Полезно знать

Як вибрати мотоблок: параметри, які слід враховувати

Мінітрактор вважається прекрасним засобом механізації великої кількості операцій, і то, як комфортно буде їх проводити, сильно залежить від прийнятого в магазині рішення.

Параметрів, на які необхідно звернути увагу при придбанні мотоблока, не так вже й мало: вага техніки, потужність двигуна, характеристики трансмісії і так далі, і так далі. Самим логічним в подібній ситуації буде вирішити, для що конкретно вам необхідний мотоблоки і, вже якщо з цього виходити, підбирати найбільш підходящу модель.

Можливості мотоблока

Мінітрактор-універсальна машина, яка призначена для виконання сільгосп робіт різного плану. Причіпні та підвісні пристрої роблять техніку придатною до вирішення різноманітних завдань на присадибному або фермерському господарстві.

До останніх відносяться:

  • Обробка землі, в тому числі цілини, орні роботи, розпушування, культивація лицьового шару, навіть залежалого.
  • Роботи по посадці, підгортання і копання картоплі, підготовча нарізка борозен.
  • Внесення добрив і перемішування їх із землею, подрібнення бур’яну.
  • Застосування мотоблока для руху з причепом (адаптером, возом і т.д.) або транспортування вантажів.
  • Снігоприбирання із застосуванням шнекороторної насадки або відвалу.
  • Робота під час сінокосу (скошування трави, прибирання сухого сіна), догляд за газоном.
  • Щоб підібрати хороший мінітрактор, необхідно підійти до питань продумано і визначитися з метою експлуатації. Розглянемо ключові показники, на які необхідно звернути увагу під час вибору мотоблока.
Як вибрати мотоблок: параметри, які слід враховувати

Класи мотоблоків

Як правило ділять мотоблоки на класи в залежності від конструкційних особливостей і ваги машини:

  • Легкий клас-техніка вагою до 80 кг.підійде для маленького ділянки, до 40 соток. Важливо не нагрівати двигун і в строк робити перерви в роботі. Замість коліс частіше підключаються фрези. При роботі з навісним обладнанням мінітрактор не зможе видавати велику продуктивність.
  • Середній клас-перехідний варіант між легкої і важкої версіями мотоблока. Вага машини доходить до 120 кг.Часто це машина з мотором працюють на дизельному паливі, але частіше в них встановлений двигун на бензині. Можливості техніки дозволяють обробляти ділянку площею до 1 га.до машини можна причіплювати навісне і причіпне обладнання. Мінітрактор його можна застосовувати в подібних видах сільгосп робіт як: оранка, підгортання, боронування, посів.
  • Важкий клас-версія міні-трактора, вагою до 350 кг.можливості техніки дозволяють обробляти ділянки площею до 5 га. його можна застосовувати для обробки цілини. Двигун в 16 к.с. дає можливість працювати безупинно. Найчастіше купується з метою виконання самих різних сільгосп робіт на фермерських ділянках, де необхідно регулярно працювати з землею.

Типи двигунів на мотоблоці

Переваги мотоблока з двигуном на бензині в дуже простій конструкції, що здешевлює його в ціні і в подальшому обслуговуванні. Зрозуміло, продуктивність двигуна на дизелі вище, але і бензиновий дуже надійний.

Моделі працюють на бензині двигунів випускають різні виробники, в найрізноманітніших потужностях і з різним ступенем надійності. Їх ставлять на моделі легкого і середнього класу.

Як вибрати мотоблок: параметри, які слід враховувати

Якщо має бути культивація великого наділу землі, особливого з цілиною, потрібно вибрати Дизельний мінітрактор. Він володіє потужною тягою завдяки більшому крутному моменту на невисоких обертах. Безперечні переваги двигуна на дизелі в ціні, надійності і економності.

Але повністю без недоліків не обійшлося. По-перше, це велика ціна самого двигуна і його деталей. А друге, обслуговування і ремонт такого двигуна складна справа, тому якщо вас цікавлять запчасті для мотоблоку, переходьте на сайт https://motor-parts.com.ua/zapchasti-na-motobloki/radiatory-na-motoblok.

Потужність двигуна на мотоблоці

Власне потужність двигуна визначає можливості застосування мотоблока і коло вирішуваних ним завдань. Інакше кажучи, чим більше потужність, тим значну площу ділянки землі можна обробляти.

Щоб дуже легко обробляти землю на ділянці до 10 соток, потрібно тільки вибрати мінітрактор у яких потужність двигуна в 5 к. с.

Коли ділянка великий, від 30 соток, необхідно придивитися до агрегату в 8-9 кінських сил. Якщо ж йдеться про наділи в кілька гектарів, необхідно звернути увагу на потужність не менше 10-15 кінських сил.

Щоб вибрати правильно мінітрактор, важливо не випускати з уваги такий факт, як тип оброблюваної грунту. Коли ми говоримо про неорану цілину, навіть дуже потужний мінітрактор може не впоратися з нею. Спочатку такі ділянки землі орають важкими тракторами. Потім, підготовлений дерен буде підходить для обробки мотоблоком.

Часто в описі мотоблока замість звичайних кінських сил вказують потужність двигуна в кВт. Перевести показник в звичайну одиницю виміру просто-вказане значення потрібно помножити на показник 1,3596, щоб отримати потужність в звичайних кінських силах.

Похожие статьи

Добавить комментарий

Back to top button