Горизонтально-направлене буріння

Виникають моменти, коли потрібно прокласти комунікації, але звичайним способом цього зробити не можна.

Викопати звичайну траншею заважають різні обставини: на шляху розташовуються якісь споруди, дороги або водойму. Тут доречно буде згадати про ГНБ — горизонтально-направлене буреніе.А якщо вас цікавить горизонтально-направлене буріння по всій Україні, переходьте на сайт https://burinvest.com.ua/ru/.

Це метод, коли необхідно прокласти певні комунікації, не порушуючи цілісності поверхневого шару землі, шляхом направленого буріння свердловин під землею в горизонтальному напрямку з подальшим прокладанням в них труб. Така технологія має всі переваги в умовах тісної проживання людей, коли необхідно залишити недоторканим ландшафт або завдати мінімальної шкоди місцях проживання людей. Про всіх етапах ГНБ і їх короткому описі ви зможете дізнатися далі.

Загальний опис технологій

Процес ГНБ ділиться на три етапи:

  • Буріння пілотної свердловини малого діаметру в заданому напрямку;
  • Розширення свердловини до необхідних розмірів для установки трубопроводу;
  • Прокладання трубопроводу.
  • Як відбувається горизонтально направлене буріння

Горизонтальне буріння відбувається за допомогою спеціально влаштованій бурової головки, що має технологічний скіс для руйнування породи і посадочне місце під випромінювач. Бурова головка сполучена з рухомим приводним стрижнем, що дозволяє задавати потрібний напрямок руху бура, з можливістю поводження перешкод.

Зі старту буріння до основи бура, через конструктивні отвори, подається спеціальний розчин. Змішуючись в свердловині з подрібненим грунтом, розчин утворює суспензію, яка зменшує тертя стрижня з головкою, охолоджує бур і зміцнює стінки свердловини, знижуючи ризик обвалення. Також буровий розчин потрібен для промивання свердловини від шламу.

Рухаючись по заданій траєкторії, бурова головка досягає запланованої точки виходу на поверхню.

Машини та робоче обладнання

Обладнання, що використовується для прокладки комунікацій методом ГНБ, розділяється:

  • Машини для здійснення горизонтального буріння;
  • Системи локації, що застосовуються для координації позиціонування бурової головки;
  • Допоміжні інструменти для ГНБ установок.

Якщо вам потрібна якісна установка горизонтально-направленого буріння за привабливою ціною, тоді Вам сюди. Установка ГНБ FORWARD OS-10 забезпечена кращими комплектуючими від відомих і надійних брендів, що в свою чергу добре відбивається на приємному використанні обладнання.

Машини для ГНБ

Всі роботи проводяться дорогими професійними комплексами. Машини можуть мати різну конфігурацію, але основні частини у них загальні:

  • рама;
  • Дизельний двигун (ДВС);
  • Силова частина (гідронасоси розподільники).

По класу машини поділяються на міні, міді та максі. Де міні — найпростіші полегшені малотоннажні установки. Така машина володіє невеликими розмірами, і застосовується при роботі з трубами малого діаметру і обмеженою довжиною траси.

Більші бурові установки характеризуються середніми і максимальними діаметрами труб і збільшена довжиною буріння. Також потрібно звертати увагу на величину витрат бурової суміші і допустимий радіус вигину бурових штанг, який є критерієм здатності змінювати траєкторію буріння під час роботи ГНБ установки.

Добавить комментарий