей.

Розглянемо основні ознаки поломок, причини їх виникнення та можливості відновлення своїми руками.

Погано запалюється пальник, гасне полум’я

Котел Baxi не вмикається після загасання пальника. Чому так відбувається?

 • Порушено потяг. Якщо немає тяги, котли з відкритою камерою згоряння не зможуть підтримувати стабільне полум’я. Як перевірити її наявність? Засвітіть сірник і піднесіть до контрольного вікна. Якщо полум’я відхиляється, тяга є, якщо горить рівно — ні.
 • Трапляється, що повітряний потік навпаки дуже сильний, через що полум’я згасає. Для регулювання потоку встановлюють заслінки.
 • Стрибки напруги в мережі. У турбованих котлах збивається робота вентилятора, який проганяє повітря системою. Рекомендується встановлення стабілізатора напруги.
 • Переплутані підключення фази та нуля. Через це не працює вентилятор. Пере під’єднати елементи правильно.
 • Чи не горить запальник. Перевірте розташування електрода розпалювання, стан запальника, контакти. Не працює кнопка п’єзо розпалу. Огляньте проводку, замініть елемент.
 • Несправний датчик тяги. З цієї причини довго не запалюється пальник. Після розпалу полум’я гасне, повторно техніка не запалюється. Зрозуміти, чому не працює пристрій, можна, замкнувши клеми між собою. Якщо розпалити вдалося, то проблема в датчику, який потрібно замінити.
Несправності та проблеми у роботі газового котла

Котел коптить

Поломка може спостерігатися у настінних та підлогових моделях. При включенні з блоку розпалювання йде кіптява. Таке трапляється при малій концентрації повітря в паливі, коли весь газ згоряє відразу. Усунення несправності проводиться регулюванням повітря на пальнику.

 • Знайдіть шайбу регулювання;
 • Відрегулюйте подачу повітря у більший чи менший бік. Робити це потрібно при запаленому пальнику;
 • Подивіться, як горить пальник. Якщо повітря надто багато, буде чутно гул при згорянні, вібрація, зрив полум’я з пальника. Якщо мало, то з’являється червоний вогонь із жовтими вкрапленнями. При нормальній подачі полум’я сіре та рівне.

Також причиною появи кіптяви стає згоряння пилу в повітрі, наприклад, якщо йому забити пальник «АОГВ». Прочистить повітряні канали та інші елементи забруднень за допомогою щітки.

Відрив полум’я пальника

 • При запуску пристрою полум’я нестабільне, язички відриваються від форсунок. Основна проблема — у подачі тяги. За будь-яких змін у більшу чи меншу сторону нагрівання буде нестабільним. Це призводить до спрацювання датчика полум’я та відключення системи. Тому рекомендується періодично перевіряти димо-відведення.
 • Деформація форсунок. Деталі могли пошкодитися під час чищення. Через деформацію отворів газ надходить частинами. Потрібен ремонт та заміна пошкоджених елементів.
 • Поломка газового клапана, датчик тиску, діодного мосту. Проводиться діагностика елементів. При ушкодженнях встановлюються справні складові.
Несправності та проблеми у роботі газового котла

Швидкий знос деталей

Основною причиною швидкого зношування вузлів приладу є тактування. Це автоматичне включення та вимкнення. Як тільки вода в контурі охолоне, термостат повідомить про зниження температури та котел запуститься. Після досягнення максимального нагріву техніка знову відключиться. У цій функції немає нічого поганого, навпаки — вона потрібна для економії енергії. Але якщо труби остигають дуже швидко, то тактування відбувається часто. Через це зношуються складові приладу. Як виправити положення:

 • Модуляція полум’я. Якщо його неможливо регулювати на пальнику, встановіть новий;
 • Налаштування терморегулятора;
 • Встановлення теплоакумулятора.

Опалювальне обладнання потребує профілактики та огляду. Так ви уникнете виникнення багатьох проблем в експлуатації. Не зволікайте з ремонтом у разі ознак несправності.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button