Тепловий вентилятор

Тепловий вентилятор — один з дуже популярних обігрівачів, застосовуваних в умовах міських квартир, будинках за містом, офісах, майстерень і невеликих магазинах.

Подібне поширення теплові вентилятори отримали завдяки компактності, невеликій вазі, простий і міцній конструкції, простоті в обігу і низькою ціною. Підібрати теплової вентилятор дуже просто — прилад простий, і основна частина його характеристик досить зрозуміла, однак є і певні нюанси, які ми будемо розглядати в даній статті. А хороший вибір тепловентиляторів представлений на цьому сайті teplotep.com.ua.

Призначення і пристрій теплового вентилятора

Тепловий вентилятор складається з елемента нагрівання і вентилятора, що проганяє через нього повітря. Примусово створюваний потік повітря, на відміну від конвекційного, можна направити в потрібну сторону, що дає можливість ставити тепловий вентилятор в самої різної точці приміщення і на різній висоті без значної втрати ефективності. Активний рух повітря добре перемішує теплі і холодні шари, не дозволяючи освіти різнотемпературних зон, які можуть створювати протяги, заподіювати дискомфорт і викликати деформації різних матеріалів.

Тепловий вентилятор — прилад універсальний. Завдяки компактності і можливості налаштовувати швидкість, температуру і напрямок потоку повітря він може застосовуватися не тільки для обігріву приміщення, але також і в цілому ряді процесів виробництва, наприклад, для фіксування фарби або прогрівання термопластичних і термозбіжних матеріалів. Варто ще сказати що, ТЕН теплового вентилятора можна вимкнути і застосовувати такий прилад, як традиційний вентилятор.

Технічні властивості теплових вентиляторів

Тепловий вентилятор — прилад простий, і технічних специфік у нього небагато. Це потужність обігрівального приладу і продуктивність, що відображає кількість проганяють в одиницю часу повітря.

Потужність побутових теплових вентиляторів може становити від 1 до 2,5 кВт, що дає можливість підключати їх до типової електричної мережі. Беручи до уваги те, що фактично всі моделі мають кілька сходинок установки потужності, краще підібрати прилад «із запасом». Але потрібно розуміти, що максимальне навантаження для багатьох побутових електричних мереж — 5 кВт, і при включенні такого теплового вентилятора на всю потужність в зв’язці з електричним чайником вам, можливо, не вийти включити інші прилади.

Велика продуктивність необхідна щоб гарантувати хороше змішування повітря в приміщенні і його однаковий прогрів. Якщо ви готуєтеся підібрати тепловий вентилятор в якості головного теплового джерела — зупиніться на приладі з найбільшою працездатністю. Однак якщо він вам необхідний як інструмент для роботи або локального обігрівального приладу, можна обійтися і меншим значенням — подібні вироби набагато компактніше, менше шумлять і стоять, в основному, дешевше.

До іншим характеристикам теплових вентиляторів можна віднести наявність або відсутність терморегулятора і кількість сходинок установки потужності. У більшості випадків їх дві або три, плюс холодний режим.

Як підібрати теплової вентилятор по типу елемента нагрівання

У безлічі теплових вентиляторів застосовуються тени 2-ух типів — металеві та керамічні. Тут ми спробуємо порівняти їх, виявивши переваги, і недоліки кожного.

Металевий ТЕН

Створено з ніхромового дроту, змотаною в спіраль або натягнутою на ізолятори у вигляді частої сітки. Мінусом дротяного елемента нагрівання вважається те, що, не звертаючи уваги на інтенсивний потік повітря, окремі ділянки дроту розжарюються до червоного. Це призводить до згорання потрапляє в тепловий вентилятор пилу і появи поганих запахів. Зате теплові вентилятори з подібним ТЕНом в більшості випадків коштують набагато дешевше і не вимагають часу на підігрів, що може бути важливим показником вибору, якщо ви застосовуєте прилад як інструмент для роботи.

Керамічний ТЕН

Собою являє керамічну решітку, усередині якої герметично запресовані ніхромові або вольфрамові провідники. Керамічна решітка нагрівається рівномірно, і на ній не з’являється високотемпературних зон, здатних викликати згоряння пилу. Завдяки відсутності контакту з киснем повітря ніхром або вольфрам, що не окислюється, і такий ТЕН працює довше. Але керамічний елемент вимагає часу на прогрів, і теплової вентилятор з ним входить в звичайний режим функціонування лише через пару хвилин після включення. До того ж, керамічний елемент обійдеться набагато дорожче і в разі перегоряння не підлягає ремонту — його необхідно замінювати повністю.

Добавить комментарий