Полезно знать

Які світлодіодні прожектори використовуються для освітлення території

Світлодіодні прожектори з кожним роком все активніше витісняють натрієві, галогенні та металогалогенні вироби. Це зумовлено насамперед можливістю їх застосування у різних сферах. Це і парки, сквери, прибудинкові території, і склади, паркування, автомобільні стоянки, стадіони, аеропорти, будівельні майданчики.

Які світлодіодні прожектори використовуються для освітлення території

У чому переваги виробів

Популярність LED прожекторів грунтується на таких плюсах виробів:

  • Стабільне функціонування. У середньому виріб можна експлуатувати протягом 100 тис. годин. На кінець такого тривалого періоду потужність і якість світлового потоку практично не зменшуються.
  • Хороші енергозберігаючі якості. На відміну від стандартних ламп розжарювання, такі вироби споживають менше електроенергії приблизно у 7 разів. А щодо газорозрядних – у 2-4 рази.
  • Безпека. Світлодіодний прожектор виділяє у процесі роботи енергію у вигляді світла, а не тепла. Тому не варто боятись, що від нього загориться дах, двері, вікно. Такі вироби безпечно використовуються незалежно від погодних умов.
  • Стійкість до пошкоджень. Саме через таку особливість ЛЕД вироби дозволяється використовувати на вулиці, в саду. Діоди сховані за щільним склом. Щоб розбити його, потрібно прикласти достатньо зусиль.

Крім того, лед прожектори мають невелику вагу. Отже, їх легко монтувати навіть на висоті. Додатково зменшується необхідна кількість кріплень та вимоги до поверхні, на якій вони можуть розміщуватись.

Які LED-прожектори підходять для освітлення територій

Вибір виробів залежить від того, яку саме площу потрібно освітлити. Передусім потрібно врахувати їх потужність:

  • Прожектори 50 Вт. Такі моделі найчастіше використовують для організації вуличного освітлення. Вони мають достойний рівень захисту від негативних природніх проявів, комах, пилу, перенапруги в мережі, коротких замикань. Їх можна зустріти біля інсталяцій, рекламних банерів, спортивних об’єктів, парковок, відкритих площадок, приватних дворів і біля висотних будинків.
  • Моделі 100 Вт. Виробами можна замінити галогенні лампочки потужністю 500 Вт. Вуличні світлодіодні прожектори підходять для освітлення будинків та інших архітектурних споруд, ландшафтів, ремонтних та будівельних майданчиків, виробничих приміщень та цехів.
  • Вироби 500 Вт. Led прожектор такої потужності підійде для освітлення великих приміщень, вулиць. Здавалося б, він здатний підпалити дерево. Але через рівномірний розподіл температури виникнення пожежі неможливе. Зате усього один пристрій здатний освітити заміське подвір’я настільки, що на ньому буде світло, немов удень.

Як вибрати пристрій за сферою застосування

Вуличні прожектори націлені на використання у різних умовах.

Безпосередньо вуличне освітлення

Такі прожектори встановлюють у дворах, парках, біля доріг. Вони забезпечують хорошу видимість на певній площі. Додатково їх можна розділити на ті, що працюють на постійній основі, і прожектори з датчиком руху.

Які світлодіодні прожектори використовуються для освітлення території

Грунтові прожектори

Є різновидом вуличних світильників. Додатково виступають декоративним елементом. Монтуються безпосередньо в землю, плитку або інше дорожнє покриття.

Які світлодіодні прожектори використовуються для освітлення території

Лінійні вироби

Здатні прикрасити дверні та віконні отвори. Рівномірно освітлюють певну площу.

Які світлодіодні прожектори використовуються для освітлення території

Підводні моделі

Мають відповідний захист від води і вологи. Використовуються при облаштуванні водойм, басейнів.

Варіанти для освітлення промислових площ

Для виробничих об’єктів можна придбати світлодіодний прожектор в Україні у пило-, волого- та віброзахисному корпусі. Вони не нашкодять персоналу, будуть довго функціонувати і дозволять економити на споживанні енергії.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button